کد خبر 1089140
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹
نهال جودو را برای آینده کاشته‌ایم/ به خاطر کشورم سیلی خوردم

رئیس فدراسیون جودو با اشاره به برنامه هایی که برای آینده این فدراسیون دارد گفت: توجه به رده های پایه در اولویت کار ماست و نهال خوبی را برای آینده کاشته ایم.

به گزارش مشرق، آرش میراسماعیلی در بازدید رئیس کمیته ملی المپیک از فدراسیون جودو که صبح امروز دوشنبه صورت گرفت با اشاره به فعالیت هایی که در این رشته صورت گرفته است گفت: جودو به عنوان اولین رشته رزمی حاضر در المپیک عمری ۶۰ ساله دارد که حدود ۶۰ هزار نفر هم به عنوان خانواده جودو در حال فعالیت بودند. 

بیشتر بخوانید:

پرونده پر از ابهام جودو در دادگاه CAS

رئیس فدراسیون جودو ادامه داد: البته با این تعداد طبیعتا آمار خوبی نداشتیم. به همین خاطر تلاش کردیم و توانستیم این آمار را به ۸۸ هزار نفر برسانیم. 

آرش میراسماعیلی ادامه داد: با وجود تبلیغات منفی که علیه جودو ایران صورت گرفته است، تلاش کردیم با تعریفی که از این رشته داریم فعالیت در استان ها را گسترش دهیم و در حال حاضر در ۲۰ استان برنامه های زیادی را اجرا کردیم. 

وی ادامه داد: شش ماه اول سال ۹۸ را با شرایطی متفاوت شروع کردیم و توانستیم در رده های سنی نوجوانان و جوانان عملکرد خوبی داشته باشیم و در ادامه کسب سهمیه المپیک را دنبال کردیم و در مسابقات جهانی ژاپن با اتفاقات ناگواری مواجه شدیم. 

میراسماعیلی با تاکید بر اینکه برای پرورش قهرمانان به صورت گلخانه ای کار کرده ایم گفت: در این مدت موفق به کسب ۷ مدال جهانی شدیم که ۴ مدال آن متعلق به اینجانب است. تلاش ما این است که بتوانیم در رده های پایه کار کنیم که در همین راستا روی ۲۰۰ نونهال، نوجوان و جوان سرمایه گذاری کردیم. سعی ما این است که از این طریق بتوانیم نهال خوبی برای آینده جودو بکاریم. 

رئیس فدراسیون جودو در ادامه به فشارهایی که به خاطر اتفاقات اخیر به خودش و فدراسیون وارد شده است اشاره کرد و گفت: به خاطر نظام و جودو سیلی خوردیم و حتی در داخل هم شرایط به نحوی پیش رفت که کار ما سخت تر شد.

میراسماعیلی در ادامه با تاکید بر اینکه صالحی امیری به خوبی در جریان پرونده جودو ایران در دادگاه بین المللی ورزش قرار دارد گفت: خط قرمزهای نظام را می دانم و افتخار می کنم که به خاطر کشورم سیلی خوردم اما متاسفانه حمایت خوبی نشدیم. 

رئیس فدراسیون جودو با اشاره به کمبود بودجه این فدراسیون گفت: از بودجه ای که برای فدراسیون در نظر گرفته اند 60 درصد را دریافت کرده ام که با این بودجه نمی توانم کاری انجام دهم. نیازمند کمک بیشتر هستیم. 

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس