مجلس نمایه

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیات مجلس از احتمال تشکیل کمیته ای برای بررسی نحوه جذب دختر رئیس جمهور در هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش مشرق،  درج نام مریم روحانی دختر رئیس جمهور به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عدم پاسخگویی روشن مسئولان این دانشگاه درخصوص صحت این ماجرا و نیز روند طی شده برای این جذب، با واکنش تشکل های دانشگاهی و نمایندگان مجلس روبرو شده است.

بیشتر بخوانید:

دختر روحانی عضو هیئت علمی شهید بهشتی شد؟

پیش از این محمدمهدی فروردین عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی درخواست عضویت دختر رئیس‌جمهور برای عضویت در هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در این کمیسیون خبر داد و گفته بود که باید به صورت شفاف درباره صحت و سُقم عضویت دختر آقای روحانی در دانشگاه شهید بهشتی به مردم پاسخ داده شود.

در همین رابطه، حجت الاسلام احمد حسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز گفته است که در هفته آتی و پس از بازگشت نمایندگان از حوزه های انتخابیه خود این موضوع (عضویت خانم "مریم روحانی" در هیئت  علمی دانشگاه شهید بهشتی) در کمیسیون مطرح می شود و در صورت لزوم، از مسئولان این دانشگاه خواهیم خواست تا با حضور در کمیسیون درباره این موضوع شفاف سازی کنند.

بیشتر بخوانید:

داماد روحانی در راه وزارت نفت؛ دختر روحانی در دانشگاه!

وی همچنین افزود: مجلس به عنوان ناظر بر تمامی دستگاه ها می تواند در صورت صلاحدید، کمیته ای را تعیین و درباره موضوع تحقیق  کرده و گزارش آن را به نمایندگان ارائه کند، کما اینکه در مجلس گذشته (دهم) نیز درباره برادر رئیس جمهور آقای حسین فریدون موضوعی این مسئله رخ داد و کمیته ای سه نفره درباره پرونده تحصیلی وی تشکیل و گزارشی به نمایندگان ارائه شد که در انتها مشخص شد آقای فریدون با رانت در دانشگاه شهید  بهشتی پذیرفته شده و گزارش تدوین شده نیز برای بررسی بیشتر به قوه قضائیه ارجاع شد.

نماینده همدان در مجلس تصریح کرد: پس از بحث و تبادل نظر درباره موضوع تحصیل دختر رئیس جمهور به این جمع بندی خواهیم رسید که آیا نیازی به تشکیل کمیته خواهد بود یا خیر.

حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور در سال ۹۳ و طی نامه‌ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای تحصیل در مقطع دکترای روابط بین‌الملل به دانشگاه شهید بهشتی معرفی می‌شود؛ که شورای گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل این دانشگاه با این موضوع مخالفت و این موضوع را به سازمان سنجش اعلام می‌کند.

پس از کش‌وقوس‌های فراوان بین سازمان سنجش و دانشگاه شهید بهشتی، سازمان سنجش طی نامه‌ای به دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرد که فریدون در سال ۹۲ در آزمون دانشگاه گیلان امتحان داده و قبول شده، اما برای مصاحبه نرفته است و بر همین اساس برادر رئیس‌جمهور می‌تواند در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازد و پس از پیگیری‌های سازمان سنجش نهایتاً تصمیم می‌گیرد برادر رئیس جمهور در "پردیس دانشگاه شهید بهشتی" به تحصیل بپردازد.

پس از رسانه ای شدن این موضوع حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم در تاریخ ۲۹ اردیبهشت سال ۹۵ از مأموریت رئیس این کمیسیون به کمیته آموزش عالی این کمیسیون، برای بررسی رانت تحصیلی برادر رئیس‌جمهور در جلسه‌ای ویژه خبر داد و گفت که کمیته ای سه نفر( محمد جواد ابطحی، کارن خانلری و محمد قمی) مامور بررسی این پرونده شدند و قرار شد گزارشی به کمیسیون دراین زمینه ارائه کنند.که پس از حدود یکسال و پنج ماه بعد، یعنی اوایل شهریور ماه سال  ۹۶ اعضای این کمیته اعلام کردند که گزارشی را در این زمینه تدوین کرده اند و محمدجواد ابطحی یکی از اعضای این  کمیته اعلام کرد که براساس مستندات و مدارک موجود، تخلف در روند تحصیلی برادر رئیس‌جمهور محرز شده است.

این گزارش علیرغم فشارهای که برای قرائت آن به گفته برخی از اعضای کمیته سه نفره وجود داشت در نهایت در تاریخ ۱۵ اردیبشهت سال ۹۹ و تنها ۲۲ روز مانده به پایان عمر مجلس دهم از سوی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرائت شد و نمایندگان نیز با رای که به این گزارش دادند صحه بر تخلفات انجام شده در پرونده تحصیلی برادر رئیس جمهور گذاشتند و این پرونده را برای بررسی بیشتر به قوه قضائیه ارجاع دادند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 21
 • غیر قابل انتشار: 9
 • کلانتری IR ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
  22 6
  اول از مدارک نمایندگان شروع کنید
  • IR ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
   0 4
   خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
  • IR ۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   0 0
   اون تموم شد شما دیر اومدی
 • IR ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
  9 1
  البته اینم بگم تو بین جهادگرا نخبه هم هستن مثل بچه های باهوش سپاه و دستاوردهای علمیشون. من عرضم اینه شرایط رو مساوی کنید . مساوات محض!
 • IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
  21 2
  مدرک باباییش خودش کلی ایراد داره. خصوصا اینکه با اونا درس خونده اما به زبون اونا بلد نیست حرف بزنه!! خیلی حرفه ها!! خخخخخ
  • بی نام IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
   0 0
   یعنی باور کردید که حسن خان در انگلیس به معنای واقعی دانشجو بوده ودرس خونده، عجبا،
 • IR ۰۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  1 0
  من این مجلس رو دوست دارم، آدم رو یاد زمان شهید رجایی میندازن
  • ابراهیم IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   0 0
   دوست عزیز لطفا همه کس را با همه مقایسه نکنید، اونها تمام فکر وذهنشون مردم بود، اینها تا یکسال اول دنبال تسویه حساب شخصی هستن، وضعیت اقتصادی فلج کنونی را درمانی براش تهیه کنن، چیه افتادن دنیال مدرک
 • اصفهان IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  0 1
  نمایندگان شما وظیفه کارخود انجام بدهید مدرک تحصیلی دختر روحانی وظیفه شما نیست .شما که نمی توانید رئیس جمهور را استیضاح کنید به دخترش گیردادید
  • IR ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   0 0
   مطمئنا استیضاح روحانی توی این زمان کوتاه باقیمانده از ریاست جمهوری هیچ توجیهی نداشت وگرنه حتما استیضاح میکردن.استیضاح فقط باعث بحرانی تر شدن اوضاع میشد
 • IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  0 0
  این مجلس هم باید اسمش گذاشت مجلس حاشیه
 • IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
  0 0
  مسلماٌ در زمان این دولت منحوس روحانی خیلی از افراد مورد ظلم قرار گرفتند بنده خود به عنوان نفر اول کشور و با دکترا از بهترین دانشگاهای خارج از کشور بعد از 10 سال فعالیت هیأت علمی از دانشگاه، به خاطر دیدگاهای سیاسی رئیس تعلیق شدم. خوب جا باید برای اینجور آدما باز بشه!. هر سربالایی یه سرازیری هم داره!! کاش کسی هم بود از مظلومیت ما دفاع میکرد
 • IR ۰۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  0 0
  بله به خاطر این بیسوادان است که مملکت به این روز فلاکت بار افتاده است
 • بیه شهروند US ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  0 0
  ای نمایندگان ملت کار بسیار خوبی دارید انجام میدید که به این پروندهای اقازادها رسیدگی می کنید خسته نباشی میگم و باید به همه آقازادهها ی دولتمردان گذشته هم رسیدگی شود با تشکر
 • ابراهیم IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
  1 0
  ظاهرا مجلس انقلابی دنبال تسویه حساب شخصی رفتن مجلس نه انجام امور ملت بیچاره، یکی نیست بگه عزیز من ی فکری به حال این ملت بیچاره کنید، داریم له میشیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس