زباله نمایه

چهار طرح بهداشتی و عمرانی با حضور استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری امروز در بخش‌های خاوران و کهریزک افتتاح شد.

به گزارش مشرق، همزمان با آخرین روز از هفته دولت طرح‌های عمرانی، خدمات شهری و بهداشتی شهرستان ری ظهر امروز با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، حسین توکلی فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی از مسئولان محلی در قیامدشت و کهریزک افتتاح شد. 

بیشتر بخوانید:

۱۲ ایستگاه جدید مترو تهران چه زمانی افتتاح می‌شود؟

بوستان زیتون در شهر قیامدشت به مساحت ۳۹ هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ۷۳ میلیارد ریال و امکاناتی نظیر پیست دوچرخه سواری، نمازخانه، زمین ورزشی و پیست پیاده روی در مدت یک‌ سال اجرا و افتتاح شد.

طرح بلوار فرهنگ شهر قیامدشت با ۳۵ میلیارد ریال اعتبار در مدت ۶ ماه به طول ۸۵۰ متر و با اجرای جدول‌گذاری و زیرسازی و آسفالت به بهره برداری رسید. 

مرکز خدمات جامع سلامت شهری شوکت علی اکبری در کهریزک با ۱۹۰ میلیارد ریال اعتبار در زمینی به مساحت سه هزار و ۸۵۰ مترمربع و یکهزار و ۸۵۰ مترمربع بنا با امکاناتی نظیر آزمایشگاه، داروخانه، دندانپزشکی و درمانگاه پزشکان عمومی، احداث شده توسط خیر مرحوم حاج اکبر صادقی و همسر وی مورد بهره برداری قرار گرفت.  

طرح توسعه فاز دوم سردخانه شباهنگ با ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای نگهداری کالا و بسته‌بندی گوشت سفید و قرمز با ظرفیت ۶ هزار تن و ظرفیت اشتغالزایی برای ۴۷۰نفر  به بهره برداری رسید.

محل جدیدی برای آرادکوه جانمایی می‌شود 

استاندار تهران در حاشیه افتتاح این پروژه‌ها در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سیاست‌ها و راهبردهای جهش تولید تنها راه مقابله با توطئه‌ها و تحریم های دشمنان است و در همین راستا ۱۱۰ واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری یکهزار و صد میلیارد تومان در حوزه های نساجی، برق، الکترونیک، شیمیایی، فلزی، مواد غذایی و خدماتی طی هفته دولت امسال در استان تهران به بهره برداری رسید.

وی در ادامه با بیان اینکه جانمایی آرادکوه به عنوان مرکز دفن و بازیافت زباله کلان شهر تهران در دهه های گذشته صورت گرفته است، گفت: این مرکز بنا به نظر ستاد مدیریت جامع پسماند استان تهران و محیط زیست کل کشور باید به محل دیگری منتقل شود.

ببینید:

عکس/ دریای زباله پشت سدهای تهران

محسنی بندپی تصریح کرد: وجود آراد کوه با این حجم گسترده دفن و بازیافت زباله تهران در کنار مناطق شهری و مسکونی به لحاظ علمی درست نیست و باید با یک برنامه میان مدت به محل دیگری در داخل استان و یا محل دورتری جابجا شود.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران هم با انتقال مرکز پردازش و دفن زباله آراد کوه به محل دیگری موافق است، افزود: استانداری تهران و سایر دستگاه‌ها در حال جانمایی محل جدیدی برای آرادکوه است تا در آن مکان دفن و بازیافت زباله با روش های نوین و جدید صورت بگیرد.

استاندار تهران در ادامه در رابطه با جاری شدن سیلاب در محور امام رضا(ع) به هنگام بارندگی گفت: کار مطالعاتی راه‌های جلوگیری از بروز سیلاب توسط روش‌های آبخیزداری توسط اداره کل منابع طبیعی استان در حال انجام است و به زودی طرح عملیاتی آن نیز آغاز خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

نحوه صحیح دور انداختن ماسک برای جلوگیری از کرونا

محسنی بندپی در پایان با اشاره به تعطیلات پیش رو و قرمز بودن وضعیت بسیاری از استان‌ها به لحاظ شیوع ویروس کرونا تاکید کرد: شهروندان از سفرهای بی مورد جدا خوداری کنند و در روزهای تعطیل مراسمات عزداری سید و سالار شهیدان را حدالامکان در خانه و شهر خود انجام دهند.

سهولت تردد ۱۳هزار دانشجو و ۷۰۰ استاد دانشگاه در قیامدشت فراهم شد

حسین ترکاشوند شهردار قیامدشت در حاشیه افتتاح پروژه‌ها در جمع خبرنگاران گفت: چهار پروژه عمرانی در هفته دولت با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال در شهر قیامدشت افتتاح و به بهره‌برداری رسید. 

وی بیان کرد: از زمان استقرار حوزه مدیریت شهری در آذرماه ۱۳۹۶ در شهر قیامدشت، تاکنون تعداد ۳۶ پروژه عمرانی، فرهنگی، خدماتی و ورزشی با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال به اجرا درآمده است.

وی با بیان اینکه با افتتاح پروژه‌های هفته دولت سرانه‌های حوزه فضای سبز قیامدشت ارتقا می‌یابد، افزود: بوستان زیتون به مساحت چهل هزار مترمربع، مرکز توانمندسازی و کارآفرینی با زیربنایی به مساحت ۴۶۰ مترمربع، بلوار فرهنگ به طول ۸۰۰ مترمربع و اصلاح هندسی و ایمن‌سازی میدان فرهنگ و ساختمان شورای اسلامی شهر قیامدشت نیز با زیربنایی به مساحت ۷۲۰ متر مربع از پروژه‌هایی است که بهره‌برداری از آن به‌مناسبت هفته دولت آغاز شد.

وی در ادامه تصریح کرد: افتتاح بلوار فرهنگ، علاوه بر کاهش ترافیک و رفع مشکلات شهروندان قیامدشت، سهولت دسترسی ساکنین روستای چهلقز و همچنین تردد روان  ۱۳ هزار دانشجو و ۷۰۰ استاد دانشگاه آزاد اسلامی را نیز به همراه دارد.

شهردار قیامدشت در پایان خاطرنشان کرد: چندین پروژه آموزشی و عمرانی تا پایان سال جاری در این شهر افتتاح می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس