کد خبر 1114463
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۰
"مسی به احتمال ۹۰ درصد در بارسلونا می ماند"

ستاره آرژانتینی بارسلونا سرانجام سکوتش درباره ماجرای جنجالی درخواست جدایی از بارسلونا را شکست و اعلام کرد که برخلاف میلش مجبور شده یک فصل دیگر در نیوکمپ بماند.

به گزارش مشرق، لیونل مسی سرانجام درباره درخواستش برای جدایی از بارسلونا شفاف‌ساز کرد و درباره تمامی ابعاد خواسته جنجالی‌اش و کشمکش‌هایی که با باشگاه به خاطر مخالفت با درخواست او داشت، به طور کامل توضیح داد.

مسی درمصاحبه‌ای اختصاصی با سایت گل درباره تصمیم تلخی که برای جدایی از بارسلونا گرفته است توضیح داد، سپس اعلام کرد که در این تیم می‌ماند و دلیل واقعی ماندنش در این تیم را هم بیان کرد.

مهاجم 33 ساله کاتالان‌ها که 20 سال از عمرش در باشگاه بارسلونا سپری کرده است، ابتدا درباره تصمیمش برای جدایی از بارسلونا به سایت گل گفت: زمانی که به همسر و فرزندانم اعلام کردم که می‌خواهم بارسلونا را ترک کنم، شوک بیرحمانه‌ای به آنها وارد شد. تمام اعضای خانواده‌ام شروع به گریه کردند. فرزندانم نمی‌خواستند از بارسلونا بروند، نمی‌خواستند که مدرسه‌شان عوض شود. اما من به مسائلی فراتز از این‌ها نگاه می‌کردم. من می‌خواهم در بالاترین سطح رقابت کنم، جام ببرم و در لیگ قهرمانان رقابت کنم. فوتبال برد و باخت دارد چون رشته بسیار سختی است اما مهم این است که شما باید رقابت کنید. حداقل چیزی که من می‌خواهم این است که رقابت کنی تا مانند آنچه در رم، لیورپول و لیسبون (اشاره به ناکامی‌ها سه فصل اخیر بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا) تیم‌مان از هم نپاشد. تمام آن اتفاقات سبب شد که من ان تصمیم را بگیرم.

مسی سپس به ماجرا کشمکشی که با باشگاه بارسلونا برای جدایی‌اش داشته و مخالفت رئیس این باشگاه با درخواست او برای فسخ یک جانبه قرارداد و پیوستن به تیمی دیگر به عنوان بازیکن آزاد اظهار داشت: من فکر می‌کردم و مطمئن بودم که می‌توانم به عنوان بازیکن آزاد بروم. رئیس باشگاه همیشه می‌گفت که در پایان فصل می‌توانم تصمیم بگیرم که بمانم یا بروم. حالا آنها به یک واقعیت چسبیده‌اند که تا قبل از دهم ژوئن باید درخواستم را اعلام می‌کردم و این کار را نکرده‌ام در حالی که روز دهم ژوئن کا هنوز در لالیگا در حال رقابت بودیم و در بحبوحه این بحران کرونا که فصل را زیرورو کرده بود قرار داشتیم. این دلیلی است که باعث می‌شود من در باشگاه بمانم. حالا می‌خواهم در بارسلونا بمانم چون رئیس به من گفت تنها راهی که می‌توانم بروم این است که غرامت 700 میلیون یورویی قراردادم را بپردازم و این غیرممکن است.

کاپیتان بارسلونا در پاسخ به این سؤال که آیا راه دیگری نبود که به خواسته‌اش برسد، عنوان کرد: یک راه دیگر هم بود، اینکه بارسلونا را به دادگاه بکشانم اما من هرگز حاضر نیستم بارسلونا را به دادگاه بکشانم چون من عاشق بارسلونا هستم و این باشگاه از وقتی که من به آن آمده همه چیز به من داده است. بارسلونا باشگاه زندگی من است و من در این تیم زندگی‌ام را ساختم. این تیم به من همه چیز داده است. هرگز حتی فکر شکایت کردن از بارسلونا به ذهنم خطور نکرده است.

ستاره آرژانتینی بارسلونا درباره واکنشی که اعضای خانواده‌اش به حواشی پیرامون درخواست او برای جدایی نشان دادند هم اظهار داشت: متئو (پسر دوم مسی) هنوز خیلی کوچکتر از آن است که درک کند رفتن به تیمی دیگر و چند سال در مکانی دیگر زندگی کردن یعنی چه. تیاگو بزرگتر است. او درتلویزیون چیزهایی شنیدن و متوجه یکسری چیزها شد و از من درباره‌اش سؤال کرد. من نمی‌خواستم که او درباره اینکه من مجبور به ترک بارسلونا شده‌ام بفهمد، درباره اینکه باید به مدرسه‌ای جدید برود و دوستانی جدید برای خودش پیدا کند، چیزی بفهمد. او گریه کرد از گفت «لطفاً نرویم». تکرار می‌کنم که این ماجرا برای من واقعاً سخت اما قابل درک بود. تمام این اتفاقات برای من رخ داد. تصمیم‌گیری برای من واقعاً کار سختی بود. من بارسلونا را دوست دارم و قرار نیست جایی بهتر از این برای خودم پیدا کنم. با این حال من حق تصمیم‌گیری دارم. من می‌خواستم به اهدافی جدید و چالش‌هایی جدید فکر کنم. از فردا اما می‌توانم برگردم چون اینجا در بارسلونا ما همه چیز داریم. پسرم، خانواده‌ام، آنها اینجا بزرگ شده‌اند و اهل اینجا هستند. اما فکر نمی‌کنم که درخواست جدایی هم عیبی داشته باشد. من به آن نیاز داشتم. باشگاه هم نیاز داشت. جدایی من به نفع همه بود. همسرم با همه غم و اندوهی که داشت مرا همراهی و حمایت کرد.

لیونل مسی , تیم فوتبال بارسلونا , فوتبال , تیم فوتبال بایرن مونیخ , لیگ قهرمانان اروپا ,

شماره 10 آبی‌واناری‌ها ادامه داد: من به باشگاه، از جمله رئیس گفتم که می‌خواهم بروم. تمام طول سال این را به او گفته بودم. باور داشتم که الان وقتش شده که دیگر بروم. باور داشتم که باشگاه به بازیکنان جوانتر، بازیکنان جدید نیاز دارد و فکر می‌کردم که دوره‌ام در بارسلونا به سر رسیده است. خیلی تأسف می‌خوردم چون همیشه گفته بودم که می‌خواهم اینجا در بارسلونا بازنشسته شوم. سالی که گذشت برای ما سال سختی بود. من درتمرینات، در بازی‌ها در رختکن واقعاً عذاب کشیدم. همه چیز برایم واقعاً بسیار سخت شده بود و به همین دلیل زمانی رسید که احساس مردم باید به دنبال اهدافی جدید باشم. این تصمیم که گرفتم به خاطر نتیجه بازی‌مان مقابل بایرن مونیخ نبود. من از مدت‌ها پیش به رفتن فکر می‌کردم.به رئیس گفتم، خب رئیس هم همیشه می‌گفت که در پایان فصل اگر خواسته باشم می‌توانم بروم یا بمانم اما در نهایت او پای حرفش نماند. در طول سال من بارها به رئیس می‌گفتم که می‌خواهم بروم و وقتش شده دنبال هدف‌های جدید بروم و مسیری جدید را در حرفه‌ام در پیش بگیرم. او هم مدام به من می‌گفت "حالا صحبت می‌کنیم، الان نه، الان اینطور است، الان آنطور است و ...." اما هیچ وقت جواب درست و حسابی به من نداد. رئیس هرگز به من نشان نداد که چه برنامه‌هایی برایم در سر دارد و هرگز پای حرفش نماند. با فرستادن فاکس اما من دیگر خواسته‌ام برای رفتن را رسمی کردم و گفتم که بازیکن آزاد هستم و نمی‌خواهم بند اختیاری تمدید یکساله قراردادم را فعال کنم چون می‌خواهم بروم. نمی‌خواستم آشوبی به بار بیاید یا مقابل باشگاه بایستم اما مجبور بودم درخواستم را رسمی کنم چون تصمیمم را گرفته بودم.

مسی تأکید کرد: اگر آن فاکس را نمی‌فرستادم، انگار نه انگار که اتفاقی افتاده و من درخواستی کرده بودم. به این ترتیب باشگاه فرض می‌کرد که من می‌خواهم بند تمدید اختیاری یکساله قراردادم را فعال کنم و باید یک سال تمام دیگر می‌ماندم. الان اما چیزی که باشگاه می‌گوید این است که من باید قبل از دهم ژوئن این را می‌گفتم. تکرار می‌کنم که ما آن زمان در اواسط تمامی رقابت‌ها بودیم و وقت اعلام چنین مسئله‌ای نبود. جدا از آن، رئیس باشگاه همیشه به من می‌گفت "وقتی فصل تمام شد، می‌توانی تصمیم‌ بگیری که می‌روی یا می‌مانی". او هرگز تاریخ تعیین نکرد. و خب به صرف رسمی کردن درخواستم من می‌خواستم بگویم که نمی‌خواهم ادامه بدهم اما در عین حال قصد نداشتم با باشگاه وارد جنگ شوم چون نمی‌خواستم مقابلش بایستم. البته من برای گرفتن این تصمیم روزهای سختی را سپری کردم. نتیجه بایرن نبود که مرا محاب به گرفتن این تصمیم کرد. خیلی مسائل سبب شد این تصمیم را بگیرم. من همیشه گفته بودم که می‌خواهم بمانم اما من یک پروژه برنده می‌خواستم، پروژه‌ای که با آن بتوانیم جام ببریم و جایگاه افسانه‌ای بارسلونا را بالاتر ببریم و واقعیت این است که مدت‌ها است که من چنین پروژه‌ای را در باشگاه نمی‌بینم. باشگاه فقط دارد حقه‌بازی می‌کند و چاله‌هایش را پر می‌کند تا روزها را سپری کند. همانطور که قبلاً هم گفتم من همیشه در فکر رفاه خانواده‌ام و باشگاه بوده‌ام.

دارنده شش توپ طلا راجع به آینده‌ و برنامه‌های پیش روی خود گفت: من به کارم در بارسلونا ادامه می‌دهم و رویکردم هم بدون توجه به اینکه چقدر می‌خواستم بروم، تغییر نمی‌کند. مثل همیشه تمام تلاشم را می‌کنم. من همیشه خواهان پیروزی بوده‌ام. من بازیکن رقابت‌طلب هستم و دوست ندارم هیچ چیزی را ببازم. همیشه بهترین‌ها را برای باشگاه، بازیکنان و خودم خواسته‌ام. من خیلی وقت پیش گفتم که به اندازه کافی از ما برای قهرمانی در لیگ قهرمانان حمایت نمی‌شود. در واقع الان هم نمی‌دانم چه اتفاقی خواهد افتاد. یک مربی جدید آمده و ایده‌هایی جدید دارد. این خوب است اما باید ببینیم که تیم چه واکنشی نشان می‌دهد و آیا واکنشش به ما چیزی که برای رقابت‌ در بالاترین سطوح نیاز داریم را خواهد داد یا نه. چیزی که می‌توانم بگویم این است که می‌مانم و تمام تلاشم را برای بارسلونا انجام خواهم داد.

مسی سپس اعتراف کرد از دست آن کسانی که تعهد او نسبت به بارسلونا را زیر سؤال برده‌اند ناراحت است اگرچه اطرافیانش همواره از او حمایت کردند.

او گفت: من در خانه احساس تنهایی نمی‌کردم. آنهایی که همیشه کنارم بوده‌اند این بار هم در کنارم بودند. همین برایم کافی است و به من قدرت می‌دهد. با این وجود شنیدن یک سری چیزها از مردم، از خبرنگاران، از آنهایی که تعهدم نسبت به بارسلونا را زیر سؤال می‌بردند و چیزهایی درباره‌ام گفتند که سزاوارش نبودم، مرا آزرده خاطر کرد. البته این ماجرا سبب شد که من چهره واقعی مردم را هم ببینم. دنیای فوتبال دنیای بسیار سختی است و در آن آدم‌های دروغگوی زیادی دارد. اتفاقی که افتاد به من کمک کرد آدم‌های متقلب را بشناسم. وقتی مردم عشق مرا نسبت به بارسلونا زیر سؤال بردند، خیلی ناراحت شدم. مهم نیست که چقدر دیگر در این تیم می‌مانم یا چه زمانی از آن می‌روم، علاقه من نسبت به بارسلونا هرگز تغییر نمی‌کند. یکی از چیزهایی که به شدت مرا ناراحت کرد این بود که دروغ‌هایی درباره تلاشم برای کشاندن بارسلونا به دادگاه به نفع خودم منتشر شد. من هرگز چنین کاری را نکرده‌ام. باز هم می‌گویم که من می‌خواستم بروم و این هم کاملاً حقم بود چون قراردادم می‌گفت که من می‌توانم بروم. اینطور نبود که بگویم من دارم می‌روم و ختم کلام. من داشتم می‌رفتم و این هم برایم عواقب زیادی به همراه داشت.  من می‌خواستم بروم چون می‌خواستم آخرین سال‌های دوران بازی‌ام به شادی سپری شود، چون در این اواخر من رنگ شادی را در باشگاه ندیم.

مسی اعتراف کرد که در گذشته شانس ترک بارسلونا را داشته اما تصمیم به ماندن در این تیم داشته در حالی که خیلی از تیم‌ها با قراردادهایی پرزرق‌وبرق‌تر می‌توانستند او را به خدمت بگیرند.

او گفت: من همیشه باشگاه بر هر چیزی مقدم دانسته‌ام. بارها و بارها این فرصت را داشتم که از بارسلونا بروم. هر سال می‌توانستم بروم و حقوقی بیشتر از آنچه از بارسلونا می‌گیرم به دست آورم. اما همیشه گفتم که بارسلونا خانه من است و این هم دقیقاً همان احساسی بودم که داشتم. تصمیم‌گیری درباره اینکه کجا برای من بهتر است سخت بود. من احساس کردم که نیاز به تغییر دارم و باید برای اهدافی جدید تلاش کنم. اکنون اما می‌مانم و مثل همیشه تمام تلاشم را می‌کنم تا باشگاه به همه اهدافش برسد و امیدوارم بتوانم خودم را وقف مردمی کنم که اوقات بدی را سپری کردند. من امسال واقعاً اوقات بدی را سپری کردم اما واقعاً نادرست است اگر بگویم که می‌توان آن را با درد و رنج مردمی که به خاطر ویروس کرونا عزیزان‌شان و خیلی چیزهای دیگر را از دست دادند، مقایسه کرد. امیدوارم که بتوانم تمام تلاش را برای موفقیت همه آنهایی که مارا همراهی کردند انجام دهم و بهترین‌ها را به آنهایی که دارند روزهای سختی را سپری می‌کنند تقدیم کنیم. امیدوارم که یک بار برای همیشه به این ویروس غلبه کنیم و به زندگی عادی برگردیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس