زالی نمایه

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: تشکیل منظم کمیته ترخیص و بازمهندسی فرایند ترخیص در ایجاد ظرفیت های بیمارستانی بسیار موثر است.

به گزارش مشرق، در جلسه‌ای که با حضور علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران و جمعی از متخصصان برگزار شد، نادر توکلی معاون درمان ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، به ارائه گزارشی درباره دور دوم پایش مراکز درمانی در کووید ۱۹ پرداخت.

در این گزارش تعداد بیماران بستری شده، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین نوع پروتکل‌های درمانی، راه کارهای مدیریت نیروی انسانی، نحوه حفاظت از کادر درمانی در برابر کرونا، نقاط ضعف و قوت مراکز و مواردی از این دست مورد بررسی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

زالی نیز پس از بررسی این گزارش‌ها با اشاره به حجم بالای کار تیم‌های درمانی در دوران شیوع کرونا، تاکید کرد: با توجه به خطر تبدیل بیمارستان‌ها به کانون‌های ابتلاء، باید نهایت توجه در این زمینه انجام شود تا بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در معرض چنین خطری قرار نگیرند.

وی همچنین بر ضرورت پررنگ شدن اثر بخشی کمیته‌های علمی و همچنین کمیته ترخیص تاکید کرد و گفت: تشکیل منظم کمیته ترخیص و بازمهندسی فرایند ترخیص در ایجاد ظرفیت‌های بیمارستانی بسیار مؤثر است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا با اشاره به لزوم آمادگی برای بروز پیک بعدی کرونا با دامنه‌ای بزرگ‌تر، بر ضرورت برنامه ریزی برای مدیریت ظرفیت تخت‌های بیمارستانی تاکید کرد.

زالی با بیان اینکه وقوع پیک دوم شیوع کرونا بار زیادی را بر دوش کادر درمان تحمیل کرد، گفت: مبتلا شدن کادر درمان، علاوه بر خارج شدن آنان از مدار، باعث فشار مضاعف به سایر نیروها می‌شود.

وی همچنین با اشاره به لزوم توجه به ارائه خدمات مناسب به بیماران غیر کرونایی در دوران شیوع کرونا، ضرورت انسجام و وحدت رویه در بیمارستان‌ها را یادآور شد.

زالی در پایان با اشاره به تلاش ستودنی تیم پزشکی، بر ضرورت حفظ و جمع آوری تجربیات و فرآیندهای کاری موفق تاکید کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس