سردار شریف

سردار شریف در واکنش به شبهه افکنی های اخیر پیرامون رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۴ تاکید کرد: آسیب پذیری ناو هواپیمابر واقعی شدید تر از مدل شبیه سازی شده است و غربی‌ها پیام رزمایش را به خوبی دریافت کردند.

به گزارش مشرق، در پی برخی شبهه افکنی ها و تردید سازی‌های رسانه‌ای در فضای حقیقی و مجازی پیرامون پیامبر اعظم(ص) ۱۴ سپاه، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به موفقیت آمیز بودن این رزمایش و دست‌یابی به طیف وسیعی از اهداف متنوع در سریالهای پیش‌بینی شده ، اظهار کرد: خدای بزرگ را شاکریم که با همت و هوشمندی و اعمال فرماندهی و کنترل های دقیق، رزمایش بزرگ و مشترک پیامبر اعظم(ص) ۱۴ در شرایط خاص جاری  کشور، منطقه و جهان برگزار و اثبات کرد تحریم های تسلیحاتی و اقتصادی جبهه دشمن تاثیری بر پیشرفت و ارتقای توان و قدرت نظامی و شکل گیری بازدارندگی تهاجمی ایران اسلامی نداشته است و نیروهای مسلح ما به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نقطه‌ای از اعتماد به نفس ،خود اتکایی و برخورداری از ظرفیت‌های لازم برای بومی سازی تجهیزات، سامانه‌ها و طرح ریزی های دفاعی رسیده‌اند که ترفندها و توطئه‌های دشمن ،هرگز قادر به توقف و یا ایجاد محدودیت در روند آن نخواهد بود.

بیشتر بخوانید:

دستاوردهای دولت در صنعت آب و برق

وی افزود: جبهه متخاصم به خوبی دریافته است ،در دکترین دفاعی نیروهای مسلح هیچ اقدامی علیه منافع ملی ایران بی پاسخ نمانده و در چارچوب بازدارندگی تهاجمی با واکنش های درخور و قاطع مواجه خواهد شد.

سردار شریف با اشاره به تلاش رسانه‌های دشمن برای تردید سازی و شبهه آفرینی پیرامون این رزمایش غرور انگیز از جمله چرایی عدم انهدام ناو هواپیمابر شبیه‌سازی شده، خاطرنشان کرد: انتخاب ماکت ناو هواپیمابر در رزمایش های اخیر سپاه به عنوان یک نماد و سیبل، فلسفه و انگیزه‌های متفاوتی دارد که متناسب با اهداف هر رزمایش تعریف و دستور کار قرار گرفته است.

سخنگوی سپاه پیام صلح و صیانت از امنیت منطقه‌ای برای کشورهای همسایه را از جمله نکات مورد نظر طراحان رزمایش‌های سپاه دانست و تصریح کرد: هیچ یک از کشورهای حاشیه خلیج فارس و همسایگان ما ناو هواپیمابر ندارند که نگران بکارگیری ناوهواپیمابر شبیه‌سازی شده در رزمایش های ما باشند؛ در واقع فلش اصلی و کانون سناریوهای تهاجمی ما در تمرینات رزمی متوجه کشورهای متخاصم فرامنطقه‌ای صاحب ناوهای هواپیمابری است که با حضور نامشروع و ناامن کننده خود در منطقه و ترویج تروریسم دولتی ،چپاول و غارت منابع و ثروتهای ملت‌ها را در راهبردهای شیطانی و جهان خوارانه خود دنبال می‌کنند که در رأس آنها رژیم تروریستی و ضد بشری ایالات متحده امریکا قرار دارد.

وی با بیان اینکه ناوهای هواپیمابر هرچند در پروپاگاندا و تبلیغات رسانه‌های سلطه، مظهر قدرت نظامی امریکایی ها القا می شود، اما امروز واقعیت‌های موجود حقایق دیگری را آشکار کرده است، گفت: خسارت و آسیب پذیری ناوهای واقعی بسیار بیشتر و شدیدتر از مدل‌ شبیه سازی شده است، زیرا برخلاف سازه‌های ماکت، ناوهای هواپیمابر واقعی انبار و میدانی مملو از موشک، مهمات و منابع سوخت را در خود دارد که برخورد یک پهپاد و یا موشک در لحظه می‌تواند انهدام و نابودی آن را رقم بزند.

سردار شریف افزود: ناو شبیه سازی شده و غیر واقعی که بدون هزینه هم نیست را ما برای تمرین سناریوهای متعدد بازدارنده نیاز داریم و انهدام و نابودی آن در اولویت طرح ریزی های عملیاتی ما در رزمایش ها قرار ندارد و همچنان درصدد استفاده از آن در تمرینات متعدد برای تست تجهیزات، سامانه ها و ارتقای آمادگی ها برای حضور در یک میدان واقعی هستیم.

سخنگوی سپاه با بیان اینکه برخلاف ادعای دشمن و شبهه افکنی های رسانه ای، در رزمایش اخیر انهدام و غرق کردن ناو شبیه سازی شده دستور کار نیروهای عمل کننده نبود، خاطرنشان کرد: همانگونه که قبلاً هم گفته شده است، در بازی جنگ طراحی شده برای رزمایش در واقع انهدام دو اسکورت ناو هواپیمابر شبیه سازی شده که به خوبی هم صورت پذیرفت، هدف گذاری شده بود و هدف قرار دادن پل فرماندهی ماکت ناو به عنوان مغز راهبری شناور و سپس اجرای عملیات هلی برن بر روی آن، دارای مفاهیم خاصی است که صاحب نظران و کارشناسان حوزه دفاعی و نظامی از جمله امریکایی ها به خوبی آن را درک کرده اند.

سردار شریف شبهه آفرینی پیرامون شلیک‌موشک های دفنی از عمق زمین که برای اولین بار توسط نیروی هوافضای سپاه انجام شد را از دیگر تلاش‌های ناکام دشمن پیرامون رزمایش پیامبر اعظم ۱۴ محسوب و تصریح کرد: دشمنان ملت ایران بدانند متوجه ترفندهای آنها هستیم و با هوچی گری های رسانه‌ای نمی‌توانند ما را وادار به افشای اطلاعات و پیچیدگی های منحصر به فرد این اقدام بزرگ کنند؛ هر چند ممکن است نظامیان آنها تا حدودی از این پیچیدگی های خاص آگاه باشند، اما دست یابی به فرمول های موثر آن نیازمند دانش و توانمندی های متعدد و متنوعی است که آنها فعلاً از آن محروم هستند و همین باعث طغیان عصبانیت و تردید آفرینی های اخیر از سوی آنها شده است.

سخنگوی سپاه همچنین برگزاری رزمایش در شرایط کرونایی را از جمله موضوعات مورد هجمه و تردید افکنی رسانه های بیگانه قلمداد و اظهار کرد: احتمال خطای محاسباتی دشمنانی مانند امریکا و رژیم صهیونیستی که به حداقل آداب اخلاقی و اصول انسانی پایبند نیستند در هر شرایط، وضعیت و موقعیتی متصور استکه شرایط ناشی از بیماری کرونا نیز از آن مستثنا نخواهد بود؛ لذا برگزاری این رزمایش در چنین وضعیتی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی متعارف، نشان از هنر و توانمندی سپاه و هوشمندی و تدبیر فرماندهان راهبردی نیروهای مسلح دارد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه در پایان با اشاره به اینکه ماموریت ما آمادگی همه جانبه برای مقابله سریع و قاطع با تهدیدات متصور دشمنان در طیف های گوناگون و متفاوتی از شرایط است، تاکید کرد: تروریست‌های آمریکایی و سگ زنجیری آنها رژیم جعلی و کودکش صهیونیستی پیام لازم را از رزمایش اخیر سپاه به خوبی دریافت کرده‌اند و تلاش های ناکام و نخ نما شده رسانه‌ای برای ایجاد شبهه و تردید پیرامون این رخداد بزرگ و اقتدار دفاعی و قدرت بازدارندگی تهاجمی ایران عزیز نزد افکار عمومی، راه به جایی نخواهد برد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 26
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 3
 • سید IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  61 12
  همین که آمریکایی ها این رزمایش را محکوم کرده و آن را مثلاً غیر مسئولانه خواندند و برای ساعاتی آماده باش اعلام کرده و نیروهای منطقای شان را در پناه گاه ها جای دادند و مصرف پوشک شان چندصد برابر تعداد موشک شان شد! همه چیز را بیان و عیان کرد!!!!
 • IR ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  33 11
  سلام خدا بر سپاه پاسداران. خداقوت. خسته نباشید. عالی بود ممنون.
 • ایران IR ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  29 13
  لعنت بر دشمنان سپاه وایران مرگ بر امریکا انگلیس صهیونیست وهابی سلطنت طلب ومسیح نژاد
 • ایران IR ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  25 8
  لعنت بر دشمنان سپاه وایران مرگ بر امریکا انگلیس صهیونیست وهابی سلطنت طلب ومسیح نژاد
 • IR ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  23 13
  به کوری دشمن ایران ،تبریک به هوا فضای سپاه
 • نصر IR ۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  26 7
  به یکی از ناوهای اشغالگران هم میزدین علی برکت الله و بعد هم میگفتین خطای انسانی بوده .تا زیادی خوششان نباشد در آبهای منطقه.بلاخره رئیس علی هم با یک شلیک انگلیسی ها را بیرون کرد.
 • IR ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  8 17
  هواپیما نسازید باور نمی کنند فناوری پیشرفته دارید. چه جاهل های داخلی ، چه دشمنان خارجی
  • IR ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
   0 0
   خب باور نکنن. دوس دارن می تونن مثل پهپادها و سامانه های ضد موشکی بقیه ی تجهیزاتشون رو هم بیارن براشون امتحان کنیم :))))))
  • محمد IR ۰۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
   0 0
   حتی اگه هواپیما هم ساخته بشه باز دشمنان کار خودشون رو میکنن .
  • IR ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
   0 0
   یعنی به جز چند کشور بقیه همه عقب مونده هستن ؟
 • کارشناس IR ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  0 0
  دشمن از ارایش شما میترسد
 • زنده باد IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  0 0
  زنده باد نیروهای مسلح ایران مرگ بر غدبگدا وطن فروش
 • رسول IR ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  18 9
  قربونتون برم سپاهیان غیور و دلاور مردان ارتشی که حافظان این مرز وبوم هستید خدا یاورتان باد
 • بیسیمچی IR ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  16 6
  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در اوج اقتدار و شکوفایی است و این همه مرهون عنایت حضرت حق تعالی، ائمه اطهار و خون شهداست
 • US ۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  0 0
  سلام و درود بر مدافعات اسلام ناب محمدی(ص)
 • عبدالله IR ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
  0 0
  سلام و درود بر سپاهیان عزیز و غیور. تبارک الله.
 • IR ۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  0 0
  اصل اینه خبره فن متوجه شوند که شده.پروازهواپیماهای مختلف جاسوسی حکایت از اهمیت مانور دارد . و مطمئنا از بابت نگرانی و تضیف روحیه نیروهای مستقر در منطقه و ممانعت از آشنائی مردم از جمله منطقه از قدرت ایران اقدام به تحریف واقعیت میکنند و کارشون همیشه قلب حقیقت بوده و خواهد بود و تاثیری در توانائی فرزندان ایران هیچوقت نداشته و دلیل آن پیشرفت روزافزون نیروهای نظامی ما هست . و مقاومتی که سال ها در مقابل دشمنان متعدد با اتکا به ابزار خود ساخته داشته از جمله موفقیت شما هست که بر کسی پوشیده نیست و. همه اذعان به آن دارند . شما بگذارید هر جور میخواهند تفسیر کنند . اهمیتی ندارد . مهم عمل نیروهای سپاه بوده که با موفقیت انجام گرفته .
 • مهرداد IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  2 4
  درود بر سپاه پاسداران
 • f-22 raptor US ۰۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  0 1
  در مورد ارتش آزادی بخش ایالات متحده آمریکا درست صحبت کن .
  • محمد IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
   0 0
   f22منظورت همونی هستی که اخیرا در امریکا سقوط کرد و خلبانش ایجکت کردش.
 • IR ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  5 1
  از عکسهای ماهواره معلومه چقدر راست میگید!!!!
  • محمد IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
   1 7
   میخوای راستشو بدونی تصاویر ماهواره ای مربوط به پایگاه عین الاسد بعد از حمله موشکی رو خواهش میکنم نگاه کن.
 • امیر NL ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  6 0
  امیدوارم هیچ وقت جنگ نشه اما واقعیت ها در صحنه واقعی رقم میخوره . اما واقعیت اصلی اینه که جنگ هیچ وقت فایده ای برای مردم نداشته . جنگ برای کسانی که مجبور نیستن در میدان نبرد باشند جذابیت داره .
 • حمید IR ۰۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  0 0
  مرگ بر آمریکا
 • حسین IR ۰۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  0 0
  خدا پشت و پناه تمام سپاهیان وارتشییان ایران و اسلام. مخصوصا جوانهای نو آور و سازنده سپاهی وارتشی
 • IR ۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
  0 0
  خدا قوت به سپاه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس