محمد سلامتی

یک فعال اصلاح‌طلب به تازگی در اظهاراتی خواستار به رسمیت شناخته شدن "تندروی سیاسی" در جامعه شده است!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

تودهنی اردبیلی‌ها به مدعیان بی‌اعتمادی مردم

صفر توحیدی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل از افزایش ۶۴ درصدی مساعدت و کمک‌های خیرین به ایتام این استان در سه ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

به گزارش ایرنا، وی افزود: در سه ماه اول امسال حامیان طرح "اکرام ایتام" و "محسنین" در استان اردبیل بیش از ۳۵ میلیارد ریال به صورت نقدی و غیرنقدی به ایتام تحت تکفل و فرزندان معنوی خود کمک کردند.

توحیدی با بیان اینکه ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین بیش از سایر مددجویان نیازمند رسیدگی هستند، گفت: حامیان در این مدت بیش از ۲۶ میلیارد ریال به صورت نقدی به حساب ایتام و فرزندان خانوارهای تحت حمایت واریز کرده‌اند. [۱]

*این خبر خوب در حالی است که عده‌ای به بهانه گرانی‌های اخیر و مشکلاتی که اقتصاد کشورمان بواسطه دولت اصلاح‌طلبان به آن مبتلا است؛ دست به سیاه‌نمایی‌های گسترده‌ای از فضای عمومی کشور زده‌اند و مدعی "ناامیدی" و "بی‌اعتمادی مردم به سیستم" شده‌اند!

در این باره حتی کسانی مدعی شده‌اند که شرایط زندگی در ایران مثل زیمباوه و یا در سطح آفریقاست.

آدم‌های یاد شده اما در تقّلایی وسیع؛ این قبیل خبرهای امید بخش مثل افزایش مساعدت‌های مردمی به نهادهای امین نظام را نیز پرده پوشی می‌کنند تا افکار عمومی آنها را نبینند و نشنوند.

خبرهایی که اتفاقا دلیلی واضح از اعتماد مردم به سیستم حکومتی و وسعت بخشندگی مردم در عین تنگناهای اقتصادی موجود است.

کما اینکه در این زمینه خبرهای متعدد دیگری هم از افزایش پرداختی‌های مردم به سیستم‌های امین نظام برای کمک به محرومین وجود دارد. [۲]

***

"تندروی و کندروی‌ها را به رسمیت بشناسیم..."

انتقام سمپات‌های نهضت آزادی از امام(ره)!

محمد سلامتی، فعال اصلاح‌طلب و دبیر کل تشکل منحلّه سازمان مجاهدین به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با سایت جماران اظهار کرده است: گاهی ممکن است یک تندروی در مقطعی از زمان، کارساز و مفید باشد. در مقطعی هم ممکن است محافظه کاری و نگران آینده بودن مفید واقع شود. این مدیریت یک جریان سیاسی است که وظیفه دارد معدلی از آنها بگیرد و در مقاطع مختلف تصمیم درست را اتخاذ کند. برای نمونه، قبل از انقلاب نهضت آزادی فعال بود. این حزب به روندی اعتدالی و حرکت تدریجی برای اصلاح امور اعتقاد داشت. ولی امام نظر دیگری داشت. برخی فعالان سیاسی آن دوره دیدگاه های امام را تندروی تلقی می کردند. برای نمونه، وقتی که نخست وزیر از سوی شاه عوض شد، اعضای نهضت آزادی گفتند تا همین جا بس است. ولی امام نظر دیگری داشت و با اینکه برخی نظر ایشان را تندروی تلقی می کردند، ولی همین تندروی یا هرچه نامش را بگذاریم، در آن مقطع «انقلابی» به وجود آورد! نمی‌خواهم بگویم هر تندروی که امروز وجود دارد مفید است.  اما مهم این است که رویکردهای این چنینی در هر جناحی هدایت شود.

او می‌افزاید:‌ معتقدم که باید تندروی‌ها و کندروی‌ها را در هر جناحی به رسمیت شناخت و از آنها بهره برد. همین تندروی‌ها و محافظه کاری‌ها است که تحرک یک جناح یا حزب را تضمین می کند. در سطح کل جامعه نیز همین است. در کشور ما عده ای قلیل تندرو وجود دارد و عده‌ای نیز محافظه کار هستند. و قشر وسیعی از مردم نیز معتدل هستند. مدیریت جامعه است که باید در مقاطع مختلف بهره لازم را از هرکدام این گروه‌ها در ارتباط با مسائل داخلی و همچنین مسائل خارجی ببرد. [۳]

*ضمن اینکه قضاوت درباره اظهارات سلامتی را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم اما بیان این نکته را ضروری است که در سخنان فوق‌الذکر یک انتقام‌گیری تلویحی از امام راحل به دلیل برخورد سخت ایشان با نهضت به اصطلاح آزادی دیده می‌شود!

و گرنه کیست که نداند به زعم نهضت آزادی حتی بهتر بود انقلابی هم در کار نباشد و اعضای این نهضت طرفداران جدی وابستگی ایران به آمریکا بوده‌اند.

از طرفی کدام منطق جز تفکر اذناب آمریکا استدلال می‌کند که رفتار امام راحل برای خواست انقلاب، تندروی بوده است!؟

مگر می‌توان پذیرفت که حکومت اسلامی مد نظر امام با اصلاحات شاهنشاهی محقق می‌شده است؟

در بحث تندروی و کندروی سیاسی همچنین لازم به توضیح است که افراط و تفریط هر دو عملکردهای غیر عقلانی هستند و عملکرد غیر عقلانی هم در حکومت اسلامی هرگز قابل تحمل یا پذیرش نیست زیرا موجب فساد خواهد شد.

از این رو بر بزرگان جریانات سیاسی عقل‌مدار است که اولا تندروها و کندروها را از خود برانند و برای آنها فرش قرمز پهن نکنند و ثانیا در این رابطه با مردم دیالوگ داشته باشند و صراحتاً بگویند که با این تندروی‌ها و کندروی‌ها هیچ میانه‌ای ندارند.

بدیهیست که اگر این اتفاق رخ ندهد؛ آنگاه غبار فتنه برمی‌خیزد و در سایه بسیط این غبار، تشخیص حق به آسانی ممکن نخواهد بود.

***

هنری که از دست ترامپ و تحریم‌ها ساخته نبود...

هرکس بیاید، مسکن را ۵۰۰ درصد گران نمی‌کند آقای پزشکیان!

مسعود پزشکیان، نماینده اصلاح‌طلب مجلس در بخشی از مصاحبه با شماره سه‌شنبه گذشته روزنامه دولتی ایران اظهار کرده است:

"راهی که ما می‌رویم و آنچه که ما شاهد هستیم، هر دولتی هم بیاید و هر جناح و دسته‌ای که بخواهد کاری کند، بجز همین نمی‌تواند باشد. مشکلات مملکت به سادگی قابل حل نیست. به‌خاطر آن رفتاری که امریکا و برخی کشورهای دیگر در قبال ایران دارند، حل وفصل برخی مشکلات ساده نیست. هر کسی بیاید ما این مشکل را خواهیم داشت. "

او همچنین می‌گوید: اینکه بیاییم شعار بدهیم و بگوییم این مشکلات هست و بعد هم همه گناهان را به گردن دیگری بیندازیم، آیا این منطق اصولی است؟ به نظرم کار درستی نیست. این چیزی است که متأسفانه متوجه آن نیستیم. [۴]

*آقای پزشکیان تجاهل‌العارف کرده و حاضر نیست در پیشگاه مردم اذعان کند بلایی که در دولت مشترک روحانی و اصلاح‌طلبان بر سر "قدرت خرید مردم" آمد فقط در دولت مرحوم هاشمی مسبوق به سابقه است نه در هیچ دولت دیگری.

و این یعنی بر خلاف آنچه که ایشان تفوّه می‌کند؛ هر دولت دیگری بیاید؛ به جز شرایط فعلی را رقم خواهد زد... (به شرط رأی خوب مردم به یک رئیس‌جمهور کارآمد)

پزشکیان باید جواب بدهد که دقیقا در کدام دولت در جمهوری اسلامی قیمت مسکن تا ۵۰۰ درصد و بیشتر افزایش یافته که او ادعا می‌کند هر دولتی بیاید همین است!؟

بسیاری از مشکلات اقتصادی این روزها نه تنها صرفا به طرز تفکر اقتصادی و مدیریت ناکارآمد آقایان مربوط است که اتفاقا راه حل‌های کوتاه مدت نیز دارد.

کما اینکه در مجموعه مشرق از چند سال قبل اصرار داشتیم که دولت باید سبد معیشت مردم را تضمین کند، بحث اخذ مالیات از خانه‌های خالی و از سوداگری باید تعیین تکلیف شود و قیمت خودرو بایستی با سیستم "سهمیه‌بندی" کاملا نظام‌مند شود. [۵][۶]

راهبردهایی که دولت در هفته‌های اخیر مشغول زمزمه برای اجرای آنهاست؛ علیرغم کراهتی که دارد و این راهبردها را خلاف منویات علم اقتصاد می‌داند!

از نکات لازم به اشاره همچنین بحث قیمت‌هاست.

از مدت‌ها قبل تأکید داشتیم که اصلی‌ترین مشکل این روزها و سال‌های اقتصاد ایران بر خلاف ادعای سخنگوی دولت! نه تحریم که مسئله "عدم نظارت دولت بر قیمت‌ها" است.

مقوله‌ای که سبب می‌شود نظام حرص و طمع؛ قیمت‌گذاری بر کالاهای موجود در بازار و خاصّه اقلام سبد معیشت مردم را بر عهده بگیرد و فاجعه‌ای مثل تغییرات قیمتی هر روزه را رقم بزند.

آقای پزشکیان حتما از بدیهی بودن این نکته باخبر است که در صورت ورود کارآمد دولت و قوه قضائیه به مبحث نظارت بر قیمتها و به راه افتادن نهضت "واقعی‌سازی قیمت‌ها" در کشور؛ ظرف مدتی کوتاه، بسیاری از کالاها و خدمات ارزان خواهند شد و دیگر هیچ طمّاعی نخواهد توانست برای خالی کردن جیب مردم و قشرهای کم درآمد و پُر درآمد نقشه بکشد.

اکنون از چه روست که آقایان مردم را از لولویی به اسم آمریکا یا تحریم یا غیره می‌ترسانند و در اشتباهی دانسته یا ندانسته تَکرار می‌کنند که "هرکس بیاید همینست..."!

این قاعده فتنه‌گرانه مبنی بر اینکه "هرکس بیاید همینست..." کاملا غلط، نومیدانه و بی‌اصل و اساس است و هرکس بیاید اتفاقا همین نیست. و بر همین منوال است که برخی تحلیلگران تأکید دارند یگانه راه حل مشکلات کشور -جدای از راهکارهای کوتاه مدت- رأی خوب مردم در "صندوق رأی" است.

از باب تذکر و هشدار بایستی بیان کرد که تنها حضور یک مدیر اصلاح‌طلب با اعتقادات غلط اقتصادی (آخوندی) در سمت وزارت مسکن دولت روحانی چگونه توانست قیمت مسکن را تا ۵۰۰ درصد افزایش دهد و این هنر هرگز از دست امثال ترامپ و تحریم‌ها ساخته نبود...

***

1_ www.irna.ir/news/83855217/

2_ mshrgh.ir/1003020

3_ https://www.jamaran.news/fa/tiny/news-1455313

4_ http://www.irannewspaper.ir/newspaper/page/7393/1/548379/0

5_ mshrgh.ir/938744

6_ mshrgh.ir/1089814

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 95
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 43
 • IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  92 5
  خوبی تحریم ها اینه که هر گند کاری که مسولین دارند و بی عرضه گی هاشون و به تحریم گره می‌زنند. چطور روحانی آب خوردن و به تحریم گره زده بود.
  • IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   29 2
   دقیقا ده روز قبل بنده خدا سه تا ساعت از تهران خرید یک میلیون و 400 اومد در شهر خودش به سه تا بدبخت بیخبر از همه جا فروخت چهار میلیون و شیشصد بابا کی میخواد این وضع رو جمع کنه ؟ این چه ربطی به تحریم داره سود منطقی این بابا چقدر باید باشه ؟ چقدر مالیات بده ؟ درد ما این چیزاست ای به گور پدر این دولت بی امید اشرافی یه نفر به داد اینطور پایمال شدن خون شهدا برسه
  • IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   15 29
   باید دید محمود که میگفت تحریمها یه مشت کاغذپاره بیشتر نیستن چه توجیهی برای بی سابقه ترین تورم تاریخ ایران که در دوره خودش رخ داد داره.
  • محمد IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   17 2
   جنابعالی ساقیتو عوض کن بی سابقه ترین تورم در طول تاریخ ایران در دوره روحانی جونتون اتفاق افتاده کوری یا خودتو به کوری زدی ؟
  • سرباز IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   15 2
   بی سابقه ترین تورم تاریخ در دوره هاشمی رخ داد در زمان هاشمی ما شاهد تورم بالا 40 درصد بودیم و دلار از 6 تومن به 170 تومن رسید و در دولت روحانی هم که تورم حدود بالای 30 درصد رو شاهد بودیم دوران محمود تورم 24 درصد بود حالا نه که محمود خوب عملکرده باشه ولی حداقل زمان محمود روکود نداشتیم ولی الان شاهد روکود تورمی هستیم پس خاهشا انصاف داشته باشیم و به آمارهای بانک مرکزی توجه کنیم
  • عبدالله مومن IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   14 2
   به گوری چشم آمریکا و دولت بیعرضه و افساداتیهای تبهکار . امسال و بخصوص در ماه مبارک رمضان . چندین برابر سالهای قبل به کمک آسیب دیدگان وضعیت اقتصادی این دولت رفتیم. باشد تا چشم این جماعت نحس از حدقه به درآید
  • IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   10 0
   قطعا آن تحریمها کاغذ پاره بود چون اولا هم احمدی نژاد با ایجاد مرکز مبادلات ارزی ترمز دلار را کشید طوری که روز تنفیذ روحانی دلار 2950 تومان بود و هم در آن روز ایران بالای 1.5 میلیون بشکه صد دلاری در روز می فروخت و پولش را هم با دور زدن تحریمها نقدا وصول می کرد. ثانیا الان آن تحریمها به ظاهر لغو شده - یعنی تحریمهای شورای امنیت- اما می بینید که هیچ اثری ندارد. ثالثا کاغذ پاره واقعی برجام است.
  • IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   9 0
   دولت های هاشمی و روحانی رکورددار جهش ارز و تورم در تمام دولت ها هستن.
  • IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   8 0
   در دوران احمدی نژاد دلار 3 برابر شد اما حالا 7 برابر گران شد و این از نتایج تدبیر است.
 • IR ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  32 2
  چرا این جماعت فکر می کنند ته هر کاری هستن اگر با فکر اینها باشد که دنیا قفل شده است چه باعث شده به دیکتاتوری فکر رسیدند یا من می توانم واگر نتوانم هیچ کس دیگه نمی توانند
 • IR ۰۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  45 3
  آقای پزشکیان شما و امثال شما که میدونید نمی تونید کار را پیش ببرید پس چرا هردوره شرکت کرده و با وعده ووعید به مردم برمسند قدرت مینشینید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
  • IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   16 2
   آفرین. یک سوال طلایی! جوابش هم حب جاه و شهوت مقام هست.
 • رضا IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  13 42
  كم بگو دولت اصلاح طلب ، اصلاح طلب ! روحانى كجاش اصلاح طلبه بزمجه ؟! حرف ها ميزنيد !
  • IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   34 15
   اگه روحانی اصلاح طلب نیست پس غلط ‌کردید سال ۹۲و۹۶ هرچی اصلاحتچی و سران و رهبران اصلاحتچی ها براش جیغ بنفش کشیدید و شعار به عقب برنمیکردیم سردادید !!
  • IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   25 4
   اگه روحانی اصلاح طلب نیست پس شما اصلاحاتچی ها با سران و رهبرانتون غلط کردید سال ۹۲ و ۹۶ جیغ بنفش کشیدید وشعار به عقب برنمیگردیم سر دادید !!
  • IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   30 7
   پس آقای تکرار ، بی جا کرد که چند بار تکرار کرد و مردم رو به این بلیه مبتلا کرد
  • محمد IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   25 2
   اگه اصلاح طلب نیست چه ... هست؟!!1
  • IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   8 0
   پس بزرگان اصلاح طلب غرب گدا شکر خوردن که ازش حمایت کردن
  • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   6 1
   رو که نیستید یه مشت شارلاتان نون به نرخ روز خور اصلاحاتی هستید
  • IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   5 3
   "پس شما اصلاحاتچی ها با سران و رهبرانتون غلط کردید" این چه طرز صحبت کردنه ؟!!!توجه داشته باشید این قشر عظیم مردم بودند که به روحانی وبرنامه هاشون رای دادند حالا کاری ندارم چه اتفاقی افتاد شما به قشرعظیم مردم می گید غلط کردید؟!!!اگه اینطور مردم خیلی غلط ها کردند که باید نمی کردند حرف دهنت رو بفهم
  • IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   2 0
   اولا مرحوم هاشمی میگه ما از روحانی حمایت کردیم ظرف یه هفته از سه چهار درصد رسید به پنجاه و چند درصد.پس اصلاحاتچیا روحانی رو کردن تو پاچمون.دوما کی گفته مردم غلط کردند کاربر گرامی؟؟ سید خندان و مرحوم مغروق و سایر اصلاحطلبا غلط کردن.آیا مردم رو با این اشراف یکی میکنی؟؟؟یادت نیست اقتصاددانان اصلاحطلب نامه زدن که اگه روحانی رئیس جمهور نشه و رئیسی رئیس جمهور بشه ایران دچار رکود عمیق و ... میشه؟؟؟ مردم ایران یادتان هست؟!!
  • مهدی IR ۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   2 0
   تمام کابینه ومعاونت هاش اصلاح طلب هستند ایشون خودش هم سالها لب بسته بود . وشما با سیگنال اصلاحات وتکرار می کنیم به اورای دادید . بیدار شوبیدارشو از خواب
 • IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  46 87
  بخواهیم یا نه در نهایت باید با آمریکا وارد مذاکره بشیم ما چیزی نداریم که احساس ابر قدرتی کنیم تحریمها اقتصاد رو ویران کرده
  • IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   36 13
   نه که اقتصاد آمریکا با این اوضاع کرونایی اش خیلی آباد است! کاش خودت را به برایان هوک معرفی کنی تا با به خدمت درآوردنت مانع از هدر رفتن استعدادت شود!!!!!
  • NL ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   17 8
   مسئولین دارن نهایت لذت رو میبرن. مردم سال به سال گوشت قرمز نمیخورن به نظرت مسئولین با حقوق های چند صد میلیونی هم نمیخورن؟ اونها فشار رو احساس نمیکنن بد بخت ماییم نه میوه ای نه گوشتی نه غذای خوشمزه ای زندگیمون بی رنگ شده.
  • مژگان IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   16 1
   در امد مردم معمول به زیر نصف رسیده سفره های ما کوچک و کوچکتر میشود و سطح متوسط که تا پارسال دست زیر خط فقر را میگرفتند امسال خودشون زیر فقرند مسئولین که کاری از دستشان بر نمیاید و راحتترین کار انداختن تمام گناهان به گردن فرا مرزیهاست چرا کاندید میشوند نیاز به حقوق بیست میلیونی و 200 میلیون حق مسکن و دیگر توفیقات هستند بله سفره های ما با کمبود مواد اصلی نیاز بدن موجه است
  • مصطفي IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   17 7
   ديدگاه شما دقيقا ديدگاه كدخداپرستان است و خدا را فراموش كرده ايد.قدرت و توان كشور ما به مدد الهي بيشتر از كدخدا مي باشد اكر عاقل باشيم و درك درست طي دوماه اخير توان خانه عنكبوتي كدخدا را ديديم .كدخدايي كه سقوطهلي پي درپي هواپيماهاي جنگيش و آتش سوزي ناوجنگيش در دل اقيانوس آب كه توان استفاده از آب حاضري مانند هلو ندارد كه ناو در حال غرقش را خاموش كند.
  • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   22 7
   آرزو مذاکره با امریکا به گور میبرید یک بار مبارزه کردید کل توان هسته ای به باد دادید ایندفعه میخواید کل توان دفاعی به باد بدید اشغال ها
 • سید IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  25 4
  جناب پزشکیان شما چند دوره هست که یکی از نمایندگان اصلاح طلبان تهوع آور در مجلس شورای اسلامی هستید. چگونه در دو دوره قبل که مطابق با ریاست جمهوری احمدی نژاد و دولت وی بو به این نتیجه نرسیده بودید و اکنون که باید پاسخگوی رفتار وکیل الدوله ای تان نسبت به دولت حسن روحانی باشید این نظریه را یافته اید!؟
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  19 3
  ، در جواب آقای پزشکیان باید گفت که فرض اینکه هر دولتی بیاید اینطور می شد پس شما چرا مردم را فریب دادیم و در هنگام تشکیل دولت هزاران و ۱۰ و وعید دروغ به مردم دادید آیا شما نبودید که دم از شکوفایی اقتصاد و �تر شدن وضع اقتصادی مردم می‌دادید آیا دولت شما و آقای روحانی صدها دروغ به مردم تحویل نداد و حمایت شما و هم سال آقای جهانگیری مردم را مطمئن به رای دادن به این دولت نکرد
  • IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   0 8
   بنابه فرض که این دروغ ها را نمی گفتند واصولگرایان سر کار می آمدند آیا شما تضمین می کردید که این گروه دچار مشکلات شدیدتری نمی شدند؟!حالا در ۶ سال اول دولت مردم کمی استراحت داشتند وکمی پس انداز کردندوگرنه وضعشون از اینم که هست بدتر بود
  • IR ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   0 2
   اگه اصولگراها اومده بودن تا الان سه چهارم جمعیت ایران بر اثر قحطی مرده بودن.هیچ فرقی با ونزوئلا نداشتیم
 • علی IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  13 3
  چه ربطی دارد؟ مردم ایران مخصوصا اردبیلی های خونگرم ومهمان نواز بافرهنگ همیشه درکمک به دیگران پیشقدم بوده وهستند این چه ربطی به مسوولان دارد. اتفاقا مسؤلان باید شرمنده باشندکه اینقدرمحتاج ونیازمند زیادشده است.
 • سید IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  13 1
  جناب سلامتیان می شود بفرمایید تندروی فقط از جانب دوستانتان گاهی مفید است یا انقلابیون هم اجازه دارند نسبت به اصلاح طلبان تهوع آور گاهی تندروی کنند!؟!
 • یامهدی IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  14 0
  تفکر نمی توانیم خسته ایم چیزی نداریم اونها بهتر اند .احساس یاس وناامیدی در ملت عزیز بزرگترین خیانت به کشور است . تنها راه برون رفت از مشکلات عدالت اجتماعی وتولید واشتغال واتکابه توان داخلی است. اکنون هرچیزی بالا می رود به نفع افراد سود جو ومرفه وبی درد است . بیاایم یکبار هم که شده واقع بین باشیم مثلا فردا اعلام کنیم پراید شده 20 میلیون تا فرد مرفه وبی درد هم درد ضرر بکشد وفکر سودجویی از شرایط اقصادی کشورش نکند .
 • CA ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  9 0
  یارو یه یه عمری سمت داشته زده و برده و خورده ولکن مملکت و مردم نیستند.خجالت هم نمیکشن بجای اینکه بشن فعال وطن طلب، فعال ایران طلب، فعال دین طلب، فعال غیرت ایرانی طلب،... تازه شدند "فعال اصلاح طلب"یکی این واژه منحوس ضد ایرانی را واسه ما ترجمه کنه؟ جز اینکه بیش از سه دهه نکبت و ذلت واسه ایران و ایرانی بوده؟
 • جوادی IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  49 17
  آقای پزشکیان ، تنها در یک دولت امکان دارد که مسکن و ماشین و طلا و ارز و ارزاق و نرخ خدمات چند برابر آنچه شود که تحویل گرفته . این هنر دولت تزویر و یاس شماست که اقتصاد و فرهنگ و سیاست را به سیاهی رسانده است . شما اینقدر اطلاع ندارید که بدانید بالاتر از سیاهی رنگی نیست ؟
 • IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  10 2
  کاملا درسته .اصلاح طلبا هر بار که می آیند هدف شان اینست که چند نسل را تباه کنند. مثل ننگنامه برجام یا همین مسکن .اهداف شان بلند مدته و آرزو دارند در نهایت مملکت رو تحویل ارباباشون بدند.
 • IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  9 1
  ماله کشی فایده نداره اگر بقال سر کوچه شما هم رئیس دولت شود میتوان از این این استدلال استفاده کرد. دولت رخوت و تزویر که جای خودش رو داره
 • مصطفی IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  6 3
  آقای بزگوار تازمانی که در جامعه تولید نباشد هیچ چیزی درست نمی شود تولید هم در سایه تامل با دیگر کشورها می باشد نه در جنگ و صدور انقلاب دیگران زمان گذشته است .
 • مهان IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  7 4
  انتقاد بر مردمی است که فردی را برای جلوس مکرر در صندلی خانه ملت می فرستند که تمام برنامه های اقتصادی اش تمام شده و حالا به زانو در آمدن درمقابل فساد مالی را تجویز می کند
 • IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  5 20
  پزشکیان یکی از مخلص ترین و سالمترین نمایندگان مجلس است. نماینده ای که از هیچ رانت و امتیازی استفاده نکرد. خود و خانمش پزشک متخصص هستند که جوانی خود را در جبهه و خدمت به اسلام کذراند. مطبی برای درآمدش تاسیس نکرد. همیشه واقعیتت را گفت و مثل بقییه حرفهایی نمی زد که فقط مسولین خوششان بیاید
  • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   4 1
   رانت یه عده داشتن میز وصندلی ومقام است.پول براشون مهم نیست.ایشان که میگه هر کی بیاد ،همینه !چرا خودش هیچوقت از نمایندگی دست نمیکشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!بلکم کس دیگه ای جای خودش بیاد.
 • عاشق ایران IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  13 2
  اقایان این اقای پزشکیان را زیاد جدی نگیرید ایشون من میدونم کارتن کالیور کشورمان است
 • IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  13 1
  وقتی بودحه مملکت را غارت میکنید برای مردم دراین شرایط هیچ کاری نمیکنید-نمیخواهید
 • IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  12 2
  اصلاح طلبان هنر فریب دادن مردم را خوب بلد هستند. آقای پزشکیان شما بعنوان یک وکیل الدوله صلاحیت نمایندگی مردم برای دفاع از حقوق مردم را نداری و به مردم خدمتی تا حالا نداشتی.
 • محمد IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  6 0
  جمهوری اسلامی از هیچ کشوری شکست نمیخوره ففط اشرافی گری میتونه روح همبستگی رو از مردم و مسئولین بگیره که خوشبختانه هیچکس هم نمیتونه حرفی بزنه
 • حسین IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  4 7
  اتفاقا این اوج ناامیدی مردم رو میرسونه که مردم دیگه سیستم رو بیخیال شدن و خودشون به داد هم میرسن.
  • IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   9 3
   حواست هست پولاشون رو دادن به کمیته امداد که مال سیستمه؟
 • احمد ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  14 0
  البته آقای پزشکیان حرف درستی زده هر کس بیاید وراهی را که اصلاح طلبان ودولت روحانی رفته اند برود بهترازاین نخواهدشد عاقبت راه مذاکره ودوستی واعتماد به آمریکا وغرب همین است
 • کاوه IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  10 1
  شما جلو دزدی و فساد و رانت اختلاس همه گیر میئولین رو بگیرید همه مشکلات مملکت حل میشه !
 • علی اصغر قاسم پور IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  3 0
  باید این موضوع جدی گرفته بشه که مسکن از الت کالای سرمایه ای خارج شه. چند رو قبل به یکی از خوار و بار فروشیهای محل رفتم که سال گذشته به این مغازه نقل مکان کرده بود و قیمتهاش البته با وجود گرانی اساسی بازار قدری منصفانه تر و واقعی تر بود، اما امسال گفت که میخواد تا چند روز دیگه این مغازه رو تخلیه و به جایی دیگه بره، به این دلیل که پارسال ماهی دو میلیون و ششصدهزار تومان اجاره میداده اما امسال مالک مغازه کرایه رو به شش میلیون تومان!!!! افزایش داده! جند مغازه دار دیگه هم میشناسم که به دلیل نرخ بالی کرایه مغازه ورشکست شدن و ترک شغلشون کردن!!! خب مغازه دار هم این گرونی کرایه رو رو جنس میزنه و در نهایت از جیب مردم و مشتریها گرفته میشه، و به این دلیا هم هست که قیمت درب کارخونه تا مغازه خیلی فرق داره و گاه بع دوبرابر میرسه اما در این وسط مغازه دار اجاره کننده هم سودی بهش نمی رسه و این سود سرازیر میشه به جیب مالک مغازه که به علت بی ضابطه و حساب و کتاب بودن نرخهای مسکن و مغازه ها و بی سر و سامانی این حوزه سر سام آور و دلبخواهی با افسار گسیختگی کرایه ها رو بال می برند و این به یک روند معیوب و خانمان بر انداز تبدیل شده. باید برنامه ها طوری تنظیم بشه که نرخ مسکن و مغازه تحت ضابطه و قانون و حساب و کتب در بیادو خاتمه به این وضع داده بشه که تا به حال توجه نشده.
 • IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  10 4
  بله اقای پزشکیان حزب شما مسکن مهر را قوطی کبریت خواند اما خودش حتی نتوانست به وعده مسکن 25 متری عمل کند؟ کلا اصلاح طلبان بی عرضه اند و متاسفانه شما هم که همشهری ما هستید از انها بی عرضه تر
 • سلحشور IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  3 15
  خائنی دیگر اظهار نظر کرد. طرف لباس پوشیدن بلد نیست امده پشت تربون برای مردم شعر و ور می زنه
 • حجت IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  3 9
  "اینکه بیاییم شعار بدهیم و بگوییم این مشکلات هست و بعد هم همه گناهان را به گردن دیگری بیندازیم، آیا این منطق اصولی است؟ به نظرم کار درستی نیست. این چیزی است که متأسفانه متوجه آن نیستیم." بقیه رو ولش، فقط همینو بچسب. استاد!!!!! این که کارای رئیستونه
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  9 0
  قبیله پرستی پزشکیان دیگه حال ادم رو به هم میزنه ! جناب پزشکیان =همیشه نماینده مجلس ،چه گلی توی این سالها به سر مردم زده ؟!به جز طرح توزیع مواد مخدر توسط خود دولت بین معتادان !که ان هم کپی برداری از طرح شکست خورده زمان شاه بود!
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  7 0
  اقای پزشکیان الان فهمیدم یک متعصب حزبی هستید نه یک سیاستمدار اگر به اندازه سر سوزنی وجدان داشتی حداقل می گفتی اخوند برای گاو چرانی لیاقت ندارد
 • IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  11 0
  پزشکیان داره خود کشی سیاسی میکنه
 • یک ایرانی IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  9 0
  آقای پزشکیان یادتان می آید شما می گفتید ما همان طور که مربی از خارج می آوریم باید مدیر نیز از خارج بیاوریم !
 • ايراني IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  10 0
  پزشكيان ميگويد: راهی که ما می‌رویم و آنچه که ما شاهد هستیم، هر دولتی هم بیاید و هر جناح و دسته‌ای که بخواهد کاری کند، بجز همین نمی‌تواند باشد. مشکلات مملکت به سادگی قابل حل نیست. خب آخه خوش انصاف وقتي دولت باب ميل شما نبود كه جور ديگر حرف ميزديد الان كه دولت شما روي كاره جور ديگه اي حرف ميزني.موضعت رو بهتره مشخص كني برادر
 • IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 0
  پزشکیان درست گفته با حذف احمدی نژاد هر کس دیگه هم بیاد از همین قماشه کما اینکه مجلس قالیباف هم راه حل کوتاه مدتی بر خلاف ادعای مشرق نداشت.
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 1
  تفاسیر چپکی از رفتار مردم
  • IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   2 0
   چپکی تویی که حضور مردم در تشییع حاج قاسم رو هم نمیبینی
 • علی IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  3 0
  سنگی که یک مشت ابله و نادان و احمق به چاه انداخته اند معلوم است صد ادم عاقل هم نتواند انرا بیرون اورند
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  1 1
  چرا شورای نگهبان روحانی را تایید کرد آیا ایشان جزو هرکس ها نبودند
 • محمدرضا IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  2 5
  تحلیل‌های خوبی است البته برای سرگرمی مردم تا بتوانند استخوان در گلو وبغض نهفته مشکلات را تحمل کنند. هزاران بار از خودم پرسیدم آیا در رژیم‌های گذشته و یا ممالک دیگر هم اینقدر مردم در فشار هستند. خداوند همه بانیان این شرایط را لعنت کند
  • IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   2 0
   از آلبانی چه خبر؟!
  • IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   0 0
   البانی اوضاع بر وفق مراده از عراق و غزه و لبنان و سوریه چه خبر؟
  • IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   0 0
   از جلیقه زردها چه خبر بیچاره ها کرونا اعتراضاتشون را کم رنگ کرده از جنبش نمیتونم نفس بکشم چه خبر؟
 • IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  2 0
  همیشه گرانی از خود دولت شروع شده است وحالا هم ارزانی باید ازخود دولت شروع شود .ازامروز ماهانه تاپایان سال قیمت بنزین آزاد را 100تومان ارزان کنید نتایج آن را الحاظ عملی وتبلیغی خواهید دید.
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  4 0
  خاک تو سر مردم بی شناختی که به این آقا رای دادند. الان تحویل بگیرند. دوران پر از رونق اقتصادی در زمان احمدی نژاد یادش بخیر.
 • رضا IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  1 0
  سلام مشرق جان سال 72 آپارتمانی 16 ساله به قیمت 1800000 تومان در تبریزخریدم الان همان آپارتمان 43 ساله شده با قیمت600 میلیون تومان اگر قیمت استهلاک و کلنگی شدن را هم ندید بگیریم شما لطفا حساب کنید چند برابر شده و به هر سالش چند درصد میرسد مشرق عزیز در کشوری که اساسا مشکل زمین ندارد باید حساب شود مشکل چیست از تکنولوژی کهنه و یا فعال نبودن دولت در بخش ساختمان یا سرمایه ای شدن مسکن و .... با این فرمان جلو برویم در مسکن به ته دره بی خانمانی میرسیم از ما که گذشت به فکر جوانها باشید
 • IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  1 0
  برای پزشکیان بنویسین او
 • IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  4 0
  لعنت به ذات فاسد این افساد طلبان که مملگت را به گند گشیدن ...
  • IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
   0 3
   لعنت به خودت که مطمئنم از همه فاسد ترینی
 • ح IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  2 0
  به نظرم باید آخوندی که عامل نابودی مسکن هست محاکمه شود
 • ساندیس IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 1
  سایتتون تو صفحه ویکی پدیا هم نوشته وابسته به سپاه هست همه دارن برا آزادی مطبوعات و خبر و وبلاگ و اینا میگن شما آزادی داری که آزادی رو از نظر اونا دیگه بگیری اشخاص رو مجازی خفه کنید خدارو شکر که تو عالم واقعی چیزی نشدید ، نظری که دادم و چاپ نشد بی هیچ توهینی رو لااقل خودت بخون و بدون که مشرق به کجا وابستس و توقع آزادی رو شخص خودت نداشته باش برا خودت و خانوادت : بعضی ها یجور میگن به حسن رای دادید شما ، من که رای ندادم و نمیدم هیچ وقت ولی اونا که به روحانی رای دادن اون طرف کریس دی برگ نبود یکی بود تتلو هم اومد کنارش اینم کافی نبود ؟ بازم بگگگگگگم به قول احمدی نژاد ، اخه کی بوده مردم به کی رای میدادن ؟
 • رضا IR ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  1 0
  لطفا دهنتونوببندید،حرف مردم اینه که نظارت نیست مسکن طلا خودرو و...همه چی لحظه ای گرونترمیشه ولی نظارت نیست.حداقل نظارتی توبازارباشه که مردم احساس کنن مملکت رئیس جمهور و مجلس داره.
 • حمید IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 2
  در دولت احمدی نژاد به مراتب بدتر بود، یادتان رفته؛ طی هشت سال: با توجه به اینکه میانگین حقوق کارمند و کارگر حدود سه و نیم برابر شد یک کیسه برنج پاکستانی از 7 هزار تومان به 85 هزار تومان رسید یک گرم طلا از 14 هزار تومان به 161هزار تومان و....!!!
 • حمید IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 0
  چرا نظر من رو اجازه انتشار ندادید؟ چون یک واقعیت رو گفتم!؟ فقط دو موضوع کوچک از "داش محمود" را عنوان کردم! میخواهید به اصلاح طلبان فقط فحش و بد و بیراه بگم ، تا انتشار بدید!؟
 • IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 0
  مردم دیگر هیچ اعتمادی به سیستم موجود ندارند حالا شما مشرقی ها می خواهید سرتان را زیر برف کنید به گمان اینکه هیچ کس شما را نمی بیند مشکل خودتان است، مردم ایران خیلی وقته که از سیستم موجود قطع امید کرده اند همان موقع که اختلاس ها و دزدی ها و غارت های هزاران میلیاردی در گوش منابع قدرت رخ می داد و انها خودشان را به نفهمی می زدند انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده.
 • IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 0
  برداشت درستی از سخنان اقای سلامتیان نکرده اید.و به نظر من از سخنان ایشان اینطور استنباط میگردد که حرکت انقلابی حضرت امام کار ساز تر از محافظه کاری نهضت ازادی بوده است .وانقلابی را بوجود آورد،که ممکن نبود با سیاست های نهضت آزادی به نتیجه برسد.
 • DK ۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 0
  فعلا مردم تو جنک بین نوکران انکلیس و کمونیست گیر کردن
 • IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  1 0
  کاشکی اصلاح طلب ها به خاطر مردم دست از خدمت به ما ملت بردارند والله ایتقدر راضی به خدمت نبودیم سکه ۱۱ برابر قیمت مسکن رشد ۵۰۰ درصدی پراید ۵ برابر قیمت تورم ۸۰ درصدی ( ۲۹ %) دولت ...... بابا بسه این هم خدمت به کجا شکایت کنیم که دیگه شما را نمی خواهیم
 • مهدی IR ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 0
  قاچاق گوسفتد مولد ایرانی و ورود احشام احتمالا تراریخته . چوب حراج زدن به ارز بیت المال به نام دلار جهانگیری . فروش ودر اصل خروج دها تن طلای بیت المال . حذف طرح شبنم از محصولات ووارد کردن جنس قاچاق وشکستن کمتر تولید داخلی از پوشاک و لوازم التحریر گرفته تا تجهیزات برق ونیروگاهی وه روزی ما صادر کننده بودیم و قطعات صنعت نفت . همچنین خو شحالی وزیر مربوط به ساخت وساز خانه به جهت آحر روی آجر نگذاشتن در ه سال وزارت که حرکت بسیاری از شغل ها حل کننده درصد زیادی از بیکاری است . ولنگاری حوزه هنر وسینما و دادن فضای مجازی به خارج تشینان .... کجاست کم تحصیل وکم ادعا مردی که به راحتی این همه مشکلات و خود تحریمی ها را بشکند . تعهد لازم است تعهد.. از سبد کالا که هدف طعمه دادن به رسانه های خارجی وضد انقلاب بود بگویم تا صف ها ی ساختگی مردم وبازی دادن مردم الکوی فروپاشی مانند اتحاد جماهیر شوروی باشد بگوییم یا حل کردن مشکل آب خوردن با مذاکره وتوجیه همه کارها با تحریم . نور خدا در کشور جلوه گر شده است قدر این نور الهی را بدانید . امام خمینی ره : چه بدبختند کسانی که نور خدارا میخواهند بادهانشان خاموش کنند . نور خدا خاموش شدنی نیست .
 • ایرانی IR ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  1 0
  آخوندی خیانت به مردم را برای خود افتخار می داند این خائن ودیگرانی که این آدم را قریب 6 سال برمسند وزارت نگه داشتند باید محاکمه شوند انشاالله خدای سبحان آنهارا گرفتار آه جوانان ومستظعفین بی خانمان خواهد کرد. درودخدابراحمدی نژادودولتش درود بر مردفداکار وجهادی علی نیکزاد وزیر مسکن بی نظیرش.
 • IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
  0 0
  ازقرارمعلوم بازم گرفتاردزدمیشیم تاابد یاتاسقوط دولتمردان مسعولین کشور داخل همه خیانت کار میندازند گردن تحریم
 • IR ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  0 0
  همه چیز را به تحریم نسبت می دهیم مثلا زمین مسکونی که این همه قیمتش غوغا کرده خارج از کشور وارد ایران می شود .
 • IR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  2 0
  اصلاح طلب = اسهال طلب... دیگه واقعا حالم ازشون بهم میخوره با این همه پررویی و نفاق و چند رویی...!
 • IR ۰۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  1 0
  خدالعنت کنه این اصلاح طلبهای خائن وکثیف روباه صفت روکه تمام بی لیاقتیهاوخیانتهاشون روگردن تحریم انداختن وخودشون روتبرئه میکنن وواقعا خاک برسرهراحمقی که حرفهای اینها روباور کرده
 • رشیدی IR ۰۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  0 0
  باسلام و عرض معذرت. این پیام‌ها اینجا چه معنایی و چه درد و مشکلی را حل می‌کند، اینها مثل همان شعارهایی که توی دستشویی می‌نویسند.
 • IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  1 0
  اقای پزشکیان بنا به گفته یار مجلس دهم شما اقای کو اکبیا ن امدیدخانه تکانی کنید شما که پدر ملت را ازگرانی و بیتفاوتی سوزاندید این خدمت اصلاح طلبانه .
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  0 0
  دوستان کمی اهسته تر شب دراز است
 • IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
  0 0
  دکتر محمود خودش ادم مومن به ملت جا زد ولی حسن فری از اول گفت میخوام با کدخدا ببندم هردو ادمهای بی وطنی یا به عبارت دیگر نوکرند
 • IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۷
  1 0
  دولت روحانی نه فقط روی منافقین، بلکه روی ارباب منافقین یعنی ترامپ را هم سفید کرد. دولتی ها و اصلاح طلبان انگار خبر ندارند که ملت دیگر فریب نخواهند خورد اگر جناب پزشکیان مرد است بگوئید چرا نتیجه نظرسنجی های اخیر نشان میدهد دولت متبوعشان زیر ۵ درصد محبوبیت دارد!!!؟؟؟ مطمئن هستیم که هدف دولت روحانی این هست که مملکت را دو دستی تحویل آمریکا بده. بهر حال ایشون خودش گفت باید با کدخدا ببندیم!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس