کد خبر 1081501
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
افشاگری یاوری از نحوه انتخاب مربی بلژیکی: کمیته فنی نقشی در انتخاب ویلموتس نداشت

عضو مستعفی کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: کمیته فنی هیچ نقشی در انتخاب سرمربیان تیم‌های ملی نداشت و تصمیمات در جایی دیگر گرفته می‌شد.

به گزارش مشرق، محمود یاوری در مورد نحوه معرفی و انتخاب ویلموتس برای تیم ملی بزرگسال اظهار داشت: در انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال ایران  فدراسیون اختیار تام و کامل دارد و مسئولیت صدرصدی این انتخاب با فدراسیون است اما اگر حالا مسایلی بیان شده که وزارت ورزش در انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان دخالت کرده دیگر باید فاکتورهای دیگر را بررسی کنیم و اینکه چرا فدراسیون فوتبال از وزارت ورزش تبعیت می‌کند.

وی افزود: اگر وزارت ورزش برای انتخاب سرمربی تیم ملی دستور داده در آنصورت دیگر فدراسیون اختیار کامل نداشته و مانند مدیرعامل یک باشگاه در قبال وزارت ورزش عمل کرده است.  در واقع در این پروسه وزارت ورزش نقش هیات رئیسه و هیات مدیره را برعهده گرفته و فدراسیون فوتبال هم نقش مدیرعامل را داشته که مجری این تصمیم بوده است.

عضو مستعفی کمیته فنی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: من زمانی عضو این کمیته بودم و در جلسه آن شرکت کردم و برگشتم و دیگر به این جلسه نرفتم زیرا در این کمیته اراده‌ای برای پیشرفت فوتبال ندیدم و به همین دلیل هم استعفا کردم. اکنون در انتخاب ویلموتس هم باید بررسی کنیم و  ببینیم چرا و به چه دلیل و با چه قدرتی و چه اعمالی صورت گرفته است! زیرا انتخاب سرمربی جز لاینفک اختیارات فدراسیون فوتبال محسوب می شود. انتخاب سرمربی تیم امید نیست بلکه سرمربی تیم ملی بزرگسالان بوده که از اختیارات صدرصدی فدراسیون است. 

بیشتر بخوانید:

قرارداد با ویلموتس خیلی هم خوب بود/ از ورود نهادهای نظارتی استقبال می‌کنم

یاوری در مورد اینکه آیا قبل از انتخاب ویلموتس از کمیته فنی استعفا کرده بود و چرا این استعفا را تاکنون علنی نکرده گفت: در زمان انتخاب سرمربی تیم ملی جوانان من استعفا کردم. 4 ماه قبل از این انتخاب استعفا کردم. کسی هم از من دلیل استعفایم را نپرسید و من هم آن را بیان نکردم. حتی زمانی آقای تاج پیام داد که به یاوری بگویید بماند اما دیگر نماندم.

وی در مورد اینکه ظاهرا حرف علی پروین در مورد کمیته فنی درست بوده که گفته این کمیته همان کشک است، اظهار داشت: زمانی که در باشگاه‌ها به عنوان سرمربی فعالیت می‌کردم به مدیران باشگاه می‌گفتم اگر کمیته فنی شما افرادی دارد که در مربیگری بالاتر از من هستند بیایند و اشکالی هم ندارد اما نمی‌توانم کمیته فنی پایین‌تر از خودم از نظر قدمت و سابقه را بپذیرم.

این مربی سابق فوتبال تاکید کرد: در مورد کمیته فنی فدراسیون فوتبال هم باید بگویم که برای انتخاب سرمربیان تیم‌های ملی در رده‌های جوانان، امید و نوجوانان ما از افراد مختلف دعوت می‌کردیم که به کمیته بیایند و برنامه‌هایشان را ارایه کنند بعد یکباره می‌دیدیم که از جایی دیگر سرمربی انتخاب شده است! گفتم اگر قرار است جایی دیگر تصمیم بگیرد و سرمربی انتخاب کند خب به ما هم بگویید که دیگر افراد را نیاوریم. دکتر خبیری، من و دکتر اسلامی عضو کمیته فنی بودیم که رفتیم و استعفا کردیم زیرا فضای این کمیته را کارشناسی و فنی ندیدیم.

یاوری تصریح کرد: کمیته فنی در انتخاب ویلموتس هیچ نقشی نداشت و دخالتی نکرد. در مورد انتخاب سرمربی ملی تیم های پایه هم جالب است بگویم که بعد از استعفایم به من تلفن شد و گفتند آقای یاوری در جریان باشید که فلانی سرمربی تیم ملی رده فلان شد! من گفتم خدا پدرتان را بیامرزد  6 ماه پیش استعفا کرده‌ام و اکنون می‌گوییم در جریان انتخاب سرمربی تیم ملی رده پایه باشم. ضمن اینکه اعضای کمیته فنی باید سرمربی تیم ملی را انتخاب کنند نه اینکه به آنها گفته شود فلانی سرمربی تیم ملی شد!

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه در کمیته فنی شاهد بودیم که انتخاب‌ها و تصمیم گیری‌ها از خارج از کمیته انجام می شد و من هم استعفا کردم. زیرا ما از نفرات دیگری برای انتخاب سرمربی تیم ملی در رده پایه دعوت می کردیم و بعد می‌دیدیم فرد دیگری از قوطی بیرون آمد و سرمربی شد. در انتخاب سرمربیان تیم ملی بزرگسالان مثل کی‌روش و ویلموتس این کمیته هیچ نقشی نداشت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس