روشن: برخی برای رسیدن به گرین‌کارت وارد فوتبال می‌شوند/با کمک دلالان فوتبالی‌هارا دور می‌زنند

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: فوتبال پلی شده برای غیرفوتبالی تا با ورود به آن برای خود گرین کارت تهیه کنند.

به گزارش مشرق، حسن روشن در خصوص مدیریت در فوتبال اظهار داشت‌:‌ خوشبختانه من حدود یک سال است به فوتبال کاری ندارم و از دور درباره آن می‌شنوم. از آن چیزهایی که می‌شنوم خیلی ناراحت می‌شوم.فوتبالی‌ها در خانه نشسته‌ایم و دعا می‌کنیم به جان غیر فوتبالی ها که فوتبال را اداره می‌کنند. این نیز بگذرد و ما نیز امیدواریم روزی برسد که حق جوانان مردم ضایع نشود. همه جا  فوتبال دلال دارد اما نه به صورتی که ما در ایران داریم.

وی افزود: دعای مادر این جوانان و پیشکسوتان کمک می‌کند به حال این فوتبال و این روزها می‌گذرد. ما در جلسات اعضای صندوق پیشکسوتان وقتی دور هم جمع می‌شویم حسرت آن را می‌خوریم که این تجربیاتی که در این جلسات هست را چرا نمی‌توانیم در اختیار جوانان این مملکت قرار بدهیم.

پیشکسوت فوتبال در خصوص نداشتن اتحاد در اهالی فوتبال، گفت: تمام اهالی فوتبال می‌توانند کار کنند و غیر فوتبالی‌ها این را می‌گویند که ما اتحاد نداریم تا خودشان کارشان را انجام دهند.اگر جمع‌بندی کنید می‌بینید تمام کسانی که در فوتبال بیرون نشسته‌اند اسم و رسم و تجربه‌شان 80 درصد بیشتر از آنهایی است که در فوتبال حضور دارند.

بیشتر بخوانید:

ثروت مردم به‌خاطر جهالت فدراسیون‌نشین‌ها از دست می‌رود

روشن در خصوص اینکه چرا امثال علی دایی،‌مهدی مهدوی‌کیا در مدیریت فوتبال حضور ندارند، عنوان کرد: انتخابات فدراسیون فوتبال در دست حکومت کشورمان است. وقتی مجلس خبرگان و جاهای دیگر وظایف‌شان را در کشور می‌توانند انجام دهند و صلاحیت‌ها را تائید می‌کنند آنهایی که می‌توانند در انتخابات شرکت کنند صلاحیت‌شان را دولت تعیین می‌کند. واقعا حق خیلی‌ها مثل علی دایی و مهدوی‌کیا است که در این فوتبال حضور داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: کاش کمیته پیشکسوتانی که صوری درست شده بود و آن حقوقی را که به آن چند پیشکسوت می‌دادند، ندهند. حداقل یک سالن را به پیشکسوتان اختصاص می‌دادند تا دور هم جمع شوند و یک چای با هم می‌خوردند.

پیشکسوت فوتبال در خصوص دلایل حضور افراد غیر فوتبالی در مدیریت این ورزش، تاکید کرد: من هم 35 سال پیش گرین کارت داشتم و الان آمده‌ام در ایران هستم. الان به دنبال گرین کارت شمالم که بتوانم به آنجا بروم. این یک پلی شده که به فوتبال ما بیایند و برای آن به گرین کارت‌هایشان برسند. ای کاش همه استفاده‌ها را می‌کردند و به فوتبال و جوانان ما رحم می‌شد.

روشن در خصوص پول‌هایی که در فوتبال هزینه می‌شود،‌گفت: یک مثل معروف است که می‌گوید پول که از کیسه میهمان هزینه می‌شود حاتم طایی شدن آسان بود؛ این پول‌ها از جاهایی می‌آید که منبعش مشخص نیست، از تبلیغات و فیفا پول‌هایی واریز می‌شود ،کسی برای بازخواست وجود ندارد و هر مدیری هر جور دوست دارد هزینه می‌کند. با دلال‌ها برای آوردن بازیکنان و مربیان هر جور که می‌توانند فوتبال را دور می‌زنند. امیدوارم کرونا کمی ادامه پیدا کند و کمی از این آدم‌ها را جمع و جور کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس