نقشه

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی گفت: مذاکراتی با EASA و برخی کشورهای اروپایی برای رفع نگرانی و دادن اطمینان در خصوص فضای ایران صورت گرفته است.

به گزارش مشرق به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، مرتضی دهقان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تدوین، ابلاغ و اجرای پروتکل های بهداشتی در حوزه هوایی، گفت: نظارت و بازرسی های مستمری بر رفتار فرودگاه‌ها و ایرلاین ها صورت می گیرد.

وی در خصوص تمدید نوتام شماره CIZB-۲۰۲۰-۰۱R۱ با موضوع فضای ایران توسط آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپاEASA در روزهای اخیر اظهار داشت: این نوتام تمدید کننده نوتام قبلی EASA برای فضای ایران بوده و تغییری در متن و توصیه نوتام صورت نگرفته و صرفا تا تاریخ ۱۶ژانویه ۲۰۲۱ تمدید شده است.

بیشتر بخوانید:

بازگشت شرکت‌های هواپیمایی خارجی به ایران

دهقان افزود: بر پایه متن این نوتام که دقیقا مشابه نوتام قبلی‌ست، به شرکتهای هواپیمایی توصیه می شود برای پرواز زیر ارتفاع ۲۵۰۰۰پا در فضای ایران بر اساس ارزیابی ریسک خود اقدام کنند.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمائی کشوری با بیان اینکه مذاکراتی با EASA و برخی کشورهای اروپایی برای رفع نگرانی و دادن اطمینان در خصوص فضای ایران صورت گرفته است، افزود: بازگشت مجدد ایرلاین های بین المللی به کشور پس از بحران ناشی از کرونا نشانه اقدامات مثبت و ایمنی و امنیت فرودگاهها و فضای ایران است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 1
  • غیر قابل انتشار: 0
  • پیروزه IR ۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۷
    3 4
    لعنت بر آمریکا تا میففمد شراایط برای ایران دارد نرمال میشه سریع یک شایع میکنند .فهمیدند شرایط هوایی ایران امن شده حرف از آماده باش پدافند هوایی ایران میکنند تا ترس تو جون سرویس هوایی جهان کنند تا از فضای هوایی ایران استفاده نکنند .بازم لعنت که واقعا آمریکا شیطان بزرگ است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس