کد خبر 1080609
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۰
اعدام نمایه

پیرمرد ۶۷ ساله ای که به اتهام تجاوز به دختر ۱۴ ساله دستگیر و با حکم قاطع دیگری از سوی دستگاه قضایی خراسان رضوی به اعدام محکوم شده بود، دوشنبه هفته گذشته در زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش مشرق، این ماجرای تکان دهنده سوم تیر سال ۹۶ زمانی در مشهد لو رفت که زنی هراسان دختر ۱۴ ساله بارداری را به بیمارستان دکتر شریعتی در انتهای بولوار وکیل آباد مشهد رساند. دختر نوجوان حال مناسبی نداشت و از شدت درد به خود می پیچید. کادر درمانی بیمارستان بلافاصله وارد عمل شدند و با انجام آزمایش و معاینات پزشکی دریافتند که هنگام وضع حمل دخترک رسیده است و او باید به اتاق مراقبت های ویژه برود. تکاپوها برای شناسایی شوهر «آیدا» در مرکز درمانی آغاز شد تا او اجازه انجام عمل جراحی در صورت نیاز پزشکی را بدهد اما جست و جوها بی فایده بود و خبری از شوهر دختر ۱۴ ساله نبود تا این که «آیدا» راز هولناکی را فاش کرد. او به کادر درمانی بیمارستان گفت: ازدواج نکرده و شوهری ندارد!! پرستاران درحالی حیرت زده به دخترک می نگریستند که سوالات زیادی برایشان بی پاسخ مانده بود!

«آیدا» که با اقدامات اولیه درمانی کمی آرام تر شده بود، اشک ریزان قصه تلخی را بازگو کرد. او گفت: پنج سال بیشتر نداشتم که پدرم مرا به خواهرش سپرد تا سرپرستی ام را به عهده بگیرد اما چندین ماه قبل شوهرعمه ام که مردی پیر است روزی در منزل دست و پا و دهانم را بست و مرا مورد تجاوز قرار داد. من از ترس جیغ می کشیدم و گریه می کردم اما هیچ کس به دادم نمی رسید چون من و شوهر عمه ام در خانه تنها بودیم. بعد از این ماجرا او مرا تهدید کرد که نباید به کسی چیزی بگویم! من هم که خیلی ترسیده بودم با این کابوس وحشتناک زندگی می کردم و دم برنمی آوردم تا این که امروز دیگر نتوانستم شدت درد را تحمل کنم و به ناچار موضوع را به عمه ام گفتم و ...

 با توجه به اظهارات تکان دهنده دختر نوجوان، بلافاصله یکی از اعضای کادر درمانی، موضوع را به پلیس گزارش داد و بدین ترتیب پرونده ای قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب طرقبه و شاندیز تشکیل شد. با توجه به اهمیت و حساسیت این پرونده ، دادستان عمومی و انقلاب طرقبه به عنوان مدعی العموم وارد ماجرا شد و دستورات ویژه ای را برای شناسایی و دستگیری «م- ن» (شوهر عمه دختر نوجوان) صادر کرد. به دنبال اجرای دستور قضایی، گروه زبده ای از کارآگاهان پلیس آگاهی به ردزنی پیرمرد ۶۷ ساله پرداختند و او را تحویل مراجع قضایی دادند. بنابر گزارش خراسان، با تکمیل تحقیقات در دادسرا، این پرونده ویژه به شعبه سوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و با حساسیت خاصی توسط قاضی اسماعیل شاکر مورد رسیدگی قرار گرفت.

«م- ن» که پای میز محاکمه ایستاده بود اگرچه به خلوت کردن با دختر خوانده اش به طور ضمنی اقرار می کرد اما تجاوز به عنف را نمی پذیرفت و مدعی بود که به برادرزاده همسرش تجاوز نکرده است.

از سوی دیگر او توسط قاضی با تجربه ای محاکمه می شد که چندین سال رسیدگی به پرونده های جنایی را عهده دار بود و راه های اثبات جرم را به آسانی طی می کرد. در همین هنگام قاضی شاکر دستورات محرمانه ای را برای انجام آزمایش ها و معاینات دقیق به پزشکی قانونی صادر کرد تا اثبات علمی جرم از نگاه قاضی فراهم شود. از طرف دیگر نیز آزمایش دی ان ای روی نوزاد تازه متولد شده «آیدا» ماجرای تجاوز را نمایان کرد. به گزارش خراسان، این گونه بود که نوزاد «آیدا» به دستور مقام قضایی تحویل بهزیستی شد و پدر «آیدا» نیز که چوپانی بی بضاعت بود بعد از شنیدن ماجرای «شیطان پیر» شکایتی را علیه او مطرح کرد. این مرد چوپان گفت: به خاطر آن که در وضعیت اقتصادی بدی قرار داشتم و شرایط زندگی‌ام به گونه ای بود که نمی توانستم از دخترم مراقبت کنم، او را به خواهرم سپردم تا مانند فرزند خودش از او نگهداری کند اما ...

ادامه این گزارش حاکی است: پس از برگزاری چندین جلسه دادگاه و با توجه به اثبات علمی جرم و همچنین اسناد و مدارک محکمه پسند در پرونده، رئیس شعبه سوم کیفری یک خراسان رضوی با مستشاران دادگاه به شور نشست و در نهایت با بررسی همه جوانب قانونی و شرعی و همچنین دقت نظر در فتوای مراجع عظام تقلید، رای به «اعدام» متجاوز به عنف داد. این رای قاطع که بار دیگر اقتدار دستگاه قضا را به رخ کشید درحالی به وکیل مدافع «م- ن» (شیطان پیر) ابلاغ شد که او و متهم به رای صادره اعتراض کردند و این پرونده برای بررسی های دقیق تر به شعبه سیزدهم دیوان عالی کشور ارجاع شد.

 قضات دیوان عالی کشور نیز پس از مطالعه دقیق و بررسی خط به خط اوراق این پرونده حساس، رای صادره از سوی دادگاه را مهر تایید زدند و این گونه پرونده «شیطان پیر» به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد رسید. اگرچه با درخواست متهم و وکیل مدافع، این پرونده در شورای عالی عفو نیز مطرح شد اما باز هم بر اجرای حکم قاطع دستگاه قضا تاکید و تقاضای عفو «م- ن» رد شد. این گزارش حاکی است: با فراهم شدن مقدمات اجرای حکم، سپیده دم روز دوشنبه گذشته، «شیطان پیر» با حضور قضات اجرای احکام و نظارت قاضی زرگر (قاضی با تجربه اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) پای چوبه دار رفت و در زندان مرکزی مشهد به مجازات رسید. این گونه بود که بار دیگر با اجرای یک حکم قاطع در دستگاه قضایی، نور امیدی در دل های باورمندان به عدالت درخشید و چشمانی نگران اما امیدوار، رقص «شیطان» بر چوبه دار را به نظاره نشست.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 28
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 13
 • NL ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  107 1
  دلم خنک شد در اعدام چنین افرادی نباید زیاد لفت داد هر چه زودتر بهتر
  • 333 IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   5 7
   تا وقتی نشه از این جرایم پیشگیری کرد فقط تعداد این اعدام ها زیاد میشه ولی این جرم بین مردم باقی می مونه...
  • IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   7 24
   همچین نوشتید انگار عمه تا زمان وضع حمل کلا از بارداریش بی اطلاع بوده! خب چرا کاری نکرده ؟ اصلا چرا اجازه دادند یک ولد الزنا متولد شود؟
 • IR ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  34 12
  از سوی دیگر او توسط قاضی با تجربه ای محاکمه می شد که چندین سال رسیدگی ...... نور امیدی در دل های باورمندان به عدالت درخشید و چشمانی نگران اما امیدوار، ...... این نوشابه بازکردن ها وقتی ارزش دارد که بتواند از وقوع جرم جلوگیری کند متاسفانه هر روزه شاهد وقوع جنایاتی از این قبیل در شهر مقدس مشهد می باشیم.
  • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   5 24
   نوشابه را برای جامعه آمریکا باز کن که با آن همه به قول خودشان آزادی (بی بندو باری) هنوز هم بالاترین آمار تجاوز حتی در بین سایستمداران فاسدشان دارند و با آن همه امکانات مادی ، روز به روز بر تمایلات نفسانیشان بیشتر غرق می شوند.اما در این خصوص باید گفت وقتی کسی دلش مریض شد و ایمانش ضعیف در هر جای دنیا هم که باشد فریب شیطان ملعون را خواهد خورد . با این برنامه های ماهواره ها و شبکه های مجازی ، خدای نکرده چشمهای حریص در دیدن بی بند و باری ، دل مریض می شود و به روش شیطان رجیم سعی در پیروی از نفس اماره خواهد کرد. پناه بر خدا از دل سیاهی که دختری معصوم را با چنین روشی بدون ذره ای انسانیت بدبخت میکند. قابل توجه آنها که توبه را عقب می اندازند و فکر می کنند هنوز جوان هستند و وقت دارند ، این بنده خدا اگر در جوانی توبه می کرد و بر نفس اماره اش چیره میشد اکنون در سنین پیری چنین گناهی نمی کرد و جایش جهنم نبود . خدایا توبه همه بندگانت را بپذیر و ما را از وسوسه ها و خطوات شیطان حفظ بفرما. آمین یا رب العالمین
 • IR ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  44 2
  سقط شد لعنت خدا تا قیامت بر ایم مردیکه کثیف و پست
  • کوروش IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   3 26
   عاقبت سالها حکومت شیطان بزرگ بر زمین رهاشده،عجیبه دل سنگ شدم یا دیگه با آدما کاری ندارم؟!چون میگم با خودم این خبر رو ندیدم و یا این یک خبر بود(دروغه و حرف مفته و شایعه و...) و از این حرفها،آره مهم نیست اینها هم یه جور مخلوقاتن و برم با خدای خودم ادامه بدم و ایران خودمو زمین خدای توی ذهن و دلم ؛فقط همین،عاقبت سالها فرمانروایی شیطان بزرگ بر زمین رهاشده،به زیرکشاندن و نابودی انسانها خواسته اش بود که حالا واسه اش هزاران دلیل هم ساخته تا مفهوم و شخص شیطان پنهان بشه در ظاهرسازی حکومتها؛به جز خدا نداریم،پاینده ایران خداحافظ همگان.
 • IR ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  45 9
  واقعا سه سال لازم بود این داستان طول بکشه من به عرض ده دقیقه می تونستم جر واجرش کنم
 • IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  37 2
  حقش بود سگ پیر
 • IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  31 3
  حروم زاده پیرسگ
 • IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  31 2
  جهنم خوش بگذره
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  49 1
  اولا" كه ببينيد كار دستگاه عدليه نظام جمهوري اسلامي به كجا رسيده بود كه با اجراي حكم اعدام يك آدم شيطان صفت خبيث , بايد كلي تعريف و تمجيد از دستگاه و حكم صادره بكنيم!! در حالي كه اين حكم و اجراي آن يكي از بديهي ترين وظايف و احكام قضاييست. دوما" بايد ديد اگر اين پيرمرد مجرم , متصل به افراد و گروههاي ذينفوذ و ثروتمند و سياسي بود ,آيا باز هم اين قاطعيت در صدور حكم و اجراي آن در قضات دستگاه قضايي مشاهده مي شد يا نه ؟؟
  • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   5 1
   مبانی فقهی در تجاوز به عنف سختگیرانه هست... به این راحتی قابل اثبات نیست...
 • IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  19 0
  يعني سه سال طول كشيده تا اين جنايت ,ثابت بشه؟؟؟!!
 • . IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  7 1
  ی جوری میگید رد زنی متهم انگار دنبال خاوری بودن ی جوری میگید رای قاطع انگار حسین هدایتی یا داداش جهانگیری رو اعدام کردن؛یعنی خراب این تبلیغات ناشیانه ام
 • کوروش IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  1 15
  عاقبت سالها حکومت شیطان بزرگ بر زمین رهاشده،عجیبه دل سنگ شدم یا دیگه با آدما کاری ندارم؟!چون میگم با خودم این خبر رو ندیدم و یا این یک خبر بود(دروغه و حرف مفته و شایعه و...) و از این حرفها،آره مهم نیست اینها هم یه جور مخلوقاتن و برم با خدای خودم ادامه بدم و ایران خودمو زمین خدای توی ذهن و دلم ؛فقط همین،عاقبت سالها فرمانروایی شیطان بزرگ بر زمین رهاشده،به زیرکشاندن و نابودی انسانها خواسته اش بود که حالا واسه اش هزاران دلیل هم ساخته تا مفهوم و شخص شیطان پنهان بشه در ظاهرسازی حکومتها؛به جز خدا نداریم،پاینده ایران خداحافظ همگان.
 • حامد IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  15 2
  زالو صفت جنازش هم اتش می زد پست فطرت
 • حسن IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  12 1
  رقص شیطان بر چوبه ی دار؟؟؟
 • IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  12 0
  از قاضی محترم پرونده .قضات محترم دیوانعالی کشور و شورای عفو کمال تشکر و سپاس دارد امیدواریم به همه موارد فساد در کشور ما بدین شکل رسیدگی گردد
 • یعقوب IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  1 2
  عجب مردمی هستیم ما , حالا که دستگاه قضایی این شیطان پیر را اعدام کرده به جای تشکر از دستگاه قضا هرکس یک نیشی میزنه , یکی میگه چرا جلوی وقوع جرم گرفته نشد یکی میگه چرا 3 سال طول کشید یکی میگه دختر چرا باردار شد . یعنی چه ؟ جرم باید کاملا اثبات و تحقیقات تکمیل بشه بعد اعدام بشه در مورد جان یک انسان قراره تصمیم گیری بشه خوب زمانبره قبول کنید
 • IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  2 1
  به نظر من نباید با تناب اعدامش می کردن باید با ارره برقی زجر کشش میکردن تا درس عبرت بشه تجاوز بد ترین فشار روحی رو داره که هیچ وقت از ذهنش پاک نمیشه
 • IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  1 19
  چه کسانی شرایط ایجاد گناه رو فراهم کردند؟ عمه که دختر برادر رو با نامحرم در خانه تنها میذاره؟ خود دختر که شاید با پوشش و رفتار مناسب نبوده؟ پدر دختر که به علت فقر دخترش رو در چنین محیط نامناسبی قرار داده؟ آیا بجز شوهر عمه پیر هوسباز دیگران هم نباید مجازات بشن؟
 • IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  3 0
  این گونه اعدام ها بهتر است در ملاء عام باشد، تا جنبه پیشگیری پیدا کند. کسانی که اعدام را با چشم خود ببینند، دیگر از این شکر ها نخواهند خورد.
 • هادی IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  2 23
  تمام بی بندوباری های سطح جامعه... تمام کشف حجابی ها...تمام مانتو جلوبازی ها یه روز باید جواب این تجاوزات رو بدهند... به کجا می روید؟! جامعه رو به سمت فحشا کشانده اید...!
 • ناشناس IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  2 0
  یعنی یک پروند۳سال ماشاالله چقدررسیدگی عالیه ؟
 • IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  7 0
  نفس چ کارها که نمیکند و متاسفانه همه ما این نفس را داریم....
 • IR ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  4 0
  خدایا این بنده ضعیف را در شرایط گناه قرار نده

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس