کد خبر 1090899
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰
واشنگتن نمایه

واقعیات به آمریکا نشان داده است که توطئه‌اش تنها یک نمایش سیاسی مضحک بوده و همه تلاش‌هایش به هدر خواهد رفت.

به گزارش مشرق به نقل از رادیو بین المللی چین، مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا با تصویب «لایحه خودمختاری هنگ کنگ» تهدید کردند که تمامی اشخاص، مؤسسات مالی و غیره را که خودمختاری هنگ کنگ را خدشه دار کنند، مورد تحریم قرار می دهند. این در حالیست که سرکرده های آشوبگران و مخالفان هنگ کنگ به فعالیتهای آشوبگری خود خاتمه داده و فرار بر قرار ترجیح دادند. واقعیات به آمریکا نشان داده است که توطئه اش تنها یک نمایش سیاسی مضحک بوده و همه تلاش‌هایش به هدر خواهد رفت.

امنیت ملی پایه این کشور است و تدوین قانون در این راستا حق مسلم هر کشوریست. تدوین قانون حفظ امنیت ملی چین در هنگ کنگ اقدامی در راستای تکمیل نظام حقوقی هنگ کنگ بوده و با قوانین و قواعد بین المللی منطبق است. در چهل و چهارمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل که چندی پیش برگزار شد، کوبا به نمایندگی از ۵۳ کشور طی سخنانی از این اقدام چین حمایت کرد.

با این حال، سیاستمداران آمریکا همچنان با رویکرد ایدئولوژیک، گستاخانه در امور هنگ کنگ دخالت کرده و معیار دو گانه و منطق راهزنی این کشور را به نمایش گذاشتند.

سیاستمداران آمریکایی که از تدوین قانون حفظ امنیت ملی چین در هنگ کنگ ناراحت هستند، همان دستهای پشت پرده آشوبهای هنگ کنگ است که از سال گذشته آغاز شده است. این سیاستمداران آمریکایی با تبانی با مخالفان هنگ کنگ به تحریک آشوب سیاسی و خشونتها در هنگ کنگ که از ویژگیهای تروریستی برخوردار است، پرداخته و به شدت حقوق بشر در هنگ کنگ را نقض کرده و شکوفایی و ثبات هنگ کنگ و ساختار یک کشور دو نظام را تهدید کرده اند. این امر نواقص موجود در هنگ کنگ در راستای حفظ امنیت ملی را نیز آشکار کرد.

در قانون حفظ امنیت ملی در هنگ کنگ مجازات جزایی درباره جرائم جدایی طلبی، براندازی، فعالیتهای تروریستی و آسیب رساندن به امنیت ملی با تبانی با نیروهای بیگانه قید شده است که تمام این موارد قانونی، منطقی و مشروع است. این در حالی است که آمریکا در این راستا قوانین بیشتر و سختگیرانه تری را تدوین کرده است. آمریکا تا کی می تواند به این بازی معیار دو گانه شرم آور خود ادامه دهد؟

در شرایط شیوع جدی کرونا، آن سیاستمداران آمریکایی باید دست از تصویب به اصطلاح لایحه مداخله جویانه یادشده برداشته و بیشتر به مبارزه با کرونا و نجات جان مردم آمریکا بپردازند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس