کد خبر 1103978
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۲
فرماندار هنگ‌کنگ

چند مقام آمریکایی گفتند، دولت این کشور قصد دارد فرماندار هنگ‌کنگ و چند مقام چینی را مورد تحریم قرار دهد.

به گزارش مشرق، دولت آمریکا قصد دارد «کری لام» فرماندار هنگ‌کنگ و چند مقام چینی را مورد تحریم قرار دهد.

نشریه «بلومبرگ» روز جمعه به نقل از سه مقام مطلع نوشت، این تحریم‌ها در پی تصویب قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ در پارلمان چین، که آمریکا با آن مخالف است وضع خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

این تحریم‌ها احتمالاً  امروز (جمعه) و تحت دستوری اجرایی از سوی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، به‌منظور مقابله با قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ اعمال خواهند شد.

کری لام در واکنش به این تحریم‌ها گفته است: «من هیچ‌گونه دارایی در آمریکا ندارم و معمولاً به آمریکا سفر نمی‌کنم. اگر آن‌ها از دادن ویزا به من امتناع کنند، نتیجه‌اش همین است که به آمریکا نمی‌روم».

سال جاری در پی مطرح شدن قانون استرداد مجرمین به سرزمین اصلی، مخالفان دولت هنگ‌کنگ با تحریک دولت‌های غربی دست به تظاهرات گسترده زدند. رفته رفته این اعتراضات به تخریب اموال عمومی و حمله به نیروهای پلیس کشیده شد.

از سوی دیگر قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ چند هفته پیش توسط کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین به تصویب رسید و اجرایی شد، و بر اساس آن، پکن می‌تواند با اعمال این قانون جرائم مربوط به ایجاد جدایی، براندازی، تروریسم و تبانی با نیروهای خارجی را مجازات کند که این مجازات می‌تواند حکم زندان ابد نیز باشد.

اتحادیه اروپا با تحریم دولت محلی هنگ‌کنگ مدعی شده این قانون یک نگرانی جدی بوده و حقوق مربوط به آزادی هنگ‌کنگ را از بین می‌برد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس