رئیسی نمایه

رییس قوه قضاییه گفت: رای اخیر دیوانعالی کشور مبنی بر بازپس گیری منابع طبیعی تصاحب شده در گلستان توسط دادگستری در سه دهه قبل، این پیام را دارد که در حفظ حقوق عامه خط قرمز نداریم.

به گزارش مشرق، آیت‎ الله سید ابراهیم رییسی در جلسه صبح امروز شورای عالی قوه قضاییه با تأکید بر این‎که نظام دادرسی و فرآیند دادرسی در دستگاه قضایی مبتنی بر کار کارشناسی دقیق و حرفه‎ای و قانون و عدالت است، خاطر نشان کرد قوه قضاییه در انجام وظایف خود تحت‎تأثیر فضاسازی‎ها قرار نمی‎گیرد.

بیشتر بخوانید:

درب دستگاه قضایی به روی بانک‌های متخلف بسته شد

دستگاه قضایی تحت‎تأثیر جوسازی‎ها قرار نمی‎گیرد

رییس قوه قضاییه گفت: تمام مراحل و فرایند دادرسی مبتنی بر موازین شرعی و ادله موجود در پرونده‎های قضایی و اقتضای حق و عدل است و جوسازی‎ها هرگز در تصمیم قضات مؤمن و مخلص و فرایند دادرسی و صدور احکام قضایی اثرگذار نخواهد بود.

آیت ‎الله رییسی متذکر شد که روند حاکم بر دستگاه قضا ضامن حقوق عامه، حقوق اصحاب دعوا و حتی حقوق متهم است و فرآیند دادرسی در نظام قضایی حقوق همگان را تضمین می‌کند.

منشاء فضاسازی‎ها به روایت رییس دستگاه قضا

رییس قوه قضاییه با تقسیم بندی و تفکیک مبنای فضاسازی‎ها علیه احکام و تصمیمات قضایی اظهار داشت: فضاسازی‎ها گاهی ناشی از بی اطلاعی و کم اطلاعی نسبت به پرونده‎هاست که باید آحاد جامعه را از آن آگاه و مطلّع کرد، اما گاهی این تحرکات از روی غرض ورزی صورت می‌گیرد.

آیت ‎الله رییسی افزود: گاهی جوسازی‎ها از سوی آمریکا که مظهر تضییع حقوق انسان است، اسراییل کودک‎کُش، منافقین که دست‎شان تا مرفق آلوده به خون انسان‎های بی گناه است و جریانات سلطنت‎طلب و ضد انقلاب صورت می‌گیرد که ماهیت آن‌ها برای ملت روشن است و این‌ها نمی‌توانند کوچک‎ترین رخنه‎ای در اراده دستگاه قضا برای اجرای حق و عدالت ایجاد کنند.

در صیانت از حقوق عامه خط قرمز نداریم

رییس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به حکم اخیر دیوان عالی کشور برای بازگرداندن اراضی بیت‎المال که در ادوار گذشته در قالب یک مجموعه تعاونی دادگستری گلستان مورد تصرف قرار گرفته بود، این اقدام را نمادی از عدالتخواهی دستگاه قضایی دانست و گفت: تضییع حقوق عامه از هیچ‎کس و هیچ نهاد و سازمانی پذیرفته نیست و قوه قضاییه در صیانت از حقوق عامه هیچ خط قرمزی ندارد.

آیت ‎الله رییسی افزود: در دهه‎های اخیر برخی که در حوزه اداری دستگاه قضایی همکاری داشتند، یک‎سری اراضی را در ارتباط با کاری که در استان انجام شده و ظاهراً هم مقررات رعایت شده بود، در اختیار داشتند، اما در فرایند دادرسی مشخص شد که این اراضی باید به بیت‎المال برگردد.

اجازه تعدی به سرمایه‎های ملی را نمی‌دهیم

رییس قوه قضاییه به تعاونی‎ها، سازما‎ن‎ها و دستگاه‎های اداری هشدار داد که تحت هیچ شرایطی مجاز به تغییر کاربری اراضی کشاورزی و جنگل‌ها و مراتع نیستند و همه باید بدانند دستگاه قضایی در دوره مسئولیت وی اجازه نخواهد داد کوچک‎ترین تعدی نسبت به سرمایه‎های ملی و آب و خاک و محیط زیست صورت گیرد.

آیت‎ الله رییسی با بیان این‎که سرمایه‎های ملی متعلق به همه عصرها و نسل‌ها و صیانت از آن بر همگان واجب است، تأکید کرد: دستگاه قضایی مصمم به حفظ بیت‎المال و جلوگیری از تضییع حقوق عامه است و دستگاه‎های اداری هم باید با جدیت به وظایف خود در این زمینه عمل نمایند.

بخشنامه انضباط بانکی با هدف حمایت از تولید صادر شده است

رییس قوه قضاییه با اشاره به دستورالعمل صادره برای ساماندهی نظام پرداخت تسهیلات بانکی و دریافت سود و جرایم اظهار داشت: نقدینگی افسارگسیخته نظام تولید را مختل می‌کند و بخشنامه ایجاد انضباط مالی در تسهیلات بانکی با هدف حمایت و تقویت از تولید و تولیدکنندگان صادر شده است.

آشفتگی در پرداخت تسهیلات و دریافت سود قابل پذیرش نیست

آیت ‎الله رییسی با تأکید بر این‎که آشفتگی در نظام پرداخت تسهلات و دریافت سود و جرایم قابل پذیرش نیست، از شورای پول و اعتبار، بانک مرکزی و دستگاه‎های مسئول خواست که به وظایف خود برای حاکم شدن انظباط مالی در این حوزه عمل کنند.

رییس قوه قضاییه گفت: امروز همه معتقدند نقدینگی در کشور افزایش یافته و با توجه به تأثیرات متقابل بازار پول و بورس و سرمایه، مدیریت و هدایت نقدینگی به سوی تولید و افزایش قدرت ملّی باید مورد اهتمام قرار گیرد.

آیت ‎الله رییسی با بیان این‎که سخن گفتن مسئولان اقتصادی با مردم و فعالان نظام بازار به تثبیت بازار کمک خواهد کرد، به کارگزاران اقتصادی و مدیران نظام پولی و مالی توصیه کرد نقشه‎های راهی که برای آینده طراحی می‌کنند، برای جامعه تبیین نمایند.

اعتراض را قبول داریم، اما به کسی اجازه اغتشاش نمی‌دهیم

رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر لزوم به رسمیت شناختن حق اعتراض در جامعه گفت: ما اعتراض را قبول داریم و باید اعتراض را شنید و با آن منطقی برخورد کرد، اما اعتراض با اغتشاش متفاوت است و اغتشاش و آشوب خط قرمز دستگاه قضایی است و نباید اجازه داد کسی در کشور ناامنی ایجاد کند.

آیت ‎الله رییسی همچنین از همکاران قضایی در سراسر کشور خواست که نسبت به جرایم خشن حساس باشند و با برخورد قاطع اجازه ندهند افراد شرور و متجاسر به قانون میدان پیدا کنند.

صدور سند برای قله دماوند و اراضی اطراف آن

در این جلسه رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از برنامه این سازمان برای ثبت ۷۴ میلیون هکتار اراضی ملّی و صدور سند کاداستری در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به تعرضاتی که به زمین‌های اطراف قله دماوند صورت گرفته بود، این سازمان اقدام به بررسی و صدور سند قله دماوند و ۱۰ هزار هکتار اراضی کوهپایه برای جلوگیری از تعرض به این اراضی کردیم و در اختیار سازمان منابع طبیعی قرار گرفت.

دکتر خداییان همچنین گفت که سازمان متبوعش برای اولین بار سند مالکیت دانشگاه تهران را پس از ۸۶ سال صادر کرده و به مسئولان این دانشگاه ارائه کرده است.

تداوم اعطای مرخصی به زندانیان بر اساس بخشنامه آیت‎ الله رییسی

رییس سازمان زندان‎ها نیز در این نشست با اشاره به بخشنامه جدید رییس قوه قضاییه مبنی بر اعطای مرخصی به زندانیان در موج جدید شیوع ویروس کرونا اعلام کرد: از ۱۸ تیر ماه تاکنون ۳۶ هزار و ۲۸۳ نفر از زندانیان مشمول این مرخصی یا تمدید مرخصی قبلی شدند که این روند همچنان ادامه دارد.

مهدی حاج‎ محمدی به‎عنوان نمونه از اعطای مرخصی به ۵۸ درصد از زندانیان خراسان جنوبی و ۵۵ درصد زندانیان استان گلستان در ۱۵ روز اخیر خبر داد.

بررسی بازار سرمایه با حضور وزیر اقتصاد و مسئولان سازمان بورس

در این جلسه، وزیر اقتصاد و معاونین او و همچنین رییس سازمان بورس و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گزارش جامعی از وضعیت بازار سرمایه و سازمان بورس اوراق بهادار و پیشنهاداتی برای استفاده حداکثری از ظرفیت‎های این حوزه ارائه کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 13
 • IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  25 24
  آقا خواهشا از اون سه کثافت متجاوز که به زن مردم حمله کردن نگذرین. دیگه امنیتی نخواهد بود. فردا دزدها و زانیها که همه هم جوانند _پیر که نمی تونه تکون بخوره_ فردا با پوشش سیاسی و اقتصادی امنیت شهروندی رو به حراج می زنند. قرار نیست هر شیطانی از این آشغالها حمایت کرد، الزاما مغزی در جمجمه داشته باشه. شیاطین هر روز دست و پا و بال بال میزنن توله هاشون سالم بمونن. لعنت به کسانی که از اون سه آشغال دفاع میکنن. تنها باید به چشم خودتون ببینید تا بفهمید یارو لات بی سر و پا و خطر ناک بوده و قدرت هر قتلی رو داشته.
 • IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  21 22
  اعدام هم لازم است برای برخی ها
 • IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  13 10
  همه چیزو خوردن و بردن! شما همچنان شعار بده!
  • نامی IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   10 22
   یک نفر اگر باشه که داره برخورد می کنه و شعار نمیده همین آقای رئیسی است.
  • IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   2 12
   اگر 50ددرصد هم برخورد بشود بهتر از این است که 100 درصد برخورد نشود. خلاصه از یک جایی باید شروع شود. به فال نیک بگیریم تا چه شود.
  • ماریه IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   6 20
   یه نفر داره خوب کار می کنه باز افراد بیمار و خشک مغز نمی خوان بزارن کار کنه
 • بهنام ولی وند IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  18 1
  همه از حق و حقوق صحبت میکنن ولی این حق و حقوق رو کی تعیین کرده ؟ کی داره پرداخت میکنه ؟ کجاست این حق و حقوق ؟ چرت و پرت نگین بابا . دلار شده 26 هزار تومن و زندگی در حد آفریقا هستش.
 • IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
  0 18
  باکارنکردن-حقوق،انواع فساد وامتیازات نجومی و به بن بست کشیدن کشور،تله اصلاحطلبان برای اصولگرا تکمیل میشود
 • از شهرستان سراب IR ۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  23 0
  مشرق لطفا تایید کن با سلام خدمت اقای رئیسی بزرگوار و عزیز کاش قضات بومی یک شهر مخصوصا شهرهای کوچک که اکثرا همه همدیگرو میشناسند و یا فامیل و همسایه و دوست هستند رو به شهرهای دورتر انتقال بدهید چون در احکامی که صادر میکنند مطمئننا بیطرفی ناخواسته نقض خواهد شد مثل اتفاقی که برای بنده افتاد با وجود مدارک زیاد و شاهد بازپرس شعبه 101 شکایت بنده از یک وکیل که اشنایش بود را رد کرد امیدوارم اقای رئیسی عزیز در جهت ایجاد انقلاب در قوه قضائیه موفق شوند با این تدابیر

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس