کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو ابراز امیدواری کرد که پروژه های مشترک ایران و روسیه در زمینه انرژی، حمل و نقل، کشاورزی و تجارت با رفع بوروکراسی اداری زودتر به نتیجه برسد.

به گزارش مشرق، نشست کارگروه انرژی کمیسیون مشترک ایران و روسیه امروز (چهارشنبه) ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹ به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور معاونان وزارت خانه های نفت و نیرو ایران و معاون وزارت انرژی روسیه برگزار شد. 

بیشتر بخوانید:

واکنش کاظم جلالی به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

در این نشست کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با اشاره به اراده و جدیت روسای جمهور دو کشور بر توسعه روابط اقتصادی اعلام کرد: روابط دو کشور ایران و روسیه پایدار و مبتنی بر واقعیتها است. روابط دو کشور در زمینه های سیاسی، امنیتی، دفاعی و نظامی پیشرفت خوبی داشته است. اما روابط اقتصادی و فرهنگی همپای روابط سیاسی دو کشور رشد نکرده و توسعه این روابط پشتوانه ای برای روابط سیاسی دو کشور خواهد بود.

سفیر ایران خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیگیری جدی دو طرف شاهد پویایی و گسترش روابط اقتصادی در هر دو سطح دولتی و خصوصی با توجه به ظرفیتهای عظیم دو کشور باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: وزرای نیرو و انرژی به عنوان روسای کمیسیون مشترک همکاریهای تجاری و اقتصادی دو کشور تلاش های زیادی برای رفع موانع داشته اند. ما از این تلاشها تشکر می کنیم و امیدواریم پروژه های مشترک دو کشور در زمینه انرژی، حمل و نقل، کشاورزی و تجارت با رفع بوروکراسی اداری زودتر به نتیجه برسد.

در این نشست زمانی نیا معاون وزیر نفت کشورمان به عنوان رئیس ایرانی کارگروه و تیخانوف معاون وزیر انرژی روسیه به عنوان رئیس روس کارگروه انرژی با اشاره به توافقات انجام شده برای تسریع در اجرایی شدن پروژه های مربوط به همکاری های دو کشور در زمینه انرژی، همکاری در اوپک پلاس ، نیروگاههای در دست احداث و نیز مشارکت روسیه در پروژه های مربوط به حمل و نقل، خواستار تداوم رایزنی های تخصصی و کارشناسی برای این پروژه ها و همچنین تعریف پروژه های آتی همکاری شدند. 

 این ویدئو کنفرانس که در دو بخش صبح و بعداظهر برگزارشد کارشناسان حوزه های مختلف انرژی از دو کشور روند همکاریها را مورد بررسی قرار دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس