خبر ویژه

عضو فراکسیون بدنام و بی‌کفایت امید در مجلس دهم مدعی شد نمایندگان مجلس جدید دنبال بازگشت دوران احمدی‌نژاد هستند اما کتمان می‌کنند.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

احمد مازنی به روزنامه آرمان گفته است: حدود یک ماه از آغاز به کار این مجلس گذشته و تا به حال هیچ طرح مدون شفاف و روشنی برای برون‌رفت از مشکلات معیشتی را از این مجلس شاهد نبودیم و از طرفی حاشیه‌هایی هم که از سوی این مجلس شاهد آن هستیم بیش از متن دوره یازدهم مجلس است، نهایتا خروجی عملکرد نمایندگان این رفتار سیاسی و جناحی و مغرضانه بوده است.

به نظر می‌رسد که جمعی از نمایندگان بیشتر به دنبال شوآف سیاسی هستند تا اینکه قصد داشته باشند بر رفتار دولت نظارت کنند.

بیشتر بخوانید:

تا حالا می‌گفتیم تقصیر احمدی‌نژاد است حالا بگویید تقصیر مجلس است

وی می‌افزاید: برجام برای حل و فصل رفتار نسنجیده دولت‌های نهم و دهم تنظیم شد و هنوز هم مشکلات آن دولت گریبانگیر کشور است اگر دوستان می‌خواهند به همان شرایط برگردند که باید بدانند مردم تجربه آن سبک زندگی را دارند اگر هم حرف تازه‌ای دارند باید با مردم شفاف در میان بگذارند که حرف تازه آنها چیست.

برجام حداقل سه نتیجه محسوس داشت. یکی از نتایج مهم برجام این بود که ملت ایران را مردمی با فرهنگ و اهل گفت‌وگو به دنیا شناساند که با شش قدرت مسلط دنیا که ۵ کشور حق وتو در سازمان ملل دارند گفت‌وگو کردند و به یک تفاهم و یک قرارداد بین‌المللی رسیدند که تمام تحریم‌های گذشته را از دستور کار خارج و لغو کرد. مزیت دوم برجام این بود که از خطر جنگ جلوگیری کرد و مانع تهدید کشور ایران شد و در نهایت اینکه همین اخیرا شورای امنیت سازمان ملل پیش‌نویس قطعنامه آمریکا را رد کرد و از ۱۵ عضو شورای امنیت چهارده عضو به نفع ایران رای دادند از برکت برجام بوده است و این همان شورای امینی است که در زمان‌های قبل از برجام علیه ایران رای می‌داد و همه تسلیم او بودند اما امروز آمریکا برای تحریم ایران در شورای امنیت تنها و منزوی است و همه این مسائل از برکات برجام است.

سخنان عضو فراکسیون امید از چند جهت نامربوط و مردود است. نخست؛ نمایندگانی که ۴ سال درمدت حضور در مجلس کوتاهی کرده و سهیم در سوءمدیریت برخی دولتمردان هستند، نمی‌توانند مجلس جدید را در ماه اول شروع فعالیت خود (دوره تشکیل کمیسیون‌ها و هیئت‌رئیسه و...) مؤاخذه و ملامت کنند. همچنان که نمی‌توانند آثار تخلفات و خیانت‌های خود در زندگی مردم را به مجلس نوپا نسبت دهند.

ثانیا کسانی که نهایت هنرشان، گرفتن عکس یادگاری با موگرینی (مسئول سیاست خارجی اروپا) در اوج بدعهدی‌های اروپا بوده و ضمنا وزیر بی‌کفایت راه و شهرسازی را در هر نوبت استیضاح، با رای بالاتر به وزارت برگرداندند و تورم سنگین را به مردم تحمیل کردند، چگونه رویشان می‌شود درباره شوآف مجلس جدید حرف بزنند؟!

ثالثا مردم آثار پرخسارت برجام را در زندگی خودشان می‌بینند و عجیب است که عضو فراکسیون بی‌کفایت امید همچنان از برجام دم می‌زند. برجام همان توافقی است که به هنگام ابطلال و نقض از سوی آمریکا و اروپا، طرف ایرانی نمی‌تواند برخورد متقابل کند. آیا این افتخار دارد یا شرمندگی؟! برجام به گونه‌ای تنظیم شده که طرف ایرانی رویش نمی‌شود به شورای امنیت شکایت کند و به جای آن، آمریکا طلبکار می‌شود.

اما درباره ادعای این که مجلس جدید دنبال بازگشت احمدی‌نژاد است باید گفت افراطیون مدعی اصلاحات بهتر از هر کس می‌دانند که امکان بازگشت احمدی‌نژاد به عرصه سیاست وجود ندارد، به همان دلایلی که امکان بازگشت امثال خاتمی نیست. اما عمدا اصرار دارند کشور را مجبور به انتخاب میان روحانی و احمدی‌نژاد کنند. البته دولت ائتلافی روحانی آن قدر بد عمل کرده که عملکرد دوره احمدی‌نژاد با وجود همه تخلف‌ها و انحرافات سه سال قبل وی و برخی اطرافیانش باز هم در حوزه اقتصادی بهتر از دوره روحانی در ذهن مردم ارزیابی می‌شود. اما در آینده قرار نیست کشور متوقف نوع سیاست‌ورزی روحانی یا احمدی‌نژاد متوقف بماند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۰۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  63 7
  لعنت بر جد و آباد کسی که برجام رو نخونده و ازش دفاع می کنه.
  • محمد IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   4 16
   شما چرا فشار بهت میاد ناسزا میگی ما عادت کردیم حاکمان اگه به روز روشن بگن شبه قبول کنیم وقتی قوه مجریه و قوه مقننه تایید کردن جنابعالی چی افاضات میفرمایی
  • IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   4 0
   برای 9:37 قوه مجریه که حسابش با خدا است ، ببخشید کدخدا. قوه مقننه هم که شده بودند وکیل الدوله و همه هم پیمان با افسادطلبان. مقام معظم رهبری خطوط قرمز را مشخص کردند ولی دریغ از اجرای یکی از آنها. اینکه حاکمان بگن شما چشم بسته قبول بکنی اشکال شماست. بصیرتت کجا رفته؟ مثل من گلویت را باید در انتخابات دو دولت آخر پاره میکردی و برای امضای برجام غصه عالم به دلت مینشست و با همه میجنگیدی.
  • IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   4 5
   لعنت بر جد و آباد کسی که برجام رو نخونده و ردش می کنه.
  • IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   0 0
   ملیاردها بار بیش باد
  • IR ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   0 2
   اقا برجام بده چرا این مجلس جهادی اتیشش نمیزنه؟ شماها که هنوز قرارداد با چین بسته نشده دهدید ازش دفاع میکنید جالبه که همین دولت برجام دو بست علیهش شدید ولی الان چون داره با اربابتون قرارداد میبنده هنوز مشخص نشده چیه ازش دفاع میکنید ماهیت شرقگدایی و کمونیسم پرستیتون از این واضح تر نمیشد برملا بشه
  • عبدالله مومن IR ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   2 0
   جناب مازنی. سفر پاریس رفتن با پول بیت المال و عکس یادگاری در کنار برج ایفل تمام شد. هههههههههههه
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  26 4
  این مجلس باید در کنار کار شبانه روزی برای برطرف کردن مشکلات مردم یه سخنگوی قوی داشته باشه تا بتونه شبهات و مزخرف گوییهایی مثل این حرفها رو بطور واضح برا مردم توضیح بده که این جماعت سالوس نتونن مردم رو رو با شعارهای ظاهر فریب گول بزنن.
 • بیژن IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  48 2
  به به جناب مازنی سلفی گیر خفت بار معروف با خانم موگرینی!! مایادمونه شمایادت رفته؟آخی چقدر زود فراموش کردی پسر؟ چطوری آقای مازنی؟ به نظرم یه خورده خجالت برای امثال شما میتونه مفید باشه
 • جوادی IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  21 1
  از قدیم گفته اند : هیچوقت همه پل های پشت سرت را خراب نکن . و یا : چو شمشیر پیکار برداشتی / نگه دار پنهان ره آشتی . اصلاح طلب های منفور فقط زمانی متوجه خبط و خطاهایشان می شوند که مانند روح الله زم در چنگال عقاب های ایرانی گرفتار می شوند تازه آنوقت است که متوجه اشتباهاتشان شده و اعلام پشیمانی می کنند اما چه فایده که برای بازگشتشان پلی وجود ندارد . کسی که خربزه می خوره باید پای لرزش هم بشینه . قصه برجام و حامیانشان تازه از این به بعد شروع خواهد شد . کاری کنید که فرجامش مانند فرجام شاه ماهی رسانه هایتان جناب زم نشود .
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  10 1
  آقای مازنی که در گرفتن سلفی حقارت بار با خانم موگرینی ، آبروی مردم ایران و لباس مقدس روحانیت را برد بهتر است پاسخگوی بی لیاقتی و رفاه طلبی و ثروت اندوزی خود و همپالکی هایش باشد و لازم نیست برای دیگران خط مشی تعیین بفرمایند حتما جای اردنگی مردم دردش آورده که این مزخرفات را سرهم میکند
 • IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  3 0
  نگو لعنت جد او و آباد او به قول شما شاید با برجام موافق نباشد ولی بگو رو که نیست سنگ پای قزوین را هم شرمنده خودش کرده هنوز از رفع تحریم‌ها و هنوز از مزایای برجام دفاع می کند من قصد دفاع از برخی کردار ناشایست احمدی نژاد ندارم ولی دولت شما بعد از لغو و ملغا کردن بالمره تمام کارهای خوب دولت احمدی نزاد در سال آخر به فرگ برگرداندن آن‌ها افتادید بنزین را بر گرداندید و مسکن مسخره مهر را دو باره داره انشاء الله احیا می‌شود و یارانه‌ای که او وضع کرد شما افزایش ندادید تا به نام او تمام نشود ولی خودتان یارانه‌ای جدید وضع کردید و... من نمی دانم کینه شتری شما نسبت به ملت بزرگ ایران کی تمام می‌شود چرا دست از سر این ملت بر نمی دارید بدی نفاق در همین است منافق حتما نباید گروهکی دارای نام و نشان باشد منافق هر کسی است که درون و برون او متفاوت است لذا خواهش من از شما این است که بگذارید لااقل مردم این وضعی را که به وجود آوردید را کمی راحت تر بگذرانند چون کلید شما به نفع دشمن می چرخد و شما به مردم دروغ می گویید که الان در باز می شود صبر کنید الان الان ببین داره صدای باز شدن آن می‌آید و مردم را همانطور پشت در بسته نگه داشته‌اید
 • IR ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  10 0
  فقط سنگ پا
 • IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  2 0
  آقای مازنی شما با هزینه مجلس چند بار سفر دور اروپا تشریف بردید . ولله بالله تالله اگه یک بار دیگه قبول زحمت کنی و بری و با خانم موگرینی یک عکس دیگه با لبخند و سرخوشانه بگیری ، همه مشکلات مردم حل میشه .این دفعه اگه شده با هزینه خودت برو و این ماموریت خطیر رو برای نجات وطن انجام بده . برو باباجون .خدا بهمراهت.
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  3 0
  بسمه تعالی مشرق توجه کند امثال وی این صحبت هارامیکنند تامفت ومجانی بوسیله شما سرزبانهابیفتندودوباره رای بیاورند شمابه مسائل اساسی بپردازید ببینیددرجواب همین مطلب افرادعادی چطوربه شماپندمی دهند. ومن الله التوفیق
 • محمد IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
  3 0
  این همون شیخ سلفی بگیر هست که با دیدن موگرینی خودش رو خراب کرد.
  • ناصر IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
   1 0
   من نمیدانم از کجا این اصلاحاتچیها این شیخ روتر کجا پیداش کرده ودر لیستش گذاشته یکی برای من.توضیح بدهد ممنون میشم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس