عضو پارلمان عراق: تعیین جدول زمانی برای خروج نظامیان آمریکایی را بررسی می‌کنیم

عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت که پارلمان این کشور به زودی موضوع تعیین جدول زمانی برای خروج نظامیان اشغالگر آمریکایی از عراق را بررسی می‌کند.

به گزارش مشرق، «بدرالزیادی» عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق روز یکشنبه خبر داد که کشورش به حضور نظامیان خارجی و آمریکایی نیازی ندارد.

وی همچنین خبر داد که قرار است به زودی پارلمان عراق موضوع به تعویق افتادن خروج نظامیان خارجی از عراق را بررسی کند.

الزیادی گفت: «تصمیم اخراج نظامیان خارجی کماکان معتبر است و  هفته آتی موضوع تعیین جدول زمانی نظامیان خارجی و در راس آن آمریکا پس از رایزنی با گروه‌های سیاسی بار دیگر مطرح می‌شود.»

«کاطع الرکابی» عضو ائتلاف دوله القانون هم امروز تاکید کرده بود که مصوبه اخراج نظامیان خارجی برای الکاظمی و دولت های بعدی لازم الاجراست.

موضوع اخراج نیروهای آمریکا از عراق بعد از آن جدی و تبدیل به خواسته پارلمان این کشور و یک قانون مصوب شد که ارتش تروریستی آمریکا، شماری از نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق را در غرب این کشور هدف قرار داد و بعد از آن در اقدامی جنایتکارانه، شهید سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به همراه «ابومهدی المهندس»، معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی و نیروهای مرتبط به این سازمان در تاریخ ۱۳ دی ماه گذشته به شهادت رساند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس