ذوالفقارنسب: مجلس و سازمان بازرسی باید به قرارداد ویلموتس ورود کنند/ شاید همه چیز عمدی باشد

کارشناس فوتبال ایران گفت: باید ارگان‌هایی مثل مجلس و سازمان بازرسی به موضوع قرارداد ویلموتس با فدراسیون فوتبال ورود کنند تا شفاف‌سازی شود.

به گزارش مشرق،‌ بیژن ذوالفقارنسب درباره حرف و حدیث‌های قرارداد ویلموتس اظهار داشت: گفته شده قرارداد این مربی سالانه بالای دو میلیون یورو بوده و پاداش‌هایی جزئی هم وجود داشته است، اما هیچ چیز به طور کامل در این قرارداد شفاف نیست. پیش از بازی با عراق, تیم ملی فقط یک جلسه تمرین داشت و ویلموتس حاضر نمی‌شد در کنار تیم باشد. زمان برگزاری اردوها و تعهدات سرمربی اصلاً در قرارداد شفاف نیست.

وی ادامه داد: این مسائل نشان از عدم تمایل ویلموتس برای نشستن روی نیمکت تیم ملی داشت. ویلموتس حتی بعد از بازی با عراق نیز حاضر نشد به ایران برگردد. بعد از بازی با عراق باید کارگروهی حقوقی از طرف فدراسیون تشکیل و یک شکوایه به فیفا ارسال می‌شد، اما به جای شفاف‌سازی صحبت‌های گوناگونی مطرح شد. یک بار گفته شد پول ویلموتس در امارات به ریال پرداخت می‌شود و یک بار هم گفته شد در ترکیه به دلار. همه چیز خیلی نامشخص بود و هیچ‌گونه اطلاعات شفافی به جامعه منتقل نشد.

بیشتر بخوانید:

ثروت مردم به‌خاطر جهالت فدراسیون‌نشین‌ها از دست می‌رود

کارشناس فوتبال ایران با بیان اینکه «از ابتدا کاملاً‌ مشخص بود ایراداتی در قرارداد فدراسیون با ویلموتس وجود دارد»، اضافه کرد: به راحتی می‌توان متوجه شد که ویلموتس دارای مشاوران حقوقی قوی است که می‌توانند از ضعف‌های قرارداد به نفع خود استفاده کنند. در قرارداد همه چیز بر وفق مراد بوده و در این مدت نیز واکنش‌های حقوقی ضعیفی ازسوی فدراسیون دیده شده است. قرارداد ویلموتس و همکارانش به هیچ وجه شفاف نیست. همین الان هم باید شفاف‌سازی شود و حتی کپی قرارداد می‌تواند منتشر شود تا این همه صحبت و حواشی برطرف شود, چون این فضا اصلاً از لحاظ بین‌المللی جالب نیست.

ذوالفقارنسب راجع به اینکه برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تعمدی بودن امضای قرارداد بد با ویلموتس صحبت کرده‌اند و گفته می‌شود قرار است این ماجرا در مجلس و دستگاه‌های نظارتی بررسی شود, خاطر نشان کرد:  اطلاعات گوناگون است و متأسفانه شفافتی وجود ندارد. به نظر من در این باره آن نماینده مجلس درست گفته است و ارگان‌هایی مثل مجلس و سازمان بازرسی و وزارت ورزش باید به موضوع ورود کنند تا شفاف‌سازی شود.

وی افزود: موضوع خیلی ساده است, فدراسیون فوتبال به عنوان متولی فوتبال کشور با یک مربی خارجی و نهایتاً دو نفر دیگر قراردادی امضا کرده است. باید یک مرجع قانونی با تشکیل یک کارگروه وضعیت این قرارداد را مشخص کنند. ظاهراً قرارداد بدی بسته شده است و شاید حتی عامدانه بوده باشد. اختلاف بین چیزی که ویلموتس می‌خواهد و حرفی که فدراسیون می‌زند خیلی فاحش است. ویلموتس کل پول قرارداد را می‌خواهد، ولی فدراسیون بخشی از پولی که پرداخت شده است را هم باید برگرداند. ابتدا این مسائل باید شفاف شود. تیم ملی یک تیم محلی نیست, باید بعد از اینکه پولی به ویلموتس پرداخت شد, از او امضا و اثر انگشت گرفته می‌شد تا کار به اینجا نرسد، اما هیچ چیز شفاف و مشخص پیش نرفت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس