کد خبر 1112801
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
تعلل فدراسیون والیبال و وعده عملی نشده رئیس/ تیم ملی در انتظار!

چند ماه پس از آنکه رئیس فدراسیون وعده داده بود سرمربی تیم ملی والیبال قبل از شروع لیگ برتر انتخاب خواهد شد، حالا این فدراسیون مسئولیت انتخاب را برعهده کمیته فنی انداخته است!

به گزارش مشرق، در حالی که پیش از این اعلام شده بود سرمربی تیم ملی والیبال ایران تا پیش از شروع لیگ برتر انتخاب و معرفی خواهد شد، در فاصله کمتر از ۱۰ روز مانده تا شروع این مسابقات، ابهامات در این مورد افزایش یافته و رئیس فدراسیون هنوز تکلیف سرمربی را مشخص نکرده است. 

این در حالی است که دومین نشست هیات رئیسه فدراسیون والیبال نیز هفته گذشته بدون اینکه نتیجه خاصی در مورد جمع بندی برای انتخاب سرمربی تیم ملی داشته باشد به پایان رسید و قرار است رئیس و اعضای هیات رئیسه نسبت به این موضوع بررسی بیشتری داشته باشند.

آرمان فدراسیون والیبال و نگرانی اهالی این رشته
در شرایطی که محمدرضا داورزنی از اردیبهشت ماه سالجاری بر حضور در المپیک و روی سکو رفتن تاکید داشت اما همچنان این وعده با ابهاماتی مواجه است که ناشی از انتخاب نشدن سرمربی تیم ملی است. داورزنی در گفتگویی که اردیبهشت انجام داد گفته بود: کسب سکوی المپیک همچنان هدف و آرمان والیبال ایران است.

هدف و آرمانی که در آخرین نشست هیات رئیسه در شهریور ماه جاری تاکید و اصرار بر پر رنگ نشان دادن آرمان بود. سایت فدراسیون والیبال در مطلبی که پس از نشست هیاتا رئیسه روی خروجی خود قرار داد اعلام کرد آرمان والیبال ایران در المپیک تعیین شد.

بیشتر بخوانید:

انتخاب سرمربی والیبال بازهم به سرانجام نرسید

البته با وضعیت و شرایط موجود این تغییر موضع منطقی‌تر به نظر می‌آمد چرا که با توجه به گروه بندی ایران که مهر در گزارشی تحت عنوان از سرمربی تیم ملی والیبال ایران در المپیک توکیو چه می‌خواهیم؟/رویا یا واقعیت تیم ملی با توجه به مدت زمان زیادی که در مقایسه با رقبا از دست داده شرایط قرار گیری در رتبه پنجم را دارد  و باید مردم را به دور از احساسات  با واقعیت روبرو کنیم. کسب سکوی المپیک آرزو و آرمان هر ایرانی است اما این نباید دلیلی برای چشم بستن بر روی واقعیت شود.

انتخاب سرمربی تیم ملی و تعلل فدراسیون
رئیس فدراسیون والیبال در ماه‌های اردیبهشت، تیر و خرداد ماه سال جاری در گفتگوهایی که با رسانه های مختلف داشت تاکید کرد که سرمربی تیم ملی باید قبل از شروع لیگ انتخاب شود تا بتواند مسابقات را زیر نظر بگیرد و بهترین انتخاب ها را برای تیم ملی داشته باشد. 

وی در گفتگویی که تیرماه داشت در این مورد گفته بود: منتظر روشن شدن ‌وضعیت عمومی هستیم و قبل از اینکه لیگ در نیمه شهریور ماه شروع شود، سعی می‌کنیم سرمربی تیم ملی مشخص شود چرا که او باید در کنار زیر نظر داشتن بازیکنان لژیونر ما، بازیکنان مشغول در لیگ داخلی و رقبای ما در المپیک را هم بررسی کند.

رئیس فدراسیون پس از گذشت دو ماه در گفتگویی دیگر در برنامه ورزش بدون ویرایش رادیو گفت: بصورت چراغ خاموش موضوع انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال را دنبال می کنیم و تا شروع لیگ‌ برتر والیبال این‌موضوع تعیین تکلیف خواهد شد.

پاس رئیس به کمیته فنی
رئیس فدراسیون والیبال اما شهریورماه و پس از برگزاری نشست هیات رئیسه فدراسیون تاکید کرد که براساس تصمیم اعضا باید کمیته فنی برای انتخاب سرمربی تیم ملی تعیین شود. وی تاکید کرد که باید با استفاده از نظر کارشناسان و پیشکسوتان سرمربی تیم ملی انتخاب شود. به همین خاطر بزودی کمیته فنی تشکیل خواهد شد.

در فاصله کمتر از ۱۰ روز تا شروع رقابت‌های لیگ برتر والیبال، رئیس فدراسیون والیبال که پیش از این مسئول بررسی و معرفی گزینه ایرانی و یا خارجی برای هدایت تیم ملی بود با چرخش ۱۸۰ درجه ای موضوع انتخاب سرمربی را بر عهده کمیته فنی انداخت!

پرسش از هیات رئیسه و رئیس فدراسیون
با تاکیدی که داورزنی بر انتخاب سرمربی توسط کمیته فنی و گرفتن نقطه نظرات آنها دارد این پرسش مطرح می شود که اگر قرار بر انتخاب از سوی کمیته فنی بود چرا چند ماه زمان از دست رفت و خبری از تشکیل کمیته فنی نشد؟ اگر قرار بود این امر از سوی کمیته فنی صورت بگیرد چرا زودتر اعضای کمیته مشخص و جلسات برگزار نشد که با گرفتن نقطه نظرات کارشناسان و اهالی این رشته به جمع بندی بهتری برسند؟

و پرسش پایانی؛ آیا در فاصله کمتر از ۱۰ روز تا شروع رقابت های لیگ برتر کمیته فنی تشکیل و تکلیف سرمربی تیم ملی مشخص خواهد شد یا این بار هم وعده داده شده از سوی رئیس فدراسیون به زمان دیگری موکول خواهد شد و لیگ هم بدون نظارت سرمربی کارش را آغاز و دنبال خواهد کرد؟

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس