حاج قاسم سلیمانی پورجعفری

حسین عزیز تو نسبتی با من داشتی که حتما فرزندانت با شما و شما با فرزندانت نداشته ای و فرزندانم هم با من نداشته اند.

به گزارش مشرق،  نامه جانکاه حاج‌قاسم خطاب به یارهمیشگی خود شهید پورجعفری: قول می‌دهم که اگر رفتم و آبرو داشتم،بدون تو وارد بهشت نشوم

بسم الله الرحمن الرحیم

عزیز برادرم حسین، پس از سی سال خصوصا در این بیست سال که نفس تو پیوسته تنفسم بود، اولین سفر را بدون تو درحال انجام هستم. در طول سفر بارها بر حسب عادت صدایت کردم. همه تعجب کردند، در هواپیما، ماشین و . . بارها نگاه کردم،جایت خالی بود، معلوم شد خیلی دوستت داشته‌ام.

حسین عزیز تو نسبتی با من داشتی که حتما فرزندانت با شما و شما با فرزندانت نداشته ای و فرزندانم هم با من نداشته اند. همیشه نه تنها از جسمم مراقبت می کردی، بلکه مراقب روحم هم بودی. اصرار به استراحت، اصرار به خوردن، خوابیدن و . . بیش از احساس یک فرزند به پدرش بود. بیست سال اخیر پیوسته مراقبت کردی که تمام وقت من صرف اسلام و جهاد شود و اجازه ندادی وقت من بیهوده هدر رود.

حسین عزیز!خوشحالم از من جدا شدی، خیلی خوشحالم. اگر چه مدتی از لحاظ روحی گمشده ای دارم، اما از جدا شدن تو خوشحالم، چون طاقت نداشتم تو را از دست بدهم. من همه عزیزانم را از دست داده ام و عزادار ابدی آنها هستم، لحظه ای نمی توانم بدون آنها شاد باشم. هر وقت خواستم زندگی کنم و آرامش داشته باشم، یک صف طولانی از دوستان شهیدم که همراهم بودند، مثل پروانه دورم می چرخیدند و جلو چشمم هستند.

حسین! بارها که با هم به خطوط مقدم می رفتیم، من سعی می کردم تو با من نیایی و تو را عقب نگهدارم. اگر چه هرگز بر زبان جاری نکردم و می نویسم برای آینده پس از خودم، که خدا می داند با هریک از آنها که از دست داده ام چه بر من گذشت و حتی بادپا، جمالی، علی دادی را از دست دادم و نگران بودم که تو را هم از دست بدهم. همیشه جلو که می رفتم نگران پشت سرم بودم که نکند گلوله ای بخورد و تو شهید شوی. به این دلیل خوشحال هستم که از من جدا شدی،حداقل من دیگر داغدار تو نمی شوم و تو زنده از من جدا شدی که خداوند را سپاسگزارم.

حسین جان!شهادت می دهم که سی سال با اخلاص و پاکی و سلامت و صداقت زندگیت را فدای اسلام کردی. تو بی نظیری در وفا، صداقت، اخلاص و کتمان سر.

حسین!پسرم، عزیزم، برادرم، دوستم، از خداوند می خواهم عمری با برکت داشته باشی و حسین پورجعفری را همانگونه که بود، با همان خصوصیت تا آخر حفط کنی.

حسینی که برای هر مجاهدی اعم از عراقی، سوری، لبنانی، افغانی و یمنی، آشنا بود. او نشانه و نشانی من بود. چه زیبا بود در این چند روز سراغت را از من می گرفتند و کسی باور نمی کرد همراهم نباشی.

حسین عزیز!فقط قیامت است که حقیقت ارزش اعمال معلوم میشود و چه زیباست آنوقتی که همه حیران و متحیرند و تو خوشحال و خندانی.

اجر این خستگی ها را آنوقت دریافت خواهی کرد، کآنوقت که خانواده و وابستگان به تو نیازمندند و به تو توسل می جویند،خداوند اجر جهاد تو برادر خوبم را اجر شهید قرار دهد. به تو قول می دهم که اگر رفتم و آبرو داشتم، بدون تو وارد بهشت نشوم.

حسین عزیزم!سعی کن پیوسته تر و تازه بودن جهادی را در هر حالتی در خودت حفظ کنی، اجازه نده روزمرگی روزانه و دنیا یاد دوستان شهیدت را از یادت ببرد. یاد حسین اسدی، یاد حسین نصرالهی، یاد احمد سلیمانی، یاد حسین بادپا، یاد که را بگویم و چند نفر را بجویم؟چرا که فراموشی آنها حتما فراموشی خداوند سبحان، است.

حسین جان!عمر انسان در دنیا به سرعت سپری می شود، ما همه به سرعت از هم پراکنده می شویم و بین ما و عزیزانمان فاصله می افتد. ما را غریبانه در گودال و حفره وحشت که می گذارند،در این حالت هیچ فریادرسی جز اعمال انسان نیست. چون فقط چراغ اعمال مقبول است که امکان روشنایی در آن خاموشی و ظلمت مطلق را دارد.

حسین عزیز!اجازه نده در هر شرایطی هیچ محبتی بر محبت خداوند سبحان و هیچ رضایتی بر رضایت خداوند سبحان غلبه کند.

برادر خوبم!اگر می خواهی دردمند نشوی، دردمند شو! دردی که خنکای وجودت را در گرمای سوزنده غیر طاقت است.

دردی که گرمای وجودت در سرمای جانکاه باشد،عزیز برادرم همه دردها، درد نیستند و همه بلاها، بلا نمی باشند. چه بسیار دردهایی که دوای دردند و چه بسیار بلاهایی که در حقیقت خودت را به او بسپار و رضایتش را عین نعمت و لطف و محبت بدان.

حسین!می دانی چه وضعی دارم و آگاهی بر غم و اندوه درونم. می دانی چقدر به دعایت نیازمندم. خوب می دانی چقدر هراسناکم و ترس همه وجودم را فراگرفته است و لحظه ای رهایم نمی کند. اما نه ترس از دشمن و نه ترس از نداشتن،نه ترس از از مقام و مکان. تو می دانی!چون پاره ای از وجودم بودی،ترس من از چگونه رفتن است، تو آگاهی به همه اسرارم! دعایم کن و در دعایت رهایم نکن.

انشالله تو و خانواده مجاهد و صبورت همیشه موفق و موید باشید. خداحافظ برادر خوب و عزیزم، دوست و یار باوفاو مهربان و صادق سی ساله ام.

خداحافظ، برادرت قاسم سلیمانی

۱۰ / ۸ /۱۳۹۵ سفر حلب

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  99 6
  چه زیبا و با احساس
 • IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  حاج قاسم حالا که به آرزوت رسیدی دیگه شما برای ما دعا کن
 • IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  84 7
  خدایا تو انتقام گیرنده ای نمی دانم این چه داغیست که غم سردار بر وجودم گذاشته
 • NL ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  86 6
  چقدر گریه کردم با این متن. رقت قلب، عشق، شور، سوز، محبت و صفا موج میزنه در تک تک کلماتش...
 • IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  54 14
  مرد بزرگ تاریخ این سرزمین کهن
 • IR ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  28 16
  بنظر "سرشار از محبت" توصیف شایسته تری برای سردار و یار با وفایشان است
 • IR ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  47 5
  عجب نامه زیبایی. چقدر دلم رو برای حاجی تنگ کرد.
 • IR ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  38 7
  بسم رب الشهداءوالصدیقین روحش شاد ان شاءالله حاج قاسم و حاج حسین مارا هم نزد پروردگار و اهل بیت(ع) دعا وشفاعت کنند
 • DE ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  34 7
  انتظار انتقام خون پاک حاج قاسم چقدر جانکاه است و شمه ای از انتظار صدها ساله مهدی موعود برای روز انتقام از قاتلین جد غریبش.
  • جوجه تیغی بدنساز IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
   25 5
   عجب نکته قشنگی. تا حالا از این زاویه بهش نگاه نکرده بودم.
 • نازنین IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  26 13
  وای... خدای من... یک انسان چقدر میتونه با عاطفه باشه...اللهم ارزقنا
 • کسرا DE ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  27 8
  نور بهشت تو قبرت بباره مرد الهی ...
 • سعید IR ۰۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  19 11
  باید حواسمان باشد پیرو شهدا باشیم که خونشان پایمال نشود که از مهمترین توصیه های ایشان (حاج قاسم) پیرو رهبر باشیم و اینکه حفظ جمهوری اسلامی از واجبات است حالا هر کس به حد توانش
 • محمد نیری IR ۰۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  21 6
  هرچه گویم عشق راشرح وبیان چون به عشق آیم خجل گردم ازآن
 • IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  20 12
  داغ حاج قاسم سرد نمی شه
 • عبدالله IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  11 2
  روح شان شاد. خداوند به ما نیز فیض شهادت عنایت فرماید. برای حاج قاسم و یارانش جایزه ای بزرگتر از شهادت وجود نداشت . خوشا به حال شان که با شهادت رفتند. به خدا که هیچ راهی بهتر از راه جهاد و شهادت در راه خدا نیست. نابود باد دشمنان و بدخواهان حاج قاسم و یاران مدافع حرم او که یاوه گویی هایشان دل هر انسان آزاده را به درد می آورد. مرگ بر آمریکای جنایتکار و دارو دسته اش.
 • IR ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
  16 1
  لعنت الله علی آمریکا
 • DE ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
  9 1
  سردار ما فقط سردار نبود آفتاب بود ماه بود ستاره بود.نان حلال بود عشق پدر بود .لطف برادر شیر وطن بود.
 • مسلم IR ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  3 0
  قَوِّ عَلي خِدْمَتِكَ جَوارِحي، وَاشْدُدْ عَلَي الْعَزيمَةِ جَوانِحي کاش لیاقت داشتیم خاک کف پای سردار بشیم ،این روزا خیلی حالمون تعریفی نیست ،حاجی از خدای خودت برا ما هم طلب عاقبت بخیر کن تا پاک نشدیم خدا ما نپذیره ،بهتره دست بردار بیخیال ، دل کندن از تو کار ما نی همش رد میشی از سرم مثه سایه باهامی… اینجوری نکن با من…. تو که میدونی من چقدر دوست دارم….

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس