کد خبر 1092714
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
طرح هر ایرانی یک مسکن در مجلس کلید خورد

این دوره ، ناظر به دوره وزارت وزیر چند هزار میلیاردی است که با لجاجت و افتخار گفت در دوره مدیت من، حتی یک خانه هم نساختیم!

به گزارش مشرق، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال رسانه ای طی یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت:

آقای روحانی امروز گفت: اعتراف می‌کنم دولت در بخش مسکن دچار عقب ماندگی شد و یک عقب ماندگی در دولت یازدهم داشتیم.

این دوره ، ناظر به دوره وزارت وزیر چند هزار میلیاردی است که با لجاجت و افتخار گفت در دوره مدیت من، حتی یک خانه هم نساختیم!

این کار مصداق بارز ترک فعل درحوزه مسئولیت و مدیریت است؛ اگر خیانت در امانت نباشد. در واقع، در حوزه مسکن نه با عقب ماندگی بلکه در جا زدن و رساندن وضعیت بازار مسکن به حد انفجار مواجه هستیم.

عباس آخوندی نه تنها موجب رکود در تولید شد، بلکه با استنکاف از عدم اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی، موجب احتکار 2 میلیون و پانصد هزار واحد مسکونی توسط سوداگران شد. با کاهش تولید و عرضه، طبیعی بود قیمت مسکن دچار لجام گسیختگی شود و سایر قیمت ها را هم متورّم کند.

آیت الله رئیسی اخیرآ  اعلام کرد "گاهی ترک فعل ها از انجام برخی اقدامان پر ضررتر است. سیاست قطعی دستگاه قضایی، پیگیری و مواخذه مسولی است که به وظایف خود عمل نکرده است".

اکنون با اعتراف رسمی رئیس جمهور، جا دارد دستگاه قضایی، آقای آخوندی را برای محاکمه احضار کند. او حقوق میلیون ها شهروند از طبقات پایین و متوسط را پایمال کرده و در حلقوم مفسدان ریخته است.

این غیر از فرصت ایجاد میلیون ها شغل در حوزه مسکن است که آقای آخوندی از جوانان دریغ کرد. البته به جاست که از او درباره دارایی هایش و این که "از کجا آورده" هم، سوال شود.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 25
 • در انتظار بررسی: 31
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  56 6
  محضر آیت الله رئیسی ، فدایی داری.
 • کج فهم IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  22 5
  اگر هم این محاکمه اتفاق بیفتد نوش دارو بعد از مرگ سهراب است اصولاً چه کسی در حال حاضر پاسخگوی مستاجرین مستاصل است؟
 • IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  47 1
  آخوندی اصلی حسن روحانی و مجلس دهمه که یکی مثل آخوندی رو سوار بر ملت کرد.
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  4 24
  مث اینکه نصفی شو شنیدی و نصف دیگه شو نشنیدی . داره میگه مسکن مهر ناتموم مونده بود و باید اونو تمام می کردیم و درگیری مسکن مهر باعث شد که نتونیم کار جدیدی بکنیم . وقتی دولت رقیب بخش خصوصی بشه هم کارهای دولتی روی زمین می مونه و هم بخش خصوصی وارد ماجرا نمی شه و این جریان مسکن مهر بود که برای مسکن دردسر ایجاد کرد ولی تفکر پوپولیستی این حرفا رو قبول نداره و فقط با جنجال میخواد نصف حرفو منتشر کنه و نصف دیگه اش رو بذاره به طاق نسیان
 • علی IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  35 1
  اکنون با اعتراف رسمی رئیس جمهور، جا دارد دستگاه قضایی، آقای آخوندی را برای محاکمه احضار کند. او حقوق میلیون ها شهروند از طبقات پایین و متوسط را پایمال کرده و در حلقوم مفسدان ریخته است.
 • IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  31 1
  از آیت الله رئیسی تمنا می کنیم که آخوندی را محاکمه کنند تا درس عبرتی شود برای مسوولین دیگر که کشور را به این وضع رساندند.
 • US ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  18 1
  قوه قضائیه جناب رئیسی چرا مسولین ترک فعل احضار و اعدام نمی کنید. خواست مردم انجام بدهید.
 • علی IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  15 0
  خوب معلومه از کجا آورده بچه زرنگ باهوش وکاردرستی بوده زحمت کشیده اضافه کار وماموریت هاشو جمع کرده رفته سهام و اینجور چیزا خریده ، بخیل ها!
 • ناشناس IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  6 0
  راه حل های قطعی و انقلابی بحران مسکن که مجلس انقلابی می تواند با انجام آن بحران مسکن را برای همیشه حل کند. :1- اخذ مالیات بالای 50 درصدی از سوداگری مسکن 2- اصلاح فوری نرخ مالیات بر خانه های خالی توسط مجلس و اخذ کل اجاره سالیانه به عنوان مالیات بدلیل احتکار کالای ضروری مسلمین(یک واحد 1 میلیاردی با احتکار و بدون هیچ فعالیت اقتصادی در 3سال گذشته بیش از 4میلیارد ارزش پیدا کرده اما بر اساس قانون فعلی کلا برای 3سال گذشته باید 7 میلیون مالیات بدهد!) 3- اخذ مالیات تصاعدی از تمامی املاک با نرخ بسیار پایین بر املاک مصرفی و نرخهای بالا و تصاعدی بر املاک لوکس. 4-اخذ مالیات ویژه بر خانه های خوش نشینی و ویلایی در مناطق خوش آب و هوا به عنوان خانه دوم و تفریحی که با توجه به ساخت بیشتر آنها در روستاها به عنوان یک درامد پایدار برای دهیاریها در جهت توسعه روستاها می باشد.(بیش از 4 میلیون واحد خوش نشینی دارم)شروع موج ساخت و ساز مسکن
 • IR ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  21 0
  نظر بنده این است که این شخص با این درجه از کوتاهی در کار خیانت فاحش بوده ومستحق اعدام است
 • IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  18 0
  اموال ایشان و خانواده اشان را بنفع ملت مصادره و بابت خسارات وارده به ملت و کشور محاکمه اش نمایید..
 • IR ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  14 1
  خدا آخوندی را لعنت کند... مردک حتما با محاکمه این بی شعور پر توقع موافقیم
 • مهرناز IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  14 0
  بسیار خوشحال خواهم شد " محاکمه اخوندی کلید بخورد " شکر خدا سرپناهی دارم " اما از اینکه این مرد مدعی پرافاده " که منم منم می زند " با وقاحت تمام مردم بی سرپناه را چشم انتظار گذاشت " تا تفکر مغرضانه خودرا عملی کند " بسیار چندش اورست .
 • محمد پور IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  13 0
  سلام ؛ ما خواستار محاکمه آقای اخوندی وزیر محترم سابق وزارت راه هستیم. تعجب بنده است که فردی که نمی تواند دهان خودش را نگه دارد چرا وزیر شده؟
 • علی IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  8 0
  گرفتن این افراد پایین فایده ندارد اگر قوه قضائیه ادعای مبارزه با فساد را دارد باید اخوندی را محاکمه کند تا ما باور کنیم
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  13 0
  درود بر رئیس جمهوری که همچون وزیری به مجلس معرفی و تشکر بر نماینده ای دست پاکی که همچون وزیر بی کفایتی رای اعتماد دادند که نتیجه آن مردمی با آبرو کوخ نشینان را به خاکستر نشین تبدیل کرد
 • مرادی IR ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  3 0
  درود خدا بر سید ابراهیم سید بت شکن ما تعداد 750خانوار در شهرستان صحنه کرمانشاه در دوره احمدی نژاد صاحب خانه شدیم طرح مسکن مهر اما چشمتان روز بد نبیند از اقساط بیست وپنج میلیون پول دادیم وبیست وپنج میلیون وام تعاونی مربوطه از بانک ملی صحنه به حساب اعضا گرفتن والان در کجای دنیا 150در صد سود هست که برای این قشر ضعیف اعضای تعاونی وبانک ملی ساخته باخته کردن که هر واحد باید 80000000 هشتاد میلیون تومان باید وام پس دهیم چند بار به شخص اقای رئیسی شکایت بردیم اما جواب ندادند اگه کسی این مشکل را حل کند سالی صد بار مکه رفته
 • یک مشرقی IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  8 0
  این که مدیر نالایق بعد از دوران مسئولیتش موظف به پاسخگویی گردد، امیدوار کننده است و یکی از محاسن این اقدام از بین بردن حاشیه امنیت بعد از مسیولیت این دسته مدیران است، اما با وجود چنین اقدامات شایسته ای باز هم برای مردم خوشحال کننده و راضی شونده نیست. چرا که؛ مصداق روغن ریخته یا آب رفته از جوی را دارد. هشت سال، هفت سال، چهار سال مدت زمان کمی نیست که سرنوشت و آینده مردم توسط این مدیران مرفه به خسران بی جبران کشانده شود. در نگاه اول نشان میدهد که روی کار آمدن این مدیران به رای همین مردم باشد و خودم مردم بگونه ای دارند تاوان انتخاب بدشان را می دهند اما واقعیت امر آنست که بستر هایی از پیش بوجود آمده بود تا نظر و رای مردم را به هر سویی که بخواهند هدایت نمایند، بسترهایی همچون شبکه های ماهواره ای و اینترنتی، پدیده شوم سلبریتیها ....
 • IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  7 0
  ای کاش آقای رئیسی این افراد را درحین یا بعد از مسئولیت‌شان به دادگاه صالح و علنی بکشاند
 • احمد IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  8 0
  انصافاً جا دارد یک تو دهنی محکمی اقای آخوندی میل بفرمایند تا تصور نکنند مملکت بی در و پیکر است ( هر چند در عمل در این دولت یازدهم و دوازدهم اینچنین هست). ایکاش مجلس اقدام عملی انجام دهد. مجلس قبلی که فقط شعار داد و در عمل اقدامی انجام نداد، ببینیم مجلس فعلی چیکار خواهد کرد.
 • متهم IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  8 2
  نباید کسی را که خودش به کم کاری اعتراف میکند محاکمه نمود؟
 • حمید US ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
  0 0
  آی گفتی،، اگر اینکار انجام بشه دیگه هیچ بیسواد ننه‌قمری مثل آخوندی صرفا بخاطر ثروتمند بودن نمیتونه بیاد وزیر بشه!
 • IR ۰۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
  0 0
  یعنی اقای رئیسی یکی ازارزوهای ملت که محاکمه اخوندی وامثال اوستو جامه عمل خاهد پوشوند.الله اعلم
 • IR ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
  0 0
  توان قوه قضاييه اینجا معلوم خواهد شد. باید معلوم بشه آخوندی روی جهالت این وضع را پیش آورده یا با برنامه قبلی برای برهم زدن امنیت کشور و ایجاد نارضایتی و یا به جهت منافع شخصی.
 • IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۹
  0 0
  گر حکم شود که مست گیرنددرشهر برای اصلاح خیلی زیاد هستند که باید گرفته شوند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس