کد خبر 1114200
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۸
هنیه: تصمیم ما شکستن محاصره ظالمانه نوار غزه به هر شیوه ممکن است

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که راهبرد کنونی مقاومت ایجاد ائتلافی منطقه‌ای در برابر تهدیدهای استراتژیکی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مسئله فلسطین ایجاد کردند.

به گزارش مشرق، رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که گزینه کنونی ملت فلسطین و حامیان آن ایجاد ائتلاف منطقه‌ای مبتنی بر مقاومت و به خصوص مقاومت نظامی در برابر تهدیدهای استراتژیکی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی ایجاد کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

اسماعیل هنیه و سید حسن نصرالله دیدار می‌کنند

به گزارش المیادین، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی در لبنان که از طریق ویدیو کنفرانس در حال برگزاری است ، گفت: «ما امروز گرد هم آمدیم تا بگوییم مردم فلسطین در داخل و خارج متحد خواهند ماند».

بیشتر بخوانید:

هنیه: به هر شیوه ممکن محاصره غزه را می‌شکنیم

او افزود: «ما در حال گذر از یک مرحله بی سابقه خطرناک هستیم  که دارای ماهیت تهدید استراتژیک برای آرمان‌های فلسطینی و همچنین برای منطقه است».

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که معامله قرن و برنامه‌های حاصل از آن دستیابی به اهداف خطرناکی را دنبال می‌کند که هدف نخست آن ضربه زدن به ارکان مسئله فلسطین است.

بیشتر بخوانید:

دیدار «نبیه بری» و «اسماعیل هنیه» در بیروت

 هنیه گفت: «طرح ‌های آمریکا از معامله قرن تا اشغال کرانه باختری و سازش با رژیم صهیونیستی همگی به فراموشی سپردن تاریخ و جغرافیاست».

او افزود: «ما وارد مرحله گفت‌وگوی جدی شدیم به گونه‌ای که مسئله فلسطین را از رکود و بن بست قبلی به بررسی پیش بینی یک تهدید استراتژیک برای آن منتقل کردیم».

هنیه گفت: «هیچ کسی، هر کسی می‌خواهد باشد، نمی تواند حقوق ثابت ما را زیر پا گذارد و معادلاتی را بسازد، بلکه این ما هستیم که معادله را می‌سازیم».

رئیس دفتر سیاسی حماس  تاکید کرد: «گزینه ما مقاومت فراگیر است و غزه توانست در اوج محاصره نظریه بازدارندگی در برابر دشمن را اتخاذ کند».

او نخستین قدم را ساماندهی وحدت ملی فلسطین خواند و گفت: «موضع یکپارچه فلسطینی‌ها راه حل اساسی در برابر نقشه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی است».

هنیه افزود: «گام دوم مقاومت با همه اشکال مردمی، سیاسی، قانونی و غیره و در راس آن مقاومت نظامی است».

رئیس دفتر سیاسی حماس گام سوم را ایجاد ائتلافی قوی در منطقه مبتنی بر راهبرد مقاومت و حمایت از مسئله فلسطین دانست.

رئیس دفتر سیاسی حماس خطاب به اسرای فلسطینی هم گفت: «مقاومت ما که توانسته است پیش از این با همه راه‌ها، اسرای فلسطینی را آزاد کند، امروز هم قول می‌دهد که شما را از بند رژیم صهیونیستی آزاد کند».

او اردوگاه‌های آوارگان فلسطین در لبنان را هم دژ مقاومت و کلید بازگشت توصیف کرد و گفت: «آنها همچنان عامل ثبات و وحدت هستند».

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس