ابوالغیط

دبیرکل اتحادیه عرب با وجود سکوت و همدستی در مسئله سازش حاکمان امارات با رژیم صهیونیستی مدعی پایبند این نهاد ناکارامد به مسئله فلسطین شد.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری العهد، اظهارات احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب در گفتگو با نیکلای ملادینف هماهنگ کننده ویژه دبیرکل سازمان ملل در روند سازش بیان شده است که پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه عرب آن را منتشر کرده است.

بیشتر بخوانید:

امیر قطر: تشکیل کشور فلسطین جزو مواضع ثابت ماست

پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه عرب به نقل از منبع مسئول در دبیرخانه این اتحادیه اعلام کرد ابوالغیط و ملادینف درباره اهمیت تلاش در مرحله آتی برای تثبیت عناصر حل مسالمت آمیز میان فلسطین  و اسرائیل بر اساس راه حل دو دولت و پایان اشغالگری و تشکیل دولت قابل حیات فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی به توافق دست یافتند.

این منبع افزود: ابوالغیط در تماس تلفنی با هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل بر پایبندی اتحادیه عرب به اصول اصلی مسئله فلسطین که دربرگیرنده حل نزاع با اسرائیل بر اساس اصول قانون بین المللی و قطعنامه مربوطه شورای امنیت است، تاکید کرد.

دبیرکل اتحادیه عرب گفته است این اصول از اجماع کامل عربی و حمایت جامعه بین المللی و سازمان ملل برخوردار است.

ابوالغیط که رویکرد کاملا سازشکارانه و همسویی با رژیم صهیونیستی دارد و در مسئله سازش حاکمان امارات با رژیم صهیونیستی همراهی از خود نشان داد تا محکومیت و موضعگیری منفی، مدعی شده است باید تلاش کرد تا هرگونه تحولات یا مواضع جدیدی به نفع مسئله فلسطین باشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • علی IR ۰۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  2 0
  ابوالغیظ ! البته تا اونجایی که حافظه ما یاری میکنه کارچاق کن اعظم سازش با اسرائیل بیشتر برازنده ایشون هست ابو الکار چاق کن!
 • NZ ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
  1 0
  ابوالغیط: اتحادیه عرب به مسئله فلسطین پایبند است. :)))))))))) ابوالغیط = دیوث تمام