منتجب

کسانی که می‌گفتند ما "فدائیان روحانی" هستیم، امروز بدون عذرخواهی از مردم و در یک تقلای دوباره انتخاباتی می‌گویند: اصلاح‌طلبان باید اکیدا از مطرح شدن کاندیدای اجاره‌ای پرهیز کنند!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.  

*** 

"استمرار مقاومت موجب ته کشیدن توان مردم می‌شود"!

کارت‌پستال استاد اصلاح‌طلب برای ترامپ

احمد نقیب‌زاده، از استادان اصلاح‌طلب به تازگی در یادداشتی که کانال تلگرامی امتداد منتشر کرد؛ در اشاره به رفتار تحریمی جدید آمریکا نوشته است:

"ایران هم مادامی که نتواند روابط خودش را با آمریکا تنظیم کند، چاره‌ای جز مقاومت در مقابل آمریکا ندارد. اما مشکل اینجاست که استمرار مقاومت در نهایت فرسودگی و خستگی ایجاد میکند که میتواند باعث ته کشیدن توان و انگیزه بخشی از ملت برای تحمل مشکلات شود و فشار را بر رهبران کشور برای تغییر وضعیت بیشتر میکند. نهایتا، مقامهای سیاسی ایران هم در نهایت مجبور هستند که ترتیبی اتخاذ کنند تا با برداشتن چند گامی به عقب  و چند گامی به جلو، به نوعی برای تغییر این وضعیت تلاش کنند. تاثیر مواضع اروپا روی آمریکا بی نتیجه نیست، اما چندان هم موثر نیست. "

*البته همینکه آقای نقیب‌زاده از تحلیل سال ۹۴ خود مبنی بر اینکه "اگر روحانی و اصلاح‌طلبان شکست بخورند مردم انقلاب می‌کنند"! [۱] عدول کرده و می‌گویند چاره کار مقاومت است نه انقلاب؛ جای خوشوقتی دارد.

و البته استمرار مقاومت نیز بر خلاف آنچه که نقیب‌زاده در صبح روز بازی تحریمی جدید آمریکا علیه کشورمان! تصویر کرده؛ موجب فرسودگی و خستگی نیست و بلکه موجب فرسودگی و خستگی دشمن است و نشانه‌های صبح پیروزی را یکی پس از دیگری بر مقاومان مسیر حق آشکار می‌کند.

کما اینکه مردم ایران دیدند بر خلاف آنچه که اوباما و ترامپ می‌خواستند و می‌گفتند هیچ تحریمی موجب قحطی در ایران نشد، صفر شدن صادرات نفت خلل خاصی به اقتصاد ایران وارد نیاورد و جدای از تمام این مقولات هم این موشک‌های جمهوری اسلامی ایران بودند که بر سر پایگاه آمریکایی عین‌الأسد فرود آمدند و هیبت آمریکا را در چشم ایرانیان و جهانیان شکستند.

البته کشور و مردم با مشکلات اقتصادی مختلفی نیز دست به گریبان شده‌اند که تماماً نه مرتبط با آمریکا که مرتبط با مدیریت بد دوستان آقای نقیب‌زاده و ناکارآمدی گزینه انتخاباتی ایشان است که در دامن رأی مردم گذاشته شد.

کسی منکر مشکلات نیست و نمی‌تواند باشد اما مردم باید اولاً علت این مشکلات و میزان ربط بیش از ۷۰ درصدی آنها به سوء مدیریت را بدانند و ثانیا آگاه باشند که گزینه‌های ناکارآمد مجلس دهم، شورای شهر و دولت اعتدال را چه کسانی و از کدام اردوگاه سیاسی در دامن رأی آنها گذاشتند!؟

تا به فضل الهی در انتخابات‌های بعدی شاهد رأی خوب مردم به کارآمدان و معتقدان به مدیریت جهادی باشیم و از مشکلات فعلی و گرانی‌ها عبور کنیم.

***

"فدائی روحانی" دشمن روحانی شد

رسول منتجب‌نیا، از فعالان چپ در بخشی از یک مصاحبه با شماره سه‌شنبه گذشته روزنامه آرمان ملی در یک توصیه انتخاباتی به اصلاح‌طلبان گفته است:

"توصیه من این است که باید اکیدا از مطرح شدن کاندیدای اجاره‌ای پرهیز کنند. هنوز هم اسم‌هایی برده می‌شود و می‌گویند ائتلاف می‌کنیم، این واقعا ظلم به اصلاحات است، اساسا انتخاب هر کاندیدا بی‌شناسنامه‌ای در شرایط فعلی ظلم به مردم محسوب می‌شود و باید از آن جلوگیری کنیم. از هر جریان هم فردی باید انتخاب شود که بتواند از مشی آن جریان دفاع کند و به آن معتقد باشد نباید به صرف اسم اصلاح‌طلبی یا اصولگرایی به حمایت افراد دست بزنیم، همانطور که اکنون شاهد هستیم برخی به‌طور پیش فرض از حمایت اصلاح‌طلبان مطمئن هستند و اصلاحات را حامی خود می‌دانند، اما اصلاح‌طلب نیستند، درواقع ما نباید تاریخ را تکرار کنیم و هزینه یک اشتباه را دوبار پرداخت کنیم. "[۲]

*این صحبت‌های آقای منتجب‌نیا را باید خواند و به این اندیشید که چرا ایشان در روزهای آغازین دولت اول رئیس‌جمهور روحانی، خود و اصلاح‌طلبان را "فدائیان دولت روحانی" می‌نامید!؟ [۳]

اگر آن رفتار اشتباه بوده پس هزینه انتخاب ۲ دوره‌ای آقای روحانی و اینهمه گرانی و مشکلات اقتصادی بر عهده چه کسی جز آقای منتجب‌نیا و دوستان ایشان است؟ و چرا به جای پاسخگویی از بابت ایجاد اینهمه مشکلات، به جای عذرخواهی از مردم و نظام و به جای اشاره به "مثبتات رقیب" اما دوباره مشغول ارائه تز انتخاباتی هستند!؟

و اگر آن رفتار درست بوده پس چه حاجت به توصیه‌های متناقض فعلی!

***

کنترل قیمت‌ها کار اصلی ما نیست، آبان ۹۸ هم تکرار می‌شود!

علی ربیعی، فعال اصلاح‌طلب و سخنگوی دولت رئیس‌جمهور روحانی به تازگی در اظهاراتی پیرامون بازی تحریمی جدید آمریکا گفته است: ما از تکنیک‌های ماجراجویانه روسای جمهور آمریکا در روزهایی که فکر می کنند منتهی به شکست تبلیغاتی است استفاده کنند، آگاهیم.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، وی ادامه داد: زمانی که جامعه بین المللی با این صدای رسا به اقدامات آمریکا نه می گوید این می‌تواند به معنای فروپاشی حقوقی رژیم تحریم ها باشد.

ربیعی همچنین می‌گوید:

"البته نمی‌دانم چرا عده‌ای نمی‌خواهند و قائل به مقابله حقوقی و سیاسی در عرصه بین المللی نیستند و نمی‌خواهند درک کنند عقب راندن تحریم اصلی‌ترین کار امروز همه ما باید باشد."[۴]

*همینکه اعضای حلقه رئیس‌جمهور روحانی اعتقاد دارند اصلی‌ترین کار امروز کشور "عقب‌راندن تحریم" است نه "نظارت بر قیمت‌ها"! بوضوح هرچه تمامتر می‌تواند علت گرانی‌های بیسابقه را در پیش چشم مردم عزیز ایران بگذارد.

چه اینکه حقیقتا ما با دولتی مواجه هستیم که عمدا یا سهوا اصلی‌ترین وظیفه نظارتی خود یعنی نظارت بر قیمت‌ها را به یکسو نهاده و موجب گرانی‌های وسیع شده است.

و جالب آنکه تحلیلگران معتقدند این گرانی خودساخته دولت ایران را به سمت "فتنه اقتصادی" سوق داده است و همین آقای علی ربیعی نیز در صحبت‌های خود بر این مسئله صحّه می‌گذارد که حکایت اغتشاشات آبان ۹۸ همچنان باقیست! [۵]

به سخن دیگر اینکه چگونه است که علی ربیعی با اینکه می‌داند گرانی‌ها عامل عاصی شدن مردم است و خود او نیز اذعان دارد که اغتشاشات آبان ۹۸ تکرار میشود اما شاهدیم که همین فرد اصلی‌ترین کار امروز کشور را نه نظارت بر بازار که مقابله با تحریم‌هایی عنوان می‌کند که به اذعان تمام کارشناسان مبرّز کشور اثری بیش از میانگین ۳۰ درصد بر تمام اقتصاد ایران ندارند!؟

قضیه البته جالب‌تر از این هم می‌شود زیرا ربیعی چند روز قبل در بحث نظارت بر قیمت‌ها گفته بود: "نباید ذهنیت مردم را نسبت به اینکه دولت کنترلی بر قیمت‌ها ندارد مخدوش کنیم! "[۶]

اکنون آیا این دست‌های پنهان درون خود دولت نیستند که با خارج کردن کارویژه اصلی دولت یعنی نظارت بر قیمت‌ها از دستور کار؛ ذهن مردم را نسبت به هر امیدی مخدوش می‌کنند!؟

گفتنیست رئیس جمهور روحانی در تابستان امسال و آنطور که در رسانه‌ها اعلام شد، ۳ مرتبه بر ضرورت نظارت بر قیمت‌ها تأکید کرده و ۲ مرتبه نیز اسحاق جهانگیری را مأمور مبارزه با گرانی‌ها کرده است!

اما مشخص نیست که چرا این دستورات و مأموریت‌ها بر زمین مانده و چرا دستورات آقای روحانی مثل ماجرای برجام، مو به مو اجرا نمی‌شود!؟

آیا مردم با یک شوآف و تئاتر تراژیک مواجه هستند که قرار است به فتنه اقتصادی منجر شود یا اینکه دولت واقعا می‌خواهد بر قیمت‌های لجام گسیخته نظارت کند اما نمی‌تواند؟

***

۱_ http://www.jahannews.com/analysis/۴۲۴۰۴۵

۲_ http://www.armanmeli.ir/fa/print/main/۲۹۷۶۵۴

۳_ http://fna.ir/a۱hzoo

۴_ www.irna.ir/news/۸۴۰۴۹۵۶۳/

۵_ mshrgh.ir/۱۱۰۸۰۶۴

۶_ mshrgh.ir/۱۱۱۸۷۶۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 53
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 24
 • شرقی IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  77 12
  اصلاحات غده ی سرطانی ست که در صورت جراحی آن ایران از رنج و گرفتاری نجات پیدا خواهد کرد.
  • IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
   25 3
   افساد طلبان غربگدا اقتصاد کشور و معیشت مردم را نابود کردند و باید از سیاست کناره گیری کنند.
  • IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
   26 5
   تنها راهکار حل مشکلات کشور حذف اصلاح طلبان بی کفایت از چرخه سیاسی و مدیریتی کشور است.
  • IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
   10 3
   کار شما نیست، کار عباس آقا بقال سر کوچه است
 • IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  70 9
  خدایا به ملت ما قدرت صبر و تحمل اصلاح طلبان رو عطا کن
  • سروش IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
   25 5
   چرا باید ظلم اصلاحات رو تحمل کرد؟ چرا ؟ حرفت درست نیست خود مردم از بین گزینه های خوب ، بد و زشت گزینه چهارمی رو به نظام تحمیل کردن و زشت ترین را برگزیدند و این دولت نه چندان متدبر و ذاتا اهل نا امید کردن را بر مردم و نظام تحمیل کردند هرچند سلبریتی ها هم باید پاسخ گو باشند که مبلغ دولتی غربگدا و بدبخت شدند.
  • IR ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
   42 2
   سروش جان دموکراسی همینه دیگه اگه مردم ناآگاه و بی بصیرت باشن یه همچین کسی رو میارن سرکار بقیه هم باید تحمل کنن هم خودشون اذیت میشن هم دیگرون تا بلکه شاید عبرت بشه
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  42 10
  مقصر و بانی اصلی این اوضاع شما اصلاح طلبها هستین شمارش معکوس را آغاز کنین
  • SE ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
   27 5
   7 ماه دیگر بای تحمل کرد تا مردم بساط اصحالات و چاپندگی را درهم بپیچند
 • سید IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  53 5
  آیا این موضوع همیشه می تواند اتفاقی باشد که در مسائل داخلی کشور ما، موضع گیری دشمنان خارجی ایران با موضع گیری اصلاح طلبان ایران دقیقاً همزمان و همسو می شود!؟ آزادگانی که از سر غفلت و بی خبری با این قبیله هم آوایی دارند، کمی بیندیشند!!!!
  • گراوند JP ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
   9 39
   شما بیخود این حرفو میزنید اصولی ها چه گلی کاشتن..تمام بدبختی ها احمدی نژاد باعث شد
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  30 11
  مقصر و بانی اصلی این اوضاع شما اصلاح طلبها هستین شمارش معکوس را آغاز کنین
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  21 2
  خدالعنت کنه این ترامپ بی همه چیزرو اینها جواب خدارچه میدهنداینهمه تحریم کمرشکن اه ونفرین ابدی مردمی که این روزها واقعا گرفتارن الان مادرامورات روزمره مانده ایم اینها انسان نیستن که باجان مردم بازی میکنن به بهانه تحریم داروهای خارجی خیلیهاشون توبازارنیست وایرانی هم که واقعا بی خاصیت هستن اما ازانطرف ما تواینهمه سال چراقوی نشدیم نباید ضعفای بیشماراقتصادی دولتها روکتمان کنیم بخصوص این دولت فعلی که گناهشون درمشکلات مردم کمترازامریکا نیست چطورخوابتون میبره وقتی مردم اینطوردارن نابودمیشن بازندگی مردم چه کردیدمساله اصلاح طلبی یااصولگرایی نیست ماباید قوی بشیم افرادنخبه رادعوت بکارکنیدفارغ ازهرگرایشی واین مدیران که فقط وعده گشایش وحبابی بودن قیمتها رومیدن
  • علیرضا IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
   30 2
   عزیزم به خدا اگر کمر بعضی شکسته که شکسته چون به وعده های این آقایان دل خوش کردند و این آقایان اصلاح طلب که در طیفهای مختلف سیاسیون به انواع اسمها نفوذ و رخنه دارند زمینه ی این روز را هم در عمل و هم در تبلیغات آماده کرده بودند و کسی بیشتر کمرش خواهد شکست که اینها را نشناسد ها هم از همه نظر ضرر کردیم اما به ان میگویم مقاومت برای پیروزی ایران عزیز در هر شرایط چه فتنه چه نفوذ و چه دفاع جانانه،
 • بهزاد IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  46 6
  اگر کسی فکر کند حضرات در حال تهیه و تدارک فتنه از نوع اقتصادی نیستند ، باید مجددا از اکابر شروع به تحصیل کند . دوستان تخصصشان راه اندازی انواع فتنه ها است . . . یک روز فتنه برای بستن روزنامه (تیر 78 ) یک روز فتنه برای انتخابات ( خرداد 88) روز دیگر فتنه بنزینی ( ابان98 ) . . .
 • محمدایوب IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  39 3
  سازمان اطلاعات سپاه کی میخواد به این ها برسه بابا به پیر به پیغمبر این گرونیها کار خود این بی شرفای اصلاح طلب ودولته. میخوان جون مردم رو به لب برسونن تا بریزن توخیابون.
 • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  9 29
  یعنی شما انقلابی ها به جای شعار دادن حمله کنید علیه دشمن نه اینکه فقط نقد ناقص بنویسید ملت واقعا دارن خسته می شن با صدقه دادن هم نمی شه مشکلات اصلی رو حل کرد
  • IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
   17 5
   روحانی:80 درصد مشکلات مدیریتیه 20 درصد تحریم، پس مشکلات رو دولت روحانی که قوه مجریه هست باید حل کنه، که الان به یقین رسیدیمه که نمیخواد حل کنه و دوست دارن به مردم فشار بیاد
 • IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  24 3
  اینها کارشون عمدیه و میخوان مردم رو عصبانی کنن، البته هرچند عرضه و توان کارکردن ندارن، و بلد هم نیستن، حتی عرضه اداره یک بقالی رو هم ندارن
 • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  22 3
  خداوند در قران کریم علمای یهود را لعنت کرده است بنابر نباید فکر کنیم کسی که عمامه سرش گذاشت یا اسم استاد را یدک کشید ادم سالم و درستی است حضرات استادانی و روحانیون اصلاح طلب مثل علمای یهود هستند که خداوند متعال در قران آنها را لعنت کرده است من تحقیق کردم دیدم ویژگی هایشان باهم می خورد دقیقا مثل هم هستند پس خداوند لعنت کند کسانی را که در هر لباسی و هر رتبه در صدد انحراف انقلاب از خط امام رهبر وارزش های دینی هستند . الهی امین
 • بدون نام IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  18 3
  شما کارتون بالا بردن قیمت هاست نه کنترل و اما در مورد ابان نود و هشت اگه صد بار دیگه هم تکرار کنید براندازی رو ارزوش و به قبرتون میبرید
  • IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
   6 7
   شما اصولا روحت شاد و شیر مادر حلالت
 • IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  8 2
  الان نزدیک به ۳ سال هست که اصلاطلبها صحبت از نارضایتی اقتصادی برای مردم صحبت میکنن و هر چه به پایان دوره شون نزدیکتر میشن فشار اقتصادی رو بیشتر میکنند. خدا لعنت که کسانی رو که از مردم به عنوان طعمه برای رسیدن به خواسته هاشون استفاده میکنند.
 • دلسوز IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  5 2
  بااینکه شدیدا منتقد نظام هستم اما هزاربار بیشترمخالف دخالت خارجی در کشورم هم هستم.و متنفرم ازکسانیکه موافق حمله خارجی یاتحریم امریکا هستن چون دراین دو صورت کشورآسیب جدی میبینه.بااینحال فساد اقتصادی داخلی پاشنه آشیل نظام شده و ب عنوان یک شهروند وطن دوست که در بطن و جزیئ ازجامعه هستم هشدار میدم که اگر تا پنج ماه آینده این آشفتگی اقتصادی سامان داده نشود حتما با خیزش مردم مواجه خواهیم شد. واقعیت اینه که برخی از بی اصول ترین افراد الان در بعضی مناصب مدیریتی و اجرایی کشور هستن و دشمن واقعی کشور همینهاهستن. الان دیگه مردم اصول گرا و اصلاح طلب حالیشون نیست و این ناکارآمدی رو ازکلیت نظام میبینن. صنعت خودروسازی کشور اگرخصوصیه معرفی کنید متعلق ب چه کسانیه و چرا کسانیکه پراید رو صدمیلیون کردن محاکمه نمیشن؟!وقتی قیمت چند کارخانه خودروسازی قابل کنترل نیست چطور سایربخشهای اقتصادی رو میتونید سامان بدین. خیلیا به نان شب محتاج شدن.....امیدوارم ب این زودیا کاری انجام بشه وگرنه خیلی دیرشده که دنبال توجیه باشین
 • IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  5 3
  خللی به اقتصاد وارد نیامد؟؟ ده سال است رشد صنعتی ایران منفیست!!!
 • حسين DE ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  4 3
  آقاى نقيب زاده من فكر ميكنم كه تو در سن و سالى هستى كه خيلى چيزها يادت مونده باشه،بعنوان مثال مقاومت ملت فلسطين در برابر صهيونيستها كه آنها را نه تنها فرسوده نكرده بلكه مقاومتر و نيرومندتر از گذشته شدند و يا مقاومت ملت يمن در برابر متجاوزان سعودى،مقاومت حزب الله لبنان كه منجر به اخراج صهيونيستها از جنوب لبنان شد،و هچنين مقاومت محور مقاومت در سوريه كه تروريستهاى داعشى را شكست داد، يا مقاومت و پايدارى ملت بزرگ ايران در طى بيش از چهار دهه گذشته كه با دست خالى استقلال و سربلندى ايران عزيزمان را حفظ كرده و اين مقاومت همچنان ادامه دارد و هروز دستآوردهاى جديدى را كسب ميكند،البته ازشما اصلاح طلبان تسليم طلب انتظارى جزء خفت و خوارى نميرود ،مقاومت باعث فرسودگى نميشود مقاومت باعث پيشرفت و غلبه بر دشمن و باعث سربلندى و غرور و افتخار ميگردد.
 • IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  2 6
  یه چیز برای سایت مشرق بنویسم شاید بدرد بخوره، اولین نگاه در مورد 1400 از زعم شما توسط اصلاح طلبان اینه که میخوان انتخابات رو تحریم کنن، که نگاه درستیه، اما یه نگاه دیگه هم داشته باشین اونم اینه که اونها براحتی قدرت رو از دست نخواهند داد و ترس این رو هم خواهند داشت که اگر رئیس جمهور فردی جهادی باشد کلا بقاشون به خطر میفته، پس خودتون رو از پیش برنده ندونید
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  7 2
  اصلاح طلبان سیاستمداران ورشکسته هستند. افتاد!!!!!!!!
 • امیر IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  6 0
  جهانگیری در مناظره می گفت ملت یادتون میاد شب میخوابدیم همه چیز گران میشد کالاها دقیقه به دقیقه بالا می رفت . الان مگید. کنترل قیمت ها کار ما نیست . انشالله خدا ریشه اصلاح طلبان خشک کنه . انشالله دولت امام زمان روی کار بیاید تا شما ها به زباله دان تاریخ ریخته بشوید . اصلاح طلبان همه خائن هستن
 • IR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  8 0
  نظارت بر قیمت ها کار مادر من است آقای ربیعی !!!!!!!!!
 • مش قربانعلی IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  5 1
  درصدی از تورم به تحریم ربط داره.دلیل اصلیش بی مدیریتی شما ادعا کاراست
 • مجتبی IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  11 2
  درست میگه کنترل قیمتها کار این آقایون نیست. افزایش قیمت کار این جماعت هست و کنترل قیمت کار مادربزرگ خدابیامرز بنده. علی برکت الله
 • محسن IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  6 11
  همچین نوشتید انگار سنوات قبل از روحانی گل و بلبل بوده
  • IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
   4 3
   در دولت قبل نرخ دلار 3 برابر شد اما حالا 9 برابر گران شد و این از نتایج تدبیر است !
 • IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  8 2
  برادر محترم اقای ربیعی سلام / شما و دوستان اصلاح طلبتان که حداقل سی سال است بر اریکه قدرت تکیه زده اید با در دست داشتن صدها میلیارد دلار پول نفت و تمام اختیارات قانونی و فراقانونی مسئول ناهنجاریها و چالشها و شکستها در حوزه سیاست خارجی مخصوصا برجام و مسئول بن بست اقتصادی فشار بر مردم و ایجاد فاصله طیقاتی و ناعدالتی اجتماعی و ناهنجاریهای فرهنگی و اجتماعی چند دهه اخیر هستید . مردانه قبول کنید و از پیشگاه خدا وند و مردم عذر خواهی کنید .
 • ناشناس IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  5 1
  پس این مجلس انقلابی چه کار می کنه؟
 • IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  10 0
  یعنی خدای تناقضید هاا اونور رئیس جمهور میگه امروز بحث تحریم نیس و ما در یک جنگ اقتصادی !!هستیم اینور سخنگوش میگه عقب راندن تحریم اصلی ترین کار امروز همه ما باید باشد!!!! چند چندین با خودتون ؟؟؟؟
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  6 2
  خداوکیلی یکی نیست به اینها بگه دراینهمه مدتی که سمت وشغل داشتید دراین حکومت ودولت چه کار کردبد!؟
 • LB ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  4 2
  ربیعی، به فکر جواب به آدمهایی که از گرونی ها و بدبختی هایی که دولت ایجاد کردکه یا دق کردند یا از بی دارویی مردند باش.
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  3 2
  یادم می اید وزیر وقت کار روزی می گفت ایجاد کار وظیفه وزارت کار نیست!!!!!!!!! از این مدیرها در اداره ما بسیار است ...بسیار.... نظام ارباب و رعیتی در لباس تدین امده اما متدینها ی واقعب منزوی
 • IR ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  0 0
  ازنخبگان میخواهم تا دیرنشده کاری کنید بااین بی تدبیری وبی خیالی دولت که دیگه به همه ثابت شده ازعمده ومیخوادمردم روبه ستوه بیاره تامردم شورش کنندبخداقسم علی رغم تحریمهای ناجوانمردانه میشه کشورروخیلی بهتراداره کرد واقعا اوضاع مناسب نیست هرجامیری همه دارن ازدست دولت بی مسئولیت خون گریه میکنن کابینه را منحل کنید اینها اصلا دیگه کاری بامردم ندارند قیمت ارز27 تومان ماشینهای مزخرف یک پنجم این هم ارزش ندارن داره قیمت میخوره باقیمتهای اعجاب اورواقعا اگه این وضع ادامه پیداکنه جامعه ابستن حوادث تلخی خواهدبودکه بادفعات قبل خیلی فرق داره اینها بایدبه جرم تجاوزبه حقوق مادی وروحی مردم مجازات بشن
 • IR ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  1 1
  چرا بعضی می خوان مردم را نا امید کنند. چه وضع تدبیره آخه
 • پ IR ۲۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  1 0
  کسی منکر مشکلات نیست و نمی‌تواند باشد اما مردم باید اولاً علت این مشکلات و میزان ربط بیش از ۷۰ درصدی آنها به سوء مدیریت را بدانند .مشرق این خبرهاهیی که با موضوع فلانی از مسببین وضع موجود با لیست حدود 15 تا 20 نفره نوشتین من دارم همراه با عکس آیا چرا شما اینو با ارزشی های فضای مجازی پخش نمیکنید تا مردم بودنند مگه انقلابی بودن به مصلحت هست یا محافظه کاری از ترس هست دوم در مورد علی ربیعی که فاز اغتشاش گری داره با مهره ایی مثل زم این صرفا بگم بگم امثال احمدی نژاد هست البته اگر خدا خواهد
 • IR ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  1 0
  موسی از فرعون نخورد از خودی خورد......از سامری خورد .....حالا حکایت ما و اصلاح طلبا
 • SE ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  2 0
  ایجاد رانت وظیفه شماست
 • IR ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  1 1
  خاک بر سرتان اصلاح طلبان مزدور که جز نوکری و خیانت به ملت هنر دیگری ندارید
 • مردوطن IR ۰۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
  1 0
  اصلاح طلب و اصولگرا هردو وقتی دیگری سرکارهستن سنگ اندازی میکنن هردوحزب باید از صحنه سیاست حذف شوند فقط انقلابی
 • سلام IR ۰۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
  0 0
  شعار روحانی : چگونه با کلیدتدبیر مردم را ناامید کنیم تا در جامعه فتنه ایجاد شود .
 • علی IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
  0 0
  از نظر اقای ربیعی کنترل قیمت وظیفه دولت نیست مثل اینکه بگوید دولت وظیفه دارد تا خزانه ارزی ملت را با قیمت 4200 به نورچشمیها به بهانه واردات کالای اساسی و دارو بدهد ولی اگر کالا یا ارز را برگرداندند وظیفه دولت پیگیری این موضوع و تخلف نیست مثل ایکه بوکید دولت وظیفه دارد تا با حذف کارت سوخت و اافزایش یک شبه قیمت آن شوک روانی در جامعه ایجاد بکند ولی وظیفه اطلاع رسانی به ملت از قبل را ندارد مثل ایکه دولت بگوید به هرکشور و یا شرکت خارجی قرارداد محرمانه ببندد ولی هیچ کس از جمله نمایندگان این ملت را وظیفه ندارد از متن آن باخبر کند مثل این است که برجام را نخوانده امضاء و اجرا کند اما وظیفه ندارد که منافع ملت را از طرفهای مقابل بگیرد پس دولت بدرد لای جرز میخورد تا خدمت به مردمی که به او رای دادند
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
  1 0
  اصلاحات... دروغ و انکار خود را به نفهمی زدن
 • ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
  1 0
  قیمت دلار را پایین بیارید تمام مشکلات خود به خود حل میشه
 • DE ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
  1 0
  اساسا انتخاب هر کاندیدا بی‌شناسنامه‌ای در شرایط فعلی ظلم به مردم محسوب می‌شود و باید از آن جلوگیری کنیم.یک مشت بی شناسنامه و ترسو...میلرزند به جهنم که میلرزید خب برید بغل منقل به قوری و سماور رای بدهید. چه کلمات گو هرباری از دهان اینها بیرون میاد
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
  1 0
  پس كار حضرات معزز در دولت فقط خوردن و خوابيدن است و رسيدگي به گراني در كشور را به رئيس جمهور گينه بيسائو واگذار كنيد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس