مرجانه گلچین

مرجانه گلچین:متاسفانه حرف زدن درباره بازیگری مثل تف سر بالا است، اما باور کنید سیستم سالمی در بازیگری نداریم،یعنی چه که یک بازیگر برای داشتن نقش صرفا باید به مهمانی شبانه برود.

به گزارش مشرق، مرجانه گلچین، پیرامون کم کاری خود در عرصه سینما گفت: متاسفانه دیگر جایی برای ما در سینما نیست، چند بازیگر محدود همه فیلم‌ها را بازی می کنند، آن زمان که من سینما کار می کردم هیچکدام از این دوستان هنوز وارد بازیگری هم نشده بودند، حال امثال من در سینما جایی ندارند و اینها هر روز کار می‌کنند.

وی در همین راستا ادامه داد: سینمای ایران بسیار نازل، تکراری و سطحی شده است، حداقل از دست فیلم‌های خارجی هم نمی‌توانند کپی کنند، سینمای کشور به نوآوری نیاز دارد، می گویند چرا مخاطب به سینما نمی‌رود، به نظر من اصلا دلیلی ندارد که مخاطب به سینما برود.

  بیشتر بخوانید:

مهوش افشار پناه: روابط سالمی در سینما در جریان نیست

بازیگر سریال «سه دونگ سه دونگ» با اشاره به کیفیت بد فیلمنامه ها اضافه کرد: روزانه تعداد زیادی فیلمنامه به دست من می‌رسد، باور کنید چند صفحه اول را که می خوانم عطای بازی در آن اثر را به لقایش می بخشم، مگر می‌شود همه فیلمها تنها به چند سوژه دستمالی شده و تکراری بپردازند.

وی در همین رابطه تاکید کرد: متاسفانه حرف زدن درباره بازیگری مثل تف سر بالا است، اما باور کنید سیستم سالمی در بازیگری نداریم، یعنی چه که یک بازیگر برای داشتن نقش صرفا باید به مهمانی شبانه برود، اگر آنجا بود نقش به وی می‌رسد و اگر نه باید سالها خانه نشین شود، چطور اسم این وضعیت را بگذاریم سینما، هیچکس از پول بدش نمی آید اما من حاضر نیستم در این فیلم‌ها بازی کنم.

بازیگر فیلم سینمایی «شب بیست و نهم» با اشاره به وضعیت بازیگران پیشکسوتان اضافه کرد: بازیگران پیشکسوت ما همه یا در گذشته اند و یا در خانه و در بستر بیماری هستند، شما اگر به یک تابلو نقاشی پاییزی هم نگاه کنید به عینه می‌بینید که هزار نوع رنگ زرد و قرمز وجود دارد، مگر می شود در تعداد زیادی فیلم فقط یک عده محدود فیلم بازی کنند.

وی با اشاره به عدم احترام به بازیگران پیشکسوت اظهار کرد: باور کنید هیچ احترامی برای بازیگران پیشکسوت قائل نمی شوند، در کوچکترین مورد با یک سرویس چندین بازیگر خوب را سوار می کنند و در شرایطی سخت به فیلمبرداری می رسانند، حال باید دید بازیگران پرمدعای امروزی هم حاضرند با چند نفر در یک سرویس قرار بگیرند؟. شاید ما از نسلی هستیم که ناز کردن بلد نیستیم، نسلی نیستیم که غذای سر فیلمبرداری اش حتما باید از فلان رستوران درجه یک برسد، ما عادت کردیم که بازیگری عشق می خواهد و به هیچ عنوان کار سهل و آسانی نیست، اما متاسفانه این نگاه به هیچ وجه در سینمای تجملاتی امروز دیده نمی شود.

متاسفانه حرف زدن درباره بازیگری مثل تف سر بالا است، اما باور کنید سیستم سالمی در بازیگری نداریم

بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر اضافه کرد: ما از نسل بازیگرانی هستیم که اگر ساعت شش صبح آفیش می شوم، ساعت پنج و نیم سر صحنه هستم اما بازیگران امروز اگر دیر نرسند به قول معروف کلاس کاری خود را از دست داده اند، من این مناسبات را نمی فهمم، اما خوشحالم که مردم در نهایت بهترین هایشان را انتخاب می کنند، زمان نشان می‌دهد که این شبه بازیگران پرمدعا چند سال به یاد مردم می‌مانند. من مزدم را از مردم می‌گیرم اما هر چیزی حساب و کتابی دارد، متاسفانه به یک بازیگر جوان آن قدر اعتبار کاذب می دهند که جواب سلام ما را هم نمی‌دهد. احترام به بزرگتر در میان نسل جوان کلا فراموش شده است.

وی با اشاره به برگزاری جشن های سینمایی اضافه کرد: من پایم را در هیچ جشنی نمی گذارم، به هیچ وجه نمی‌توانم خط کشی های امروزی را قبول کنم، من از بازیگران تازه کار می پرسم که این نگاه از بالا را چه کسی به شما داده است، انسانیتتان کجا رفته است؟. البته گاها حق دارند، مگر می شود در یک جشن سینمایی و تلویزیونی هر سال یک عده خاص کاندید شوند؟.

گلچین با نقد جشن حافظ خاطرنشان کرد: این گونه جشن‌ها باعث شده تا همکاران جلوی یکدیگر بایستند، مگر می شود هر سال چند بازیگر خاص کاندید جایزه شوند، از نظر من امثال همین جشنها برای برخی اعتماد به نفس کاذب ایجاد می کنند، هر سال به آنها جایزه می‌دهد و باعث می شوند هر بازیگر تازه کاری احساس کند که بر قله بازیگری ایستاده است. این روش از نظر من به نابودی ختم می شود و متاسفانه هیچ فردی هم نمی خواهد جلوی آن بایستد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  36 0
  یعنی با این طول و تفسیری که هم خانم گلچین و جسته و گریخته دیگر هنرمندا مطرح میکنن نتیجه میگیریم سینمای ما تقریبا شده محل حضور زنان .... !!
  • IR ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
   17 1
   نه په فک کردی محل حضور زنان قدیسه!!!
  • FR ۰۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
   21 1
   خودشون میگن سینما فاحشه خونست
  • شوشی IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
   11 1
   امام خمینی: ما با سینما مخالف نیستیم ما با فحشا مخالفیم
 • IR ۰۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  12 1
  عامو.... همه چی در پستو هستو، حالیته؟
 • صدای حق IR ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  24 1
  به یاد فرج الله سلحشور که دقیقا از هرزگی خانم های بی هنر و هنرگندان بی سر و پا گفته بود اما امثال نگار جواهریان بد بهش تاختند. بعدها با رامبد اون طوری تو شهر اجنبی راه رفتن جواهریان، باعث شد بفهمیم چرا هنرپیشه طلا و مس مثل بز به مرحوم سلحشور حمله کرد. پرستو صالحی
 • IR ۰۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  11 0
  بازیگران بزک شده همه چیزشان اینگونه بزکی هست . در آخر میمانند با کوهی از اندوه و یاس و سرخوردگی و پشیمانی که حتی یادآوری بعضی از خاطرات هم عذاب دهنده و درد آورهست .
 • آرش IR ۰۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  6 0
  نگران نباشید خانم گلچین. تاریخ هنر ثابت کرده وقتش که برسه محبوبیت کاذب این بی هنر های لومپن جوری یک شبه از بین میره که انگار هیچوقت وجود نداشتند. فقط شرمندگیش برای کسانی میمونه که با پشتیبانی و طرفداری از این بی هنران باعث رشدشون شدند. اما هنر راستین ماندگار است. از بین نمیره که هیچ بلکه هرچه کهنه تر شود با ارزش تر می شود...
 • IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  12 2
  سینمایی که گلشیفته و مهناز هنر بازیگرش باشه غیر این انتظاری ازش نیست
 • IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  4 1
  پس اون برهه زمانی که خانم گلچین پای ثابت سریال ها بود چه توجیحی هست!؟
  • شهروند طبری IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
   6 1
   انصافا هنر بازیگری خانم گلچین بی نظیر است. با تمام صحبت های ایشون موافقم. خانم گلچین بخاطر توانمندی اش چهره شد نه به خاطر چهره اش!!!
 • IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  8 0
  فساد اخلاقی در بین بازیگرا غوغا میکنه
  • IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
   0 0
   باهم مسابقه گذاشتن؟
 • محمد IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  4 0
  درغفلت مسئولین امر سینما به یک پادگان جنگ نرم غرب در داخل کشور تبدیل شده است
 • مهدی IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  9 2
  یاد مرحوم سلحشور به خیر

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس