فنونی‌زاده: شان باشگاه پرسپولیس برای حفظ خلیل زاده رعایت نشد/ خود کریمی پول شجاع را بدهد

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: تاکنون ندیده بودم باشگاهی به بزرگی پرسپولیس برای حفظ یک بازیکن بیانیه ای اینچنینی صادر کند.

به گزارش مشرق، مرتضی فنونی‌زاده درباره عملکرد باشگاه پرسپولیس برای حفظ نفراتی مثل شجاع خلیل‌زاده اظهار داشت: هر بازیکنی حق دارد به فکر منافع مالی‌اش باشد اما وقتی قراردادی را امضا می‌کند باید به مفاد آن قرارداد هم پایبند باشد. به صورت مثال اگر می‌گویند برای یک فصل فلان مقدار پول می‌گیری بازیکن باید تا پایان فصل اعتراضی به این موضوع نکند مگر اینکه هیأت مدیره تشخیص بدهد آپشن‌هایی را به این قرارداد اضافه کند. یعنی اگر بازیکن بتواند به تیم ملی دعوت شود یا میزان مشخصی گل بزند، مبلغی مشخص به قراردادش اضافه شود.

وی افزود: به نظر من مسئولان باشگاه پرسپولیس برای حفظ خلیل‌زاده شأن این باشگاه را رعایت نکردند. تاکنون ندیده بودم پرسپولیس برای حفظ یک بازیکن به این شکل بیانیه‌ صادر کند. تیم ما در دهه 60 نوزده جام آورد. در آن زمان امثال شجاع خلیل‌زاده و بشار رسن کجا بودند؟ بازیکنان نامی آمدند و رفتند و برای این تیم زحمت کشیدند. 60، 70 درصد آنها هم مجانی بازی کردند اما اینگونه رفتار کردن در شأن نام بزرگ پرسپولیس نیست.

پیشکسوت تیم پرسپولیس درباره اینکه مهدی رسول‌پناه مدتی قبل اعلام کرد اگر مبلغ قرارداد خلیل‌زاده افزایش یابد سایر بازیکنان این تیم واکنش نشان می‌دهند اما دو سه روز قبل در بیانیه باشگاه پرسپولیس آمده بود خلیل‌زاده درخواستی منطقی داشته توضیح داد: به مدیریت باشگاه کاری ندارم زیرا این افراد با یک نامه می‌آیند و با یک نامه می‌روند. نباید فردی که تنها پرسپولیس را دوست دارد بر مسند قدرت بنشیند. همانگونه که مدیر باید شأن باشگاه را حفظ کند بازیکن هم باید خویشتندار باشد. 

فنونی زاده افزود: پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده و اگر کسی دلش با تیم نیست برود. فرقی ندارد بشار باشد یا خلیل‌زاده. علی‌علیپور، علیرضا بیرانوند و مهدی ترابی سه بازیکن تأثیرگذار و ملی‌پوش بودند اما جدایی‌شان ضربه‌ای به تیم نزد بلکه با تدابیر یحیی گل‌محمدی و 5، 6 بازیکن جویای نامی که به تیم اضافه شدند، پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان رسید.

بیشتر بخوانید:

ادامه مذاکره الریان با «صخره» پرسپولیس

وی افزود: پیراهن پرسپولیس با ارزش است. رفتارهای مدیریت باشگاه این اجازه را به برخی بازیکنان می‌دهد که از موقعیت خود سوءاستفاده کنند درحالیکه بازیکن باید تابع قرارداد باشد و اگر بحثی هم دارد در چارچوب قانون آن را پیش ببرد. 

مدافع اسبق پرسپولیس درباره اینکه خیلی‌ها می‌گویند خلیل‌زاده با تماس علی کریمی حاضر شده در این تیم بماند گفت: در بطن ماجرا نیستم اما اگر علی کریمی شجاع را نگه داشته خودش هم پول این بازیکن را پرداخت کند. تکلیف مدیریت و سرمربی تیم چه می‌شود. هیچ جایگاه یک پیشکسوت حتی در سطح کریمی بازیکن را قسم نمی‌دهد که در پرسپولیس بمان. خلیل‌زاده هم نباشد مدافعانی مثل کنعانی‌زادگان، سیدجلال حسینی و یکی دو بازیکن امید کار را درمی‌آورند.

فنونی‌زاده در مورد موضع‌گیری برخی پیشکسوتان پرسپولیس مانند علی کریمی و مهرداد میناوند نسبت به افشین پیروانی گفت: اصلا موافق این موضوع نیستم و چنین بحثی خوشایند نیست. پیروانی با کریمی و میناوند هم‌بازی بوده و اگر آنها به جان هم بیفتند، چند پیشکسوت دیگر هم مقابل هم قرار می‌گیرند. تیم ما در آستانه فینال لیگ قهرمانان است و همه باید از پرسپولیس حمایت کرده و با اتحاد پشت شاگردان گل‌محمدی باشند. 

وی خاطرنشان کرد: نفراتی مثل خلیل‌زاده و رسن هم اگر دلشان با تیم نیست بروند. مگر قرار است ناصر محمدخانی یا علی پروین از پرسپولیس جدا شوند؟ دم شجاع و بشار گرم که عملکرد خوبی داشتند اما به جز بکن باوئر هیچ دفاع وسطی بهترین بازیکن تیم نمی‌شود. خود کنعانی‌زادگان ده تیم عوض کرد درنهایت به پرسپولیس برگشت. باید به مدیر باشگاه حق داد. اگر از رسول‌پناه تعریف کنیم برخی می‌گویند فنونی‌زاده دنبال پست است. وی طلب برانکو را پرداخت کرده و به بازیکنان هم پول زیادی داده است. پول اسپانسر و بازیکن هم باید به موقع به حساب باشگاه بیاید. 

پیشکسوت پرسپولیس اضافه کرد: در نهایت نظر آخر را می‌گویم. طبق صحبت‌های علی پروین هر کسی نمی‌تواند در پرسپولیس بماند با یک یا علی و خداحافظ از تیم جدا شود. البته باید به بازیکن هم تا جایی حق داد زیرا زندگی دارد و باید در مدتی که فوتبال بازی می‌کند از منابع مالی هم به نحو احسن استفاده کند. به نظر من پرسپولیس به دلیل  با حضور کنعانی‌زادگان و سیدجلال در صورت جدایی خلیل‌زاده دچار مشکل نمی‌شود. 

فنونی‌زاده درباره اظهارات اخیر پیام صادقیان علیه برادر خود گفت: این بچه در جایگاهی نیست که بخواهد با آقا مهدی کل‌کل کند. نمی‌دانم مقصر چه کسی است اما از برادر من سن و سالی گذشته و اگر بدانم پیام صادقیان مقصر است، خودم ورود کرده و وی را سرجایش می‌نشانم. همه از زندگی پیام باخبر هستند. هر چند از لحاظ فنی بازیکن خوبی بود اما گرفتار مسائل حاشیه‌ای شد. 

وی افزود: تلفن صادقیان را ندارم و نمی‌خواهم با او صحبت کنم اما به پیام تذکر می‌دهم اگر یکبار دیگر درباره برادر من و پیشکسوت فوتبال ایران اینگونه صحبت کند، با پیام مانند خودش برخورد خواهم کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • بیخودی IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  10 13
  خیلی به پرسپولیس کمک کردی؟! آقای فنونی زاده انگاری خیلی از مرحله پرتی برادر؟! شجاع حرفی نداشت بنده خدا؟! شجاع میگفت آقا من طبق قرارداد اگه تیم خارجی من رو بخواد با دادن چهارصد هزار دلار میتونم جدا بشم.منتها معرفت نشون داده و از صدها هزار دلار بخاطر هوادار گذشته کاری که امثال تو عمرا انجام میدادید
 • alibati GB ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
  2 4
  این هم الان داره پاچه خواری پروین رومیکنه...الان چون شجاع به عشق علی کریمی اومد این داره میسوزه وگرنه جای کریمی اگه پروین بود چنین حرف مفتی رو نمیزد
 • IR ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  1 0
  کاش همانطور برای خلیل زاده عزیز باشگاه پرسپولیس احترام واقایحیی خواهش وتمنا.. بی احترامی به اسطوره وفادارانصاری و بیعخواه وراددو نمکرد
 • IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  2 0
  زیادی حرف نزن اقای فنونی زاده.همش نگید اون زمان اینجور بودیم و بهمان بودیم.سکوت کنی خیلی بهتره
 • زهرا IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  1 1
  شجاع به خاطر غیرتش به تیم از هزاران دلار گذشت پس بی انصافی نکنید
 • هلیا IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  1 0
  آقای فنونی زاده اون موقع شرایط زندگی خوب بود اما الان گرونی شده بعدشم شجاع خلیل زاده حق داره پولشو بگیره
 • IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
  2 0
  زمان برانکوهرکی گفت میرم گفت بسلامت،کاشکی یحیی ایقدسخت نگیره هرکی با تیم نیست به سلامت بازیکن سالاری ممنوع بود الان چی؟؟ باید به همه بفهمانیم هیچ نامی بالاترازعشقپولیس نیست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس