شرط نیروهای امنیتی آمریکا برای آزادی بازداشت شدگان در اعتراضات

برخی از افراد بازداشت شده در اعتراضات اخیر در اورگون به این شرط آزاد می‌شوند که در هیچ گونه اعتراض یا تظاهرات دیگری شرکت نکنند.

به گزارش مشرق به نقل از سی‌ان‌ان، احکام صادر شده از سوی دادگاه‌های ایالت اورگون نشان می‌دهد شرط آزادی برخی از افراد بازداشت شده در اعتراضات اخیر پورتلند این است که در اعتراضات آتی به هیچ وجه شرکت نکنند.

بر اساس این گزارش، پس از بررسی احکام صادر شده از سوی دادگاه های اورگون، سی ان ان به این جمع بندی رسیده است که حداقل از 9 نفر از 21 بازداشت شده در جریان اعتراضات اخیر به این شرط آزاد شده اند که دیگر در هیچ گونه اعتراض یا تظاهراتی در ایالت اورگون شرکت نکنند.

بیشتر بخوانید:

افزایش استقرار پلیس فدرال آمریکا در شهرهای مختلف

فیلم/ زن گرفتار در دستان پلیس آمریکا

چاد ولف وزیر موقت امنیت داخلی آمریکا چهارشنبه گفت: از 4 جولای تاکنون ماموران وزارت امنیت داخلی آمریکا حداقل 94 نفر را بازداشت کرده‌اند.

استقرار نیروهای فدرال در پورتلند موجب تشدید خشونت‌ها و درگیری‌های شدید بین مردم و نیروهای امنیتی شده است.

استقرار نیروهای فدرال در شهر پورتلند پیش از این با مخالفت‌های گسترده‌ای روبرو شده است.

پورتلند طی هفته‌های اخیر شاهد اعتراضات گسترده علیه نژادپرستی و رفتارهای وحشیانه پلیس آمریکا پس از قتل جورج فلوید بوده است.

از زمان آغاز تظاهرات‌ها در آمریکا پلیس به خشونت‌های بی‌اندازه‌ای برای مقابله با معترضان متوسل شده و از روش‌های مختلف برای سرکوب اعتراضات استفاده کرده است.

بسیاری از تحلیلگران گفته‌اند توسل نیروهای پلیس به این تاکتیک‌های خشن و بی‌رحم که در اکثر موارد در تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز و بدون تحریک قبلی انجام شده‌اند یکی از عوامل تشدید اعتراض‌ها و دامن زدن به خشونت‌های بیشتر بوده است.

با این حال، یک پدیده قابل بررسی در تظاهرات‌های آمریکا این است که نهادهای رسمی آمریکا تا کنون هیچ گزارش جامع و منسجمی از آمارهای مربوط به شمار افراد کشته و زخمی‌شده در این تظاهرات‌ها ارائه نکرده‌اند.

با آنکه دولت آمریکا و کشورهای غربی و رسانه‌های هم‌پیمان با آنها هنگام بروز ناآرامی در کشورهای دیگر (که در برخی مواقع خود محرک آن ناآرامی‌ها هستند) به طرق مختلف دولت آن کشورها را برای ارائه آمار درباره شمار زخمی‌ها و کشته‌شدگان تحت فشار قرار می‌دهند و حتی اقدام به داده‌سازی و آمارسازی در این باره می‌کنند در تظاهرات‌هایی با این سطح از خشونت در آمریکا نهادهای رسمی نه آماری ارائه می‌دهند و نه با فشاری از سوی رسانه‌ها و کشورهای دیگر در این خصوص مواجه می‌شوند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس