کد خبر 1120295
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
خاطرات امام جمعه گناوه از حضور در دوران دفاع مقدس

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی امام جمعه گناوه خاطراتی از حضور در جبهه‌های نبرد در دوران دفاع مقدس را بیان کرد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در چهلمین بزرگداشت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: امروز صلابت، اقتدار، تمامیت ارضی، عزت و استقلال کشور مدیون و مرهون فداکاری‌ها و خون پاک همه شهدا و ایثارگران است.

امام جمعه گناوه افزود: دفاع مقدس گنجینه‌ای بی نظیر و گرانبها از حماسه، ایثار و ازخودگذشتگی بهترین فرزندان این سرزمین است که در راه دفاع از اسلام، میهن و آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی تا آخرین قطره خون خود مقاومت و پاسداری کردند.

وی گفت: ۸ سال دفاع مقدس متأثر از فرهنگ غنی عاشورا بود و رزمندگان و شهدا با تاسی از همین فرهنگ حماسه‌ای بزرگ را خلق کردند که در تاریخ بشریت بی نظیر است.

امام جمعه گناوه یادآور شد: دوران دفاع مقدس به عنوان دوران فداکاری و ایثار ملت سرافراز ایران اسلامی که به تعبیر رهبری بزرگترین آزمایش ملت ایران در آن شکل گرفت باید به نسل جوان جامعه بازگو و تبیین شود.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس و نام شهیدان و جانبازان و آزادگان و ایثارگران این دوران نباید در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی به دست فراموشی سپرده شود.

حجت الاسلام رکنی حسینی گفت: هفته دفاع مقدس فرصتی است تا گوشه‌ای از آن حماسه‌های بی نظیر و عملیات‌هایی که با دست خالی و بدون امکانات ولی با تکیه و توکل بر مدد الهی با ایثارگری مجاهدان راه خدا انجام شد یاد کرد.

امام جمعه در ادامه با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و حضور در جبهه اضافه کرد: اولین بار که طلبه مدرسه شهید دستغیب شیراز بودم در معیت مرحوم آیت الله سید هاشم دستغیب و عده‌ای از طلبه‌های جوان آن زمان افتخار حضور در جبهه‌های حق علیه باطل را داشتم و در منطقه دهلران در جمع رزمندگان حضور یافتیم.

وی ادامه داد: در سال ۶۵ که حدود ۲۰ سال سن داشتم بار دیگر توفیق حضور در جمع رزمندگان استان بوشهر در گردان کمیل به فرماندهی سردار شهید هدایت احمد نیا و معاون گردان شهید سردار یوسف بردستانی را داشتم که هر دو این بزرگواران در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسیدند.

وی گفت: رزمندگان اسلام برای دفاع از انقلاب و نظام اسلامی و میهن دل از دنیا و متعلقات دنیایی بریدند و در این راه از زندگی و عزیزان خود گذشتند.

وی با اشاره به خاطره‌ای از شهید حسین خسروی گفت: روزی در گردان کمیل چهره معصوم و مخلص شهید خسروی من را به خود جلب کرد و تا آن زمان گرچه ساکن گناوه نبودم ولی با پدر این شهید بزرگوار آشنایی داشتم و با این رزمنده و آگاهی از محل زندگی ایشان که گفتند از گناوه هستند با ایشان آشنا شدم.

امام جمعه گناوه گفت: پس از یک هفته آشنایی با این شهید والامقام ایشان در عملیات کربلای ۵ به خیل شهدای راه اسلام پیوستند.

وی گفت: پدر این شهید بزرگوار از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بودند و هم پدر دو شهید گرانقدر راه اسلام بودند.

حجت الاسلام رکنی حسینی یادآور شد: شهدا به ما آموختند که باید در برابر زیاده خواهی‌های دشمنان ایستادگی و مقاومت کرد و امروز تاسی و اقتدا به شهدا و ادامه راه آنها تنها راه پیروزی بر توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان است.

حجت الاسلام رکنی حسینی بیان کرد: راه پرافتخار شهدا را باید برای نسل‌های آینده کشور تبیین کرد تا آینده سازان کشور راه آنها را که راه صلابت و عزت است برگزینند و ادامه دهنده این راه باشند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس