نقش یک خبرنگار در خودکشی پدرمرادی/ مسیح علی‌نژاد متهم ردیف اول - کراپ‌شده

هرچند در این پرونده نمی‌توان به طور دقیق انگشت اتهام را به سمت مسیح علینژاد گرفت اما جنس اقدام انجام شده از همان جنسی است که وی در انجام آن تبحر زیادی دارد.

به گزارش مشرق، ۲۴ تیر ماه امسال بود که غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره تأیید حکم اعدام سه نفر در ارتباط با اغتشاسات آبان ۹۸ این خبر را تأیید کرد.

وی در تشریح این خبر گفت: اینکه حکم  اجرا می شود یا خیر؟ باید بگویم که اجرای احکام فرایند قانونی دارد که باید طی شود ممکن است در این فرایند قانونی دادرسی‌های فوق العاده مانند اعمال ۴۷۷ چه در این پرونده و چه در  سایر پرونده‌ها نتیجه پرونده را توام با تغییر کند.

تنها چندی پس از انتشار این خبر رسانه های بیگانه دست به کار شده و تلاش کردند تا جرائم ۳ متهم محکوم به اعدام را مجرمان دارای جرم سیاسی قلمداد کرده و پرده حاشا بر جرائم ارتکابی این افراد بکشند. توپخانه رسانه‌ای دشمن فعالیت خود را با شدت تمام پیگیری می‌کرد که خبری مهم در برخی از رسانه‌ها منتشر شد که حکایت از ورود رئیس قوه قضاییه به پرونده این افراد و ارجاع پرونده به دیوان عالی کشور داشت.

این خبر که در ابتدا گمانه زنی محسوب می‌شد تنها دو روز بعد توسط سخنگوی قوه قضاییه تأیید شد و مشخص شد که رئیس قوه قضاییه با درخواست اعمال ماده ۴۹۶ موافقت کرده است و متعاقب آن خبر اعمال ماده ۴۹۷ در این پرونده هم منتشر و تأیید شد.

دستگاه قضا بر اساس عدالت و موازین قانونی پرونده ۳ متهم محکوم به اعدام را به دیوان عالی کشور ارجاع داد تا بار دیگر این پرونده مورد بررسی قرار گرفته و در خصوص آن حکم صادر شود.

بررسی ها آغاز شده بود تا اینکه چند روز قبل خبری هولناک در رسانه‌ها منتشر شد که حکایت از خودکشی پدر یکی از ۳ محکوم به اعدام داشت.

این خبر به سرعت پخش شد و مشخص شد فردی که خود را خبرنگار و وابسته به نهادهای حقوق بشری معرفی کرده با پدر یکی از محکومان تماس گرفته و مدعی شده است که بزودی فرزندش بدون برگزاری مجدد دادگاه به دار مجازات آویخته شود و همین امر باعث شده تا پدر متهم تاب و تحمل نداشته و دست به خودکشی بزند.

بابک پاک نیا وکیل خانواده امیرحسین مرادی در گفتگو با خبرگزاری فارس در این باره گفت: شما می‌دانید که این خانواده به شدت تحت فشار بوده‌اند. حالا در همین اثنا یک خبرنگار تماس گرفته و به پدر امیرحسین مرادی گفته فرزند شما فردا اعدام می‌شود و باید هفته دیگر بروید و جنازه‌اش را تحویل بگیرید.

وی ادامه داد: یک خبرنگار یا فردی به اسم خبرنگار تماس گرفته و گفته بوده فرزند شما به زودی اعدام می‌شود. گفته بوده شما نباید سکوت کنید و باید با ما حرف بزنید. گفتگوی شما با ما باعث می‌شود از اعدام فرزندتان جلوگیری شود. البته این تماس ها از قبل هم با خانواده گرفته می‌شد؛ اما ما همیشه این خانواده را آرام می‌کردیم و آنها را مطمئن می‌کردیم که این مسائل شایعه است و نباید به آنها توجه کنند. بارها تأکید کردیم در حال حاضر پرونده مسیر خوبی را طی می‌کند. خانواده هم تا حدی به ما اعتماد کرده بودند، ولی متأسفانه اینقدر فشارها و تماس‌ها زیاد شد و از طرفی فضای جامعه نیز مزید بر علت شد تا اعتماد این پدر و خانواده کم‌رنگ شود. پاک نیا از آن طرف هم مدام تماس می‌گرفتند و می‌گفتند به اینها اعتماد نکنید. اینها مزدوران خودشان هستند. اینها دروغگو هستند. بیایید با ما حرف بزنید ما فرزند شما را نجات می‌دهیم. اینقدر با روح و روان این خانواده آبرومند بازی کردند تا بالاخره این اتفاق افتاد. در گذشته با خود بنده بسیار زیاد تماس می‌گرفتند و مدام سؤال‌های حاشیه‌ای می‌پرسیدند.

متاسفانه در سالهای اخیر بسیاری از نهادهای به اصطلاح حقوق بشری بدون توجه به عواقب ورودشان به پرونده های قضایی و تنها با هدف ضربه زدن به جمهوری اسلام و تضعیف کشورمان در مجامع بین المللی و در برخی اوقات تسویه حساب‌های شخصی به این پرونده‌ها ورود می‌کنند.  

هرچند هنوز به طور دقیق مشخص نشده که چه کسی و از سمت کدام رسانه و یا نهاد مدعی حقوق بشری با خانواده امیرحسین مرادی تماس گرفته و این خانواده را تحت فشار قرار داده است اما وکیل این خانواده به فارس گفته " تا قبل از این اتفاق ما این تماس‌ها را جدی نمی‌گرفتیم. افراد مجهولی با عناوین مجهول و رسانه‌های بی نام و نشان تماس می‌گرفتند و سوالات حاشیه‌ای می‌کردند که ما بنا نداشتیم به آنها پاسخ دهیم و تماسشان هم برای ما تا قبل از این اتفاق جدی نبوده است، اما در این مدت تماس‌های زیادی از ترکیه و آمریکا و انگلیس گرفته شد و به بهانه‌های متعدد درخواست می‌کردند که ما با آنها گفتگو کردیم. "

*** آیا پای مسیح علی‌نژاد در میان است

بررسی این حادثه و موارد مشابه یک آدرس به ما می‌دهد. فقط کافی است کمی به عقب بازگردیم. جایی که امثال مسیح علینژاد در پرونده های مشابه با خانواده متهمان و محکومان تماس گرفته و آنها را به مصاحبه علیه قوه قضاییه و  جمهوری اسلامی دعوت می‌کردند.  گفتگو با آرش صادقی و خانواده اش، گفتگو با خواهر حمید قاسمی که به جرم جاسوسی محکوم به اعدام شده بود، گفتگو با محمد نظری از اعضای حزب دموکرات کردستان، گفتگو با پیمان عارفی از اعضای انجمن پادشاهی، ‌گفتگو با سعید ملک پور از مدیران سایت های مستهجن، مصاحبه با یکی از دوستان سینا قنبری تحت عنوان داریوش، گفتگو با مادر سعید زینالی، مادر علی شریعتی، فریبا کمال آبادی و... و. از این دست فعالیت های علی نژاد است.

هرچند این ادعا در حد یک گمانه زنی است اما تنها کسی که طی این سالها با نام خبرنگار ماموریت اصلی خود را تحریک خانواده محکومین و معدومین برای اظهار نظر علیه دستگاه قضائی و جمهوری اسلامی دانسته و بابت همین پروژه از نهادهای امنیتی و جاسوسی امریکا حقوق گرفته است مسیح علی نژاد است. به همین دلیل طی روزهای گذشته برخی از آگاهان سیاسی و رسانه ای وی را متهم ردیف اول و شریک در خودکشی پدر حسین مرادی می دانند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 11
 • IR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
  38 11
  اعدامیان را مجازات جایگزین محکوم کنید. مجبورشان کنید یک ساعت به این شبه انسان نگاه کند. مطمئن باشید همان دقیقه اول جزو توابین میشود!
 • مجید IR ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
  27 11
  مسیح علی نژاد چقدر شبیه پشه ها در فیلمهای کارتونیه !!!
 • IR ۰۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
  16 11
  چقدر شبیه پشه انوفله ،نه ؟
 • عبدالله مومن IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
  18 12
  چرا یک تیر غیبی. نصیب این زنیکه جاسوس و خائن نمی شود تا این همه افساد نکند
 • س ع IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
  6 3
  این زن رو دستگیر ولی نکشید او باید تا آخر در ارودگاه کار اجبار کارکنه یا معادن سخت که همجوره سرویس بده
 • ن س IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
  6 5
  فکر می کنید واقعا مردم این حرفها رو باور می کنند
 • Pormehrab IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
  7 4
  مسیح علی نژاد موهاشو بتراشه خوشگل تر نیست؟ الان شبیه یک مارمولک با کلاه گیسی فرفریه.
 • سعید مزینانی حسینی IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
  3 6
  این بنده خدا داره به رسالت خبرنگاری
  • IR ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
   12 0
   دزدیدن اسناد مجلس دعوت به شورش مجالست با دشمنان ایران و اختلاف افکنی بین زوجین و تبلیغ همجنس بازی را نمیگویند رسالت ! جمله ات را هم تمام نکردی ولی احتمالا منظورت خبرنگاری بود. از کسی دفاع کن که ارزشش را داشته باشد نه این سوسک حمام .
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
  4 3
  باز عکس مارمولک خشک شده را گذاشتی و حالم بهم خورد.
 • عبدالله IR ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
  1 0
  از این زنکه کثیف متنفرم بدبخت مترسک اجنبی پرست
 • رضا IR ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
  2 0
  بعدازروح الله زم وجمشیدشارمهد نوبت مسیح علی نژادهس
 • ایرانی IR ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
  0 0
  جوک خوبی،،،،،،
 • IR ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
  9 0
  میمون هر چی زشت تر بازیش بیشتر !
 • IR ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
  14 0
  آقای دکتر فرزین سرکارات ، همانطور که متبحرانه خانم شیلا خداداد را چنان جراحی کردید که عاشقش شده همسرتان شد بیایید برای رضای خدا و باقیات صالحات طرحی نو درانداخته ، تولدی دوباره به این موجود ببخشید. هزینه اش هرچه باشد حاضریم گلریزان کنیم. تفاوت قبل و بعد عمل را هرکس ببیند بهترین تبلیغ برایتان خواهد بود. احتمال دارد با چهره جدید و فروکش کردن عقده هایش دست از اعمال کریه برداشته و فرد صالحی برای اجتماع شود.
 • IR ۰۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
  6 0
  دیوید آتن برو ( مستند ساز ) در کنار ساخت فیلم درباره ایگوانا ، شیطان تاسمانی ، مار زنگی ، رتیل ، خفاش و لاشخور فیلمی هم از این عجوبه بسازد. نامش هم راز فنا ( وجدان آبرو شرف ) نه راز بقا.
 • مهدی IR ۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
  2 0
  مسیح علینژاد بیخود گنده شده و یه عده بیخود گندش می کنن این خانوم اصلا ظرفیت اپوزوسیون رو نداره اصلا ظرفیت لازم برای رهبری یک جریان خاص از ضد انقلاب رو نداره آمریکا و اسرائیل دیگه از سر نداری بهش رو آوردن زنده باد جمهوری اسلامی ایران

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس