فرمانده یگان ویپه

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا جزئیات درگیری مامور پلیس با اراذل و اوباشی را که مزاحم یک روحانی شده بودند تشریح کرد.

به گزارش مشرق، ترس، تردید و تعلل کلید واژه‌های نامفهومی برایشان هستند؛ به تنها چیزی که می اندیشند امنیت و آرامش مردم است.

بیشتر بخوانید:

با آن قد و بالای بلند، اندام ورزیده و هیکلی و تجهیزات سیاه رنگشان به جنگ با نامردی می‌روند و به مبارزه با نااهلی.

خط قرمزشان آرامش، آسایش و امنیت مردم است. با حضورشان ترس را بر دل حرمت شکنان و قانون گریزان وارد می کنند. اینها مأموران یگان‌های ویژه ناجا هستند.

قصه ایثار، جوانمردی و از خودگذشتگی مأموران یگان ویژه انگار پایانی ندارد، چه آن موقع که در مهران، شلمچه، چذابه و خسروی زانو زده و خاک کفش زوار حسینی را می‌زدودند؛ پاهایشان را ماساژ داده و بر سر و صورتشان آب می‌پاشیدند چه آن وقت که در اغتشاشاتی به بهانه بنزین و به کام فرصت طلبان, جانشان را کف دست گرفتند تا نکند خاری به پای کسی رود.

مردان یگان ویژه را می‌گویم؛ همان ها که آنقدر سنگ خوردند تا نکند سنگی، شیشه آرامش مردم را فروریزد.

با نور و صوت و آب و گاز ایستادند، همچون سرو، بلند قامت و استوار و نگذاشتند عده‌ای از خدا بی خبر آرامش مردم را به مخاطره بیندازند.

از آن روز هم که کرونا میهمان ناخوانده و نحس این روزهایمان شد، باز هم این مردان یگان ویژه بودند که نگذاشتند زندگی‌مان از ویروس مرگبار متاثر شود؛ آمدند وسط میدان، برای سرکوب کرونا، با ماشین‌های سیاه و غول‌آسایشان و هر چه کثیفی و ناپاکی را زدودند و به مقابله برخاستند با ویروسی که سلامت و جان مردم را به نشانه گرفته بود.

پمپ بنزین‌ها، بانک‌ها، اتوبوس‌ها، ایستگاه‌های تاکسی، پله‌های برقی، فروشگاه‌ها و... را ضدعفونی کردند. حتی از خون خود هم گذشتند وقتی دیدند ذخایر خون رو به کاهش است در اقدامی جهادی به پایگاه‌های اهدای خون رفتند.

در 9 مرداد_ روز اهدای خون_ هم حماسه‌ای دیگر آفریدند. 1730 نفر از کارکنان یگان ویژه در رژه خدمتی متفاوتی به بهانه سالروز اهدای خون به همراه خانواده های شان یک میلیون و 124 هزار و 500 سی سی خون اهدا کردند.

قصه این مردان انگار تمام شدنی نیست، چه در بحران در وسط معرکه‌اند و چه در آسایش و آرامش، اصلا وقتی نیاز به آنها باشد دریغ ندارند.

همین چند وقت پیش هم به بهانه روز دختر باز هم وسط میدان بودند؛ یادتان هست؟ از ماموران زن یگان ویژه گرفته تا  پلیس افتخاری و سایر مأموران، همه و همه به خیابان آمدند و با گل و هدیه روز دختر را به دختران محجبه تبریک گفتند؛ چراکه امر به معروف و نهی از منکر را با تمام وجود و عمق دل و جانشان فرا گرفته‌اند.

هر جا که سرقتی ببینند، یا تعرض به فردی را، تأخیر را جایز ندانسته و بی محابا وارد عمل می‌شوند؛ چراکه ادای معروف را تکلیف و وظیفه قانونی خود می‌دانند.

و حالا دوباره کارنامه یگان ویژه به برگ زرین دیگری مفتخر شده و آن هم دفاع از مظلوم و ادای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

سردار حسن کرمی فرمانده یگان های ویژه نیروی انتظامی در خصوص آخرین جزئیات برخورد مامور یگان ویژه با دو نفر از اراذل و اوباشی که در حال تعرض به یک فرد روحانی بودند اظهار داشت: یکی از مأموران یگان ویژه به نام ستوان مهدی خادم در ساعت غیرکاری خود همراه همسرش در خیابان در حال عبور بود که متوجه می‌شود دو نفر از اراذل و اوباش مزاحم یک فرد روحانی شده‌اند.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا تصریح کرد: مأمور یگان ویژه به محض مشاهده این افراد جلو رفته و می بیند این افراد ضمن تمسخر فرد روحانی عبایش را کشیده و قصد برداشتن عمامه اش را دارند.

وی ادامه داد: وقتی مامور اطمینان حاصل می کند که این افراد قصد مزاحمت دارند به همسرش می گوید که در گوشه ای بایستد; بعد به سمت مزاحمین رفته و به آنها تذکر می‌دهد اما آنها هیچ اعتنایی نمی کنند.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا ادامه داد: از آن سو فرد روحانی نیز که پیرمرد بود بر سرعت قدم‌هایش ‌افزود تا از گزند این اراذل و اوباش در امان باشد اما اراذل و اوباش دست بردار نبوده و به عبایش تعرض کرده و آن را می‌کشیدند، حتی کار به جایی رسیده بود که می‌خواستند عمامه‌اش را بردارند.

سردار کرمی افزود: وقتی مأمور یگان ویژه قباحت رفتار این افراد را می بیند به آنها اخطار می‌دهد، اما آن دو نفر به جای آنکه رفتارشان را اصلاح کنند به سمت مأمور یورش برده و با او درگیر می‌شوند؛ غافل از این که این فرد، مأمور یگان ویژه است و یکی از رزمی‌کاران زبده پلیس. در نهایت مأمور یگان ویژه به راحتی حریف آن دو نفر می‌شود و آنها را زمین گیر می کند.

سردار کرمی به تشویق عملکرد مامور یگان ویژه از سوی مردم حاضر در صحنه اشاره و بیان داشت: آن دو نفر هم وقتی که عرصه را تنگ دیدند فرار  را بر قرار ترجیح داده و می گریزند، اما هیچ نگرانی وجود ندارد؛ چراکه آن دو نفر از اراذل و اوباش معروف محدوده بوده و مأمور یگان ویژه مشخصات آنها را به کلانتری محل داد تا آنها را دستگیر کند.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا به تقدیر روحانی مذکور از مامور یگان ویژه اشاره و اظهار داشت: بعد از پایان غائله مرد روحانی ضمن تشکر از مامور یگان ویژه می گوید وقتی دیدم حریف این دو نفر نمی‌شوم و آنها همچنان مرا اذیت می کنند نگاهم  به ضریح مسجد امام جواد(ع) که در آن سوی خیابان است افتاد و متوسل به امام جواد( ع)  شدم تا مرا از دست این دو نفر نجات دهد که همان موقع شما از راه رسیدید.

فرمانده یگان های ویژه ناجا در پاسخ به دیگر ی مبنی بر اینکه آیا مامور یگان ویژه در این حادثه صدمه دید یا خیر اظهار داشت: ستوان مهدی خادم در زمره رزمی‌کاران زبده یگان ویژه است. با  قد بلند و هیکلی ورزیده از نیروهای باتجربه، آگاه و تحصیل‌کرده یگان‌های ویژه نیروی انتظامی است.

وی در پاسخ به این پرسش که اقدام مأمور یگان ویژه را چگونه ارزیابی می‌کنید گفت: پلیس همواره در ترویج معروفات و جلوگیری از منکرات نقش داشته است همان گونه که از آموزه های دینی آموخته است.

وی افزود: هم اکنون در ماه محرم هستیم و این ماه هم یادآور تلاش و ایثار و از خودگذشتگی امام حسین (ع) و یاران با وفایش در راستای امربه معروف و نهی از منکر است.

پلیس هم همواره در ادای فریضه امر به معروف طبق سفارش مقام معظم رهبری عمل کرده و در صدد است که همواره مدافع مظلوم باشد و مقابل ظالم.چه با زبان و تذکر گرفته چه به صورت اخطار و در نهایت برخورد. 

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا تصریح کرد: می‌توان با قاطعیت گفت اکثر کارهای نیروی انتظامی امر به معروف است، مثل پلیسی که بر سر چهارراه می‌ایستد و اجازه نمی‌دهد ماشین‌ها بی جهت توقف کنند.

آن مأمور پلیس هم جلوی بی قانونی را گرفته و معروف را تبلیغ می‌کند. پلیس یگان ویژه هم کارش این نیست که فقط در هنگام بحران به صحنه بیاید و در خیابان حضور داشته باشد و با هنجارشکنان مبارزه کند. هر جا که نیاز باشد پلیس هست؛ اصلا هرجا که آسایش و آرامش مردم خدشه دار شود مأمور یگان ویژه در صحنه است.

سردار کرمی ادامه داد: همواره با مواردی مواجه بودیم که مامور یگان ویژه در ساعات غیر اداری در مواجهه با افرادی که آرامش و امنیت مردم را به مخاطره انداختند اقدام شایسته ای انجام داده است; برخورد با سارقان و نجات مظلوم در درگیری و تعرض و بی‌حرمتی؛ از جمله عملکرد ماموران یگان های ویژه ناجاست.

رئیس پلیس ویژه کشور خاطرنشان کرد: این بار هم وقتی مأمور یگان ویژه ملاحظه کرد که در ملأ عام دو نفراز اراذل یک روحانی را مورد تمسخر قرار داده و به او تعرض می‌کنند تعلل را جایز ندانست؛ چراکه  این وظیفه ذاتی مأمور یگان ویژه است که اجازه ندهد افراد هنجارشکن آسایش و آرامش و امنیت مردم را خدشه دار کنند.

گفتنی است؛ هفته گذشته فرمانده نیروی انتظامی از عملکرد دو مأمور پلیس که در راستای امر به معروف و نهی از منکر اقدام کرده بودند، تجلیل کرد.

یکی از آنها مأمور پلیس مترو بود که در مواجهه با کشف حجاب یک زن با پاسخی قاطع او را امر به معروف کرد و نفر دوم هم ستوان مهدی خادم جمعی مأموران یگان ویژه ناجا بود که به کمک یک روحانی شتافت که توسط اراذل و اوباش در محله جی تهران مورد تعرض قرار گرفته بود.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • امانی IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
  7 0
  این مامور وظیفه شناس موقتا شر اراذل واوباش را از سر یک روحانی یا خانم واقای دیگر کم کرد پس از دستگیری انها چگونه باهاشون رفتار میکنند البته اگر انها از صمیم قلب اظهار ندامت کنند وتکرار نکنند بسیار خوب هست اما اگر نشد چی باید مراجع قضیی وانتظامی درسی فراموش نشدنی به انها بدهند که حتی دیگر بار جرات تفکر اینچنینی را هم نداشته باشند چه رسد به ارتکاب ان
 • پیرو امام IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
  15 2
  احسنت ... خدا حفظ کند همه ماموران امنیت و سلامت کشور را ، انشاالله . التماس دعا . صلوات .
 • IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
  9 2
  درود بر سروقامتان امنیت دست مریزاد
 • IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
  3 2
  مگر نه اینکه هویت مامور یگان ویژه باید مخفی باشد .عجیب است فرمانده نام مامور یگان ویژه را به رسانه ها اعلام می کند . یا ساده است یا نام واقعی نیست.
  • IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
   2 1
   نه برادر ماموران یگان ویژه با لباس مشخص و با اتیکت نام روی لباس به ماموریت میروند اختفا هویت مربوط به مواردی دیگر است
  • IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
   2 1
   اسم مامور یگان ویژه رو گفته هویت مامور پلیس اطلاعات و امنیت رو که فاش نکرده
  • علی IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
   1 1
   بچه های اطلاعات و حفا گمنام هستن در یگان ویژه هم نوپو
 • مهدی GB ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
  6 1
  درود بر شیرمردان یگانهای ویژه ناجا
 • IR ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
  1 1
  دوتا این اوباش بیشرف رو سر وته تو خیابون آویزون کنید دیگه جرات چنین غلطهای اضافی رو نمی کنند. خیلی با اینها مماشات می کنید.
 • ساناز رضایی IR ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  1 0
  اسم مامور را برای چه میگوید پلیس های خارجی خیلی محافظ کارانه عمل میکنند پلیس های ایرانی چقدر ساده اند در کشور خارج همه مردم اسلحه دارند اما پلیس چنان امنیتی و محافظ کارانه عمل میکند که نسبت به آزادی اسلحه قتل کمی صورت میگیرد حالا این پلیس اسم ماموری که این کار را کرد در رسانه ملی عنوان میکند این یک نقطه ضعف بزرگی برای یک پلیس است که اسامی افراد مخلصش را بر ملا میکند
 • علیرضا هدایت IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
  0 0
  بله درست فرمایش میکنید نام این مامور نباید فاش شود این ارازل و اوباش باهم زنجیره ای رفیقن کافی ست همونجا که آن مامور زندگی میکند ارازلی باشد که دوست این ارازل مزاحم روحانی باشند دیگه اون مامور فاتحه ش خونده هست .از پشت سر هم شده مامور رو میزنن فرار میکنن پلیس باید پلیس باشد واسم همکار خود رو لو ندهد اونم در رسانه و فضای مجازی واویلا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس