کد خبر 1123099
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۷
محیی الدین یاسین

نخست وزیر مالزی در سخنرانی مجازی خود برای مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره به دو موضوع فلسطین و مسلمانان روهینگیا بر ضرورت وجود سازمان ملل قدرتمنتر تاکید کرد.

به گزارش مشرق، «محیی الدین یاسین» نخست وزیر مالزی روی شنبه گفت که دو موضوع فلسطین و مسلمانان روهینگیا دو نمونه‌ای هستند که ضرورت وجود سازمان مللی قدرتمندتر و بهتر را نشان می‌هد.

وی که از طریق ویدئوکنفرانس برای مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کرد، بر ضرورت اصلاح این سازمان بین‌المللی در رتاستای اجرای عدالت بیشتر برای کشورها تاکید کرده و از استفاده ۵ عضو دائم شورای امنیت از حق وتو نیز انتقاد کرد.

بیشتر بخوانید:

درخواست عمران‌خان برای ثبت روز «ریشه‌کنی اسلام‌هراسی»

یاسین همچنین هشدار داد در صورتی که شیوع کرونا ادامه یابد احتمال تقویت تروریسم نیز وجود دارد.

«تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر نیز در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که سازمان ملل هنوز در یافتن سازوکارهای لازم برای وادار کردن اعضای این سازمان به پایبندی به منشور ملل متحد موفق نیست و همچنان در مناطق مختلف جهان توسل به زورحاکم است.

امیر قطر افزود: «امروز که ما در آستانه دهه سوم قرن جاری هستیم، با وجود همه تلاش‌ها جهان هنوز از جنبه‌های مختلف با چالش‌های جدید و بی سابقه‌ای روبرو است که مهمترین آنها وخامت اوضاع در کانون‌های تنش در منطقه و دنیا، مسائل مربوط به خلع سلاح، مسائل زیست محیطی، توسعه پایدار، تروریسم و ​​سایر چالش‌های جهانی است».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس