کد خبر 1082449
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
اظهارنظر جدید سازمان جهانی بهداشت: مبتلایان بدون علامت به کرونا هم ناقل ویروس هستند

رئیس سازمان جهانی بهداشت با تصحیح بیانیه قبلی مبنی بر ناقل نبودن افراد بدون علامت به کرونا گفت: برای تعیین میزان انتقال ویروس کرونا از افراد بدون علامت نیاز به تحقیقات بیشتری داریم.

به گزارش مشرق به نقل شینهوا، سازمان جهانی بهداشت، خواستار تحقیقات بیشتر درباره بیماران مبتلابه کووید ۱۹ که دارای علائم نیستند، شد.

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، برخی افراد به ویژه جوانان و دیگر افراد سالمی که به ویروس مبتلا شده اند هرگز علائم  بیماری را ندارند و فقط علائم خفیفی را بروز می دهند. برخی دیگر نیز ممکن است حتی تا روزها بعد از این که واقعا به ویروس مبتلا شده اند، علائمی را از خود نشان ندهند.

بیشتر بخوانید:

تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز چهارشنبه گفت که باید تحقیقات بیشتری انجام شود تا درک بیشتری از میزان گسترش کووید ۱۹ توسط افرادی که علائم را نشان نمی‌دهند حاصل شود و این درحالیست که این سازمان اخیراً اظهار کرده بود، بیماران مبتلا به ویروس کرونا بدون داشتن علائم بیماری عامل انتقال این بیماری نیستند.

رئیس سازمان جهانی بهداشت در کنفرانس مطبوعاتی مجازی از ژنو  با تصحیح بیانیه قبلی مبنی بر ناقل نبودن افراد بدون علامت به کرونا گفت: از اوایل فوریه، ما گفتیم که افراد بدون علامت می‌توانند کووید ۱۹ را منتقل کنند، اما برای تعیین میزان انتقال بدون علامت نیاز به تحقیقات بیشتری داریم. این تحقیقات در حال انجام است و ما شاهد تحقیقات بیشتر و بیشتری هستیم.

وی با بیان اینکه دنیا در شناختن ویروس جدید دستاوردهای بسیاری داشته است به خبرنگاران گفت: هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که ما نمی‌دانیم. توصیه‌های WHO با دسترسی به اطلاعات جدید، تکامل می‌یابد. مهم‌ترین راه برای جلوگیری از انتقال، پیدا کردن و آزمایش افراد دچار علائم، ردیابی و قرنطینه آنهاست. بسیاری از کشورها موفق به سرکوب انتقال و کنترل ویروس شده‌اند.

در همین حال مایکل رایان، مدیر اجرایی برنامه فوریت‌های سازمان بهداشت جهانی گفت که بیماری همه گیر COVID-19 هنوز در حال تحول است.

وی گفت: اگر اعداد را بررسی کنیم، این بیماری همه گیر هنوز در حال تحول است؛ در بسیاری از نقاط جهان رو به رشد است؛ ما نگرانی‌های عمیقی داریم که سیستم‌های بهداشتی برخی از کشورها با مشکل روبرو هستند و تحت فشار بسیار زیادی قرار دارند و به حمایت، کمک و همبستگی ما نیاز دارند.

مایکل رایان ادامه داد: هر کشور ترکیبی متفاوت از خطرات و فرصت‌ها را دارد و واقعاً وظیفه این است که مقامات ملی دقت کنند که در این بیماری همه گیر هستند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس