کد خبر 1096840
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
نفت یمن

شرکت توزیع نفت یمن با بیان اینکه سازمان ملل از ائتلاف سعودی در ماجرای توقیف نفت‌کش‌ها حمایت می‌کند، از توقیف ده‌ها کشتی حامل سوخت در سواحل یمن خبر داد.

به گزارش مشرق، شرکت نفت یمن در دولت نجات ملی از جانبداری سازمان ملل متحده از کشورهای متجاوز به یمن انتقاد کرد و گفت که مسئول همه کارشکنی‌های ائتلاف سعودی کسی جز این سازمان نیست.

شرکت نفت یمن امور یکشنبه طی بیانیه‌ای از اقدام ائتلاف سعودی در توقیف ۲۰ نفت‌کش در نزدیکی «جیزان» عربستان سعودی خبر داد و گفت: «سازمان ملل خود را ملزم به حمایت و جانبداری از قدرت‌های متجاوز در قضیه دزدی دریایی کرده و همه مسئولیت نتایج فاجعه بار این اقدامات متوجه این سازمان است».

بیشتر بخوانید:

وزیر نفت یمن از حتمال وقوع فاجعه انسانی خبر داد

شرکت توزیع نفت یمن وضعیت سوخت در این کشور را بحرانی دانست و خواستار رفع توقیف کشت‌های حامل سوخت توسط ائتلاف سعودی شد تا وضعیت بحرانی پایان یابد.

به گزارش وب‌سایت خبری «انصارالله»، شرکت نفت دولت نجات ملی یمن تأکید کرد: «روش محاصره یمن و مرگ آرامی که ائتلاف سعودی در قبال این کشور در پیش گرفته، به شکل بی‌سابقه‌ای این اواخر بیشتر شده است».

این شرکت اقدام اخیر ائتلاف سعودی در رفع توقیف یک یا دو کشتی را تلاشی از سوی این ائتلاف متجاوز برای سرپوش گذاشتن بر بحران و اقدامات جنایت‌کارانه خود در یمن دانست و خواستار رفع توقیف همه کشتی‌های حامل سوخت شد.

ائتلاف امارات و عربستان سعودی بیش از یک ماه است که با اخلال در ورود کشتی‌های حامل سوخت به بحران کمبود مشتقات نفتی و سوخت در یمن دامن زده‌اند. دولت نجات ملی این کشور، این اقدامات را در راستای فشار برای این دولت و جبران شکست‌های اخیر خود در جبهه‌های شمالی و مرکزی دانسته است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس