کد خبر 1106528
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۷
هواشناسی نمایه

یک کارشناس هواشناسی گفت: از فردا تا روز یکشنبه بر شدت بارش در سواحل دریای خزر به ویژه بر سواحل غربی این دریا افزوده می‌شود.

به گزارش مشرق، فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی با بیان اینکه امروز در سواحل دریای خزر شاهد بارش پراکنده باران و در استان های آذربایجان شرقی و غربی رگبار گاهیرعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود، گفت: از فردا تا روز یکشنبه بر شدت بارش در سواحل دریای خزر به ویژه بر سواحل غربی این دریا افزوده می شود.

او ادامه داد: در برخی از نقاط اردبیل، شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و برخی نقاط خراسان شمالی شاهد رگبار پراکنده باران و وزش باد شدید موقتی خواهیم بود.

گودرزی تصریح کرد: روزهای دوشنبه و سه شنبه در سواحل دریای خزر، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، شمال کردستان، شمال قزوین، شمال زنجان، شمال خراسان شمالی،  خراسان رضوی بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه در ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و جنوب فارس رشد ابر رگبار پراکنده، رعد وبرق و وزش باد دور از انتظار نیست گفت:در ۵ روز آینده در ساعات بعد ظهر و اوایل شب شاهد وزش باد خواهیم بود.

گودرزی توضیح داد: در ۵ روز آینده وزش باد در شرق کشور تداوم یافته و زمینه ساز گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل و مناطقی از خراسان جنوبی خواهد شد.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: از فردا استان های آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، تهران ،سمنان ، قم، مرکزی، شمال اصفهان، خراسان شمالی و جنوب خراسان رضوی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب سرعت باد افزایش می یابد.
دمای هوا در استان های شمالی کاهش می یابد

این کارشناس هواشناسی اظهار کرد: دمای هوا از امشب تا اواسط هفته آینده در سواحل دریای خزر و اردبیل ۵ تا ۸ درجه کاهش می یابد.

او با بیان اینکه در سایر نقاط شمالی کشور از شنبه تا اواسط هفته آینده شاهد کاهش دمای ۳ تا ۶ درجه ای خواهیم بود، گفت: از شنبه تا دوشنبه دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود. امروز و فردا بخش های مرکزی خلیج فارس یکشنبه و دوشنبه شرق و مرکز خلیج فارس و در ۵ روز به ویژه نواحی شرقی دریای عمان مواج است.

او درباره وضعیت آب و هوای تهران، گفت: آسمان تهران صاف گاهی همراه با وزش باد خواهد بود و تا اواسط هفته آینده شاهد کاهش تدریجی دمای هوا خواهیم بود. همچنین بیشترین دمای هوا ۳۸ درجه و کمترین آن ۲۳ درجه است.

گودرزی بیان کرد: فردا آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری و در بعداز ظهر افزایش ابر همراه با وزش باد است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس