کد خبر 1114409
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷
ادامه جست‌وجو زیر آوارهای بیروت در پی دریافت سیگنال حیات؛ دستور میشل عون به نجاتگران - کراپ‌شده

دریافت سیگنالی از تپش قلب در زیر آوارهای انفجار بیروت بار دیگر امیدها را زنده کرده و عملیات برای یافتن فرد زنده احتمالی ادامه دارد.

به گزارش مشرق، عناصر دفاع شهری لبنان و نجاتگران امروز (جمعه) نیز به عملیات جستجوی خود در زیر آوارهای ناشی از انفجار بیروت برای یافتن احتمالی شخصی زنده ادامه دادند.

بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، این تلاش که یک ماه پس از انفجار بیروت در جریان است پس از آن آغاز شد که تیم جست‌وجو و نجات شیلی اعلام کرد، سیگنال‌های از تپش قلب انسان زنده از زیر آوارهای منطقه «مار مخایل» دریافت کرده است.

پس از آنکه دیشب دو جرثقیل دیوارهایی را که امکان سقوط داشت از منطقه مذکور برداشتند، نیروهای دفاع شهری شروع به برداشتن آوار و سنگ‌ها با دست کردند. «جورج ابوموسی» مدیر عملیات نیروهای دفاع مدنی اعلام کرد، عملیات جست‌وجو از دیشب بدون توقف ادامه داشته اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.

ابتدا یک سگ آموزش دیده تیم شیلی را به محلی که وجود انسان زنده زیر آوار در آن محتمل بوده برده و پس از آن این تیم با اسکنرهای حرارتی پیشرفته، سیگنال تپش قلب دریافت کرد.

انفجار بندر بیروت در چهارم آگوست منجر به کشته شدن ۱۹۱ نفر و مجروحیت بیش از ۶۵۰۰ نفر دیگر شد. آمارهای رسمی از وجود هفت مفقود پس از این انفجار خبر می‌دهد.

پیگیری «میشل عون»

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان «ان ان ای»، «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان نیز در حال پیگیری این مسأله است.

وی در همین ارتباط تماسی با «ریمون خطار» مدیرکل دفاع شهری برقرار و در جریان آخرین اخبار درباره عملکرد تیم نجات قرار گرفته است.

میشل عون ضمن تأکید بر سلامتی تیم نجات و جست‌وجو اعلام کرده، ‌این عملیات تا روشن شدن موضوع باید ادامه پیدا کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس