پرونده ویژه تسنیم/ "مکران؛ گنج آشکار"

نماینده شرق هرمزگان درمجلس شورای اسلامی طرح راهبردی و محوری توسعه سواحل مکران را به عنوان یکی از راهبردهای اساسی برای تامین نیازهای اقتصادی کشور معرفی کرد.

به گزارش مشرق، حسین رئیسی اظهار داشت: توسعه سواحل مکران با یک نگاه ملی با تدبیر زیبای مقام معظم رهبری آغاز و  پروژه‌های بزرگ برای توسعه منطقه در حال اجراست.

رئیسی خط انتقال نفت پالایشگاه سیریک و پایانه نفتی عظیم کوه مبارک را که پیش از این کارهای مطالعاتی آن انجام شده بود و اکنون عملیات آن به همراه ده‌ها طرح پتروپالایش آغاز شده و اجرا خواهد شد را برای منطقه حیاتی قلمداد کرد و افزود: ابرپروژه نفتی مکران و دیگر طرح‌های مکمل تحول عظیمی در منطقه ایجاد خواهد کرد و اشتغال جوانان بومی که سال‌ها منتظر چنین فرصت‌هایی بودند رافراهم خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

ویژگی‌های استراتژیک‌ترین پروژه نفتی دولت +فیلم

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در خصوص جذب سرمایه برای پروژه‌های محوری و اساسی وابسته به نفت در جهت توسعه سواحل مکران گفت: بسیاری از نیروهای بومی در داخل و خارج را می‌توان به سمت این پروژه‌ها هدایت کرد و از ظرفیت آنها بهره برد.

وی یکی از دلایلی که جوانان هرمزگان در پروژه‌ها سهم اندکی دارند را عدم تربیت نیروی انسانی متخصص در رشته‌های مورد نیاز اعلام کرد و ادامه داد: باید در هنرستان‌های مقطع متوسطه دوم و تحصیلات دانشگاهی در استان متناسب با ظرفیت‌های صنعتی که در آینده‌ای نه چندان دور اتفاق خواهد افتاد رشته‌های مورد نیاز دایر شود و ما باید رویکردمان به سمت تربیت نیروهای فعال ماهر در صنعت فولاد، پتروشیمی و صنایع نفت باشد.

رئیسی نگاه و هدف گذاری پروژه‌های عظیم ملی را رشد و توسعه متوازن در منطقه دانست و تصریح کرد:همه افراد به فراخور توان و استعداد باید بتوانند در این ظرفیت عظیمی که نظام در حال ایجاد کردن است سهم داشته باشند و نظارت بر اجرای صحیح کار و سهم بومیان منطقه در صنایع مستقر در آینده زمینه عدالت اجتماعی را فراهم خواهد کرد و این را در مجلس دنبال خواهیم کرد.

وی در خصوص نتیجه طرح‌های بزرگ مثل توسعه سواحل مکران و عملیات های بزرگ صنعتی گفت: اثر این پروژه‌ها باید منجر به افزایش رشد و ثروت ملی ،کم کردن فاصله طبقاتی و رفاه عمومی باشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس