شمار مبتلایان به کرونا در جهان به ۳۷ میلیون نفر رسید - کراپ‌شده

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به ۳۷ میلیون نفر رسید

به گزارش مشرق، برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در جهان به ویروس «کووید۱۹» مبتلا شده‌اند بامداد شنبه از ۳۷ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۳۷,۰۱۸,۹۷۵ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۱,۰۷۰,۳۸۷ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما ۲۷,۸۲۸,۵۷۴ نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با حدود هفت میلیون و هشتصد و هفتاد هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد. این کشور با حدود ۲۱۸ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که آمریکا ۲۱،۴۲ درصد از کل مبتلایان به این بیماری را در خود جای داده است. بعد از آن، هند با حدود ۱۸،۷۴ درصد از کل مبتلایان جهان یعنی تقریبا شش میلیون و هفتصدوپنجاه هزار نفر در رتبه دوم قرار دارد. بعد از آنها برزیل با چهار میلیون و نهصدوهفتاد هزار مبتلا یعنی ۱۳،۷۹ درصد کل بیماران، قرار دارد.

این در حالی است که روز جمعه (به وقت ایران) «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور ایالات متحده نیز از مثبت شدن آزمایش ابتلای خود و همسرش به ویروس کووید۱۹ خبر داده و روز شنبه نیز خبر بستری شدن وی در یک بیمارستان نظامی منتشر شد. وی اما فقط بعد از سه روز آنجا را ترک کرده و به کاخ سفید برگشت. علی‌رغم اینکه هنوز معلوم نیست پزشکان ترامپ را ترخیص کرده یا او سر خود بیمارستان را ترک کرده اما وی به محض بازگشت به کاخ سفید مقابل دوربین‌ها ماسک خود را برداشت.

بعد از آن بود که جولان کرونا در کاخ سفید شروع شده و حداقل ۳۵ نفر از مقامات ارشد دولت آمریکا به این بیماری مبتلا شدند.

در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود نه میلیون و دویست‌وشصت هزار مبتلا و نزدیک به ۳۲۰ هزار فوتی، و قاره اروپا تقریبا پنج میلیون و پانصدوچهل هزار مورد ابتلا و ۲۲۷ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.

پیش از این، «تدروس آدانوم»،  مدیرکل سازمان جهانی بهداشت چندی پیش در جلسه‌ای درباره این بیماری در یکی از دفاتر سازمان ملل در ژنو گفته بود: «در حال حاضر سلاح جادویی وجود ندارد و شاید هیچ وقت وجود نداشته باشد».

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، ویروس کرونا از زمانی که ۱۴ میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه‌های سه یا چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد تا شمار ابتلای جهانی از ۳۷ میلیون نفر عبور کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس