عبدالله ناصری - کراپ‌شده

"عبدا... ناصری"، از اصلاح‌طلبان خواسته است برای انتخابات سال 1400، برخی متهمان فتنه 88 را نامزد کنند!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

آنارشیست‌های چپ در انتظار "فتنه اقتصادی"

برای انتخابات 1400؛ متهمان فتنه را نامزد کنید!

عبدا... ناصری، از رجال ستادی جریان چپ در بخشی از یک مصاحبه با اعتمادآنلاین، پیرامون انتخابات سال 1400 گفته است: به نظر من بهتر است اصلاح‌طلبان به سراغ تیپ‌هایی چون معین، صفایی‌فراهانی یا رضا خاتمی بروند. چون این چهره‌ها هم شایستگی و توانایی لازم را برای اداره امور دارند و هم‌ به احتمال بسیار زیاد می‌توانند نظر مثبت مردم را برای رأی دادن جلب کنند.

او می‌افزاید: اما مساله این است که ممکن است با معرفی هر یک از این سه نفر، عده‌ای به جامعه چنین القا کنند که اصلاح‌طلبان با معرفی معین، صفایی‌فراهانی یا رضا خاتمی به نوعی اعلام دعوا کرده‌اند. باید اذعان داشت، دوره این حرف‌ها گذشته است؛ یعنی مردم به قدری از حکومت فاصله گرفته و ناامیدند که اگر کسی قصد دارد قدرت را در دست گیرد، باید هویت واقعی خود را به افکار عمومی نشان دهد.[1]

*کاندیداهای پیشنهادی ناصری البته سوابق دیگری هم دارند که حضور آنها را در کسوت ریاست‌جمهوری بیشتر توجیه می‌کند! مثلا محسن صفایی‌فراهانی از دستگیرشدگان فتنه 88 است و محمدرضا خاتمی نیز زمانی به جرم دروغگویی پیرامون سال 88 به حبس تعزیری محکوم شد.

مصطفی معین نیز وزیر علوم مستعفی در دولت اصلاحات است که اظهارات ساختارشکنانه کم ندارد.

مع‌الوصف مشخص نیست که اصلاح‌طلبان چرا اصرار دارند چهره‌های پیر و مسئله‌دار را به مردم و نظام قالب کنند!؟

و جالب آنکه وقتی یک نهاد دلسوز مثل شورای نگهبان نیز جلوی این کار شریرانه را می‌گیرد و این نخبگان! را ردّ صلاحیت می‌کند؛ با اعتراض چپ‌های ستادی مواجه می‌شود.

برخی محافل تحلیلی کشور معتقدند این رفتار اصلاح‌طلبان از آنروست که آنها انگیزه‌هایی برای خروج از نظام یافته‌اند و مدتیست که شمشیرها را از رو بسته‌اند.

انگیزه‌هایی که با توجه به کبر سنی رجال چپ و استشمام بوی "فتنه اقتصادی" از سوی آنها تقویت شده و گویا کسانی از آنها تصمیم گرفته‌اند هر طور شده؛ تغییر نظام را در رخدادهایی مثل تکرار آبان 98 رقم بزنند و تا زنده هستند به آرزوی خود برسند!

صحبت‌های ساختارشکنانه، تشویق مردم به تظاهرات خیابانی، تشویق کسانی از مردم به عدم حضور در انتخابات مجلس یازدهم، ریشخند انتخابات و تحریم آن و صحبت‌های مالیخولیایی شبیه به آنچه که در بالا خواندیم؛ جملگی شواهدی بر همین تحلیل هستند.

قبل از این، هدایت آقایی، از اعضای حزب کارگزاران نیز تأکید کرده بود که اصلاح‌طلبان در حال حرکت به سمت رادیکالیسم هستند. [2]

"عباس عبدی" دیگر تئوریسین اصلاح‌طلب نیز به تازگی آب پاکی را روی دست همه ریخته و در اظهاراتی آنارشیستی گفته است اگر مردم روشی به جز سیاست اصلاح‌طلبانه را در پیش گرفتند، ما اگر با آنها موافق باشیم، به آنها می‌پیوندیم.

او البته درباره اینکه اگر کسانی از مردم تفنگ به دست بگیرند؛ آیا چپ‌ها باز هم با آنها همراهی خواهند کرد یا خیر!؟ نیز سکوت کرده بود. [3]

محسن رنانی، از دیگر رجال این جریان خاص سیاسی نیز مدتی قبل در اظهاراتی تأکید کرد که حاکمیت در برابر تکرار آبان توان مقاومت ندارد! [4]

***

نطقی که به دغدغه‌های نخبگانی پاسخ داد

مدیریت میدانی رئیس مجلس؛ امکان تازه قالیباف

دکتر محمدباقر قالیباف، در اولین نطق خود در کسوت ریاست مجلس یازدهم، صحبت‌های مهمی را مطرح کرد که خوانش آنها با توجه به سابقه عملگرایانه او؛ امیدواری زیادی ایجاد می‌کند.

او در این صحبت‌ها با بیان اینکه مجلس یازدهم نه بنای تقابل و مچ‌گیری دارد و نه در پیگیری منافع و حقوق مردم مسامحه می‌کند، گفت: مجلس یازدهم تلاش می‌کند موانع قانونی دولت در مسیر خدمت‌رسانی به مردم را حذف و اصلاح کند اما در عین حال اجازه نخواهد داد دولت در اجرا و پیاده‌سازی قوانینی که حل‌کننده مسائل مردم است، سهل‌انگاری کند.

به گزارش مشرق، قالیباف از حضور میدانی رئیس مجلس در اقصی نقاط کشور نیز گفت و پیرامون آن تأکید کرد: مجلس یازدهم به عنوان یک مجلس قوی و انقلابی در کنار مسائل ملی به حل مسائل محلی مردم نیز توجه دارد. اینجانب به عنوان رئیس مجلس، خود را مکلف می‌دانم که در این موضوع با حضور میدانی، پشتیبان نمایندگان باشم.

بی‌حاصل بودن مذاکره با آمریکا، قانونمندسازی فضای مجازی و حمایت از محور مقاومت نیز از بندهای مهم نطق قالیباف بودند. [5]

*تأکید می‌شود که این سابقه عملگرایانه قالیباف است که موجب امیدواری در مابه‌اِزای سخنان فوق شده و بارقه‌های امید را در زمینه جدی‌تر شدن روند حل مشکلات مردم ایجاد می‌کند.

روندی که گام اول آن با رأی مردم به اصولگرایان در انتخابات مجلس یازدهم برداشته شد و رؤیت ثمرات آن می‌تواند سبب‌ساز گام‌های بعدی باشد. ثمراتی که البته جوانه‌های آن بدون هیچ تعارفی در نطق قالیباف دیده می‌شود.

تأکید بر دوری‌گزینی مجلس از مچ‌گیری از دولت در کنار پیگیری حل مسائل مردم و مانع شدن از سهل‌انگاری دولت؛ همان نوشدارویی است که ایران در شرایط فعلی به آن نیاز دارد.

نوشدارویی که البته باید ببینیم با ممزوج شدن با مدیریت جهادی نمایندگان اصولگرای مجلس یازدهم تا چه اندازه محقق می‌شود و آیا با متر و مقیاس می‌توان گزارش حلّال بودن آن را برای مردم شرح داد یا خیر!؟

مدیریت میدانی ریاست مجلس و توجه ویژه او به مسائل محلی نیز به زعم ما برای نخستین بار است که در تاریخ تقنین و نظارت پارلمانی در ایران مطرح می‌شود.

مفهومی که با توجه به تجربه گرانسنگ قالیباف در مدیریت میدانی و در مرکزیت گرداب‌های گوناگون؛ میتوان به تحقق آن امیدوار بود و به نظاره ثمرات آن نشست.

البته بدیهیست که این وادی؛ کمک نمایندگانی و اتکای آنها به تجربه جهادی قالیباف را نیز طلب می‌کند زیرا "خودمحوری" آفت این تئوری مطلوب است.

تأکید رئیس مجلس یازدهم بر بی‌حاصل بودن مذاکره با آمریکا، قانونمندسازی فضای مجازی و حمایت از محور مقاومت نیز پاسخی هوشمندانه به دغدغه‌های نخبگانی جامعه و دلسوزان کشور بود که رؤیت ثمرات آن در کنار آغاز فرایند حل تدریجی مشکلات مردم؛ نویدبخش هوای تازه در سپهر تاریخ و سیاست ایران خواهد بود.

***

از جارو تا انتخابات! آنچه علی مطهری نمی‌داند

حزب اصلاح‌طلب اعتماد ملی به تازگی در مراسمی از "علی مطهری" بعنوان سمبل آزادگی تجلیل کرده است.

مطهری نیز در این مراسم اظهار کرده است: من تا حد زیادی به مردم حق می‌دهم. وقتی می‌بینیم مجلس چندان کاره‌ای نیست و تصمیمات در جای دیگری گرفته می شود طبیعی به نظر می‌آید که شرکت نکنند. سیاست طرف مقابل هم عامدا این بود که مردم شرکت نکنند و مجلس مورد نظرشان تشکیل شود.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، او همچنین با بیان اینکه روش شورای نگهبان منجر به اختناق شده است! می‌گوید: اشکال این است که مردم تا حد زیادی از صحنه خارج شده اند و علت صراحت شورای نگهبان در رد صلاحیت های این دوره که بعضا فقط به خاطر اظهار نظرهای افراد بود این بود که احساس می‌کردند مردم در این دوره خیلی حساسیتی نسبت به موضوع ندارند. آنها در دور قبل هم بدشان نمی‌آمد من و امثال من را رد کنند، اما نگران عکس‌العمل مردم بودند.[6]

*حق دادن مطهری به یک رفتار اشتباه! در حالی است که او پیش از این در اظهارات دیگری پیرامون مردم و در اشاره به ماجرای سبد کالا گفته بود: "ما مردم خود را می‌شناسیم. اگر الان بگوییم که فلان جا جارو توزیع می‌شود همه می‌آیند و صف می‌بندند. "[7]

ما قضاوت درباره این تناقض مطهری در قبال مردم را بر عهده مخاطبان محترم می‌گذاریم.

گفتنیست مطهری در حالی بواسطه ردّ صلاحیت خود؛ اعتراضات کلانی روانه ساختار نظام کرده است که چند سال قبل در هنگام حضور در کسوت نمایندگی مجلس تأکید کرده بود:‌ در جمهوری اسلامی هم ظلم وجود دارد اما ظلم غلبه ندارد و عدالت غلبه دارد. [8]

***

1_ https://etemadonline.com/content/407869

2_ mshrgh.ir/1068702

3_ mshrgh.ir/1068352

4_ mshrgh.ir/1068352

5_ mshrgh.ir/1078196

6_ https://www.isna.ir/news/92111611751/

7_ https://www.isna.ir/news/92111611751/

8_ mehrnews.com/xwxWP

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 35
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 31
 • شرقی IR ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  63 20
  تن رنجور ایران زمانی از رنج و گرفتاری نجات پیدا می کند که این غده ی سرطانی اصلاحات جراحی شود.
  • ایرانی IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
   22 17
   اصولگرا و اصلاحطلب همه غدد سرطانی هستند . انسان آزاده ام آرزو ست.
 • سید IR ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  69 19
  هرچه نادان تر و ابله تر، اصلاح طلب تر و هرچه اصلاح طلب تر، تهوع آورتر! مصداق: امثال م..., و ت و ص و ز
 • IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  21 86
  واقعا آقای مطهری نمونه یک انسان با دیانته. کسی که در مقابل اینهمه تهمت وافترا وتخریب ودروغ بایستد. وتن به خواسته‌ای ذلت بار شورای نگه بان ندهد. کسی که برای خشنودی غیر خدا. سر تعظیم جلوی کسی خم نکند. مجاهده در راه خداست.
  • IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
   33 13
   اگر کسی در اواخر یکی از دوره های مجلس به بهانه افکار و مواضع سیاسی اغلب نمایندگان استعفاء دهد و همان شخص برای انتخابات دوره بعدی نامزد شود و مجلس آینده هم از لحاظ ترکیب تکرار مجلس قبل باشد، و با وجود این در مجلس بعد نمایندگی کند؛ به نظر تو از دیانتش است یا از نفاق و ریاکاریش!؟
  • IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
   21 2
   مجلس یازدهم هیچ کاری انجام نده فقط به این دلیل که امثال علی مطهری و محمود صادقی توش نیستند مجلس خوب و دلنشینی است
  • IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
   4 5
   موافقم مجاهده است !!!!
  • IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
   6 0
   آقای مطهری اگر مجلس کاره ای نیست چرا استعفا ندادید و دنبال ادامه نمایندگی در مجلس بودید ؟
 • احمد IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  36 10
  ازکسانی عشق USAدارندیافکرمیکننددم جنباندن واسه اروپامشکلات مملکت روحل میکنه بیش ازاین انتظاری نیست.جالب اینه که بیشترمشکلات روخودشون بوجودآوردن.لعنت به قوم افسادطلب.
 • ی-ح IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  28 11
  ای کاش خداوند ترا به راه راست هدایت کند ویا برای یک مدتی خفه می شدی وحرف نمی زدی
  • IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
   2 2
   سلام.معذرت میخوام.بی ادبی کردم.
 • علی IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  33 13
  آقای مطهری دلایل رد صلاحیتش را اعلام کنه؛ همون چیزی که شورای نگهبان خصوصی بهش گفته را قبول داره یا نه؟؟
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  11 9
  آقای مطهری خدا رحمت کنه پدرت رو اما خودت نمونه بارز یخرج المیت من الحی هستی
 • IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  8 11
  کسی که خوابیده را می توان بیدار کرد ولی کسی را که خود را به خواب زده را نمی توان . یکی به این اصلاح طلبان بگوید مساله ما مساله فرد نیست مساله نگرش است ، مساله وعده و وعید و مساله عمل است. مساله سوزن و جوالدوز است. مساله طلبکار بودن است. مساله پل های شکسته است و هزاران مساله دیگر که اگر کمی منطق داشتید حداقل ده سالی از سیاست ایران فاصله می گرفتید تا بعد ببینیم چه می شود.
  • IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   1 0
   این منحصر به اصلاح طلبان نیست. شما بفرما دوره هایی که مجلس و دولت دست اصولگرایان بود برای مردم چه کردند؟
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  19 6
  علی مطهری ادم بی شخصیت و جاه طلبی است مثل زنان بی عقلی می ماند که هر کس کمی از او تعریف کند فکر میکند گل سر سبد افرینش شده است لذا اگر یک پست خوب بهش بدهند خفه میشود . هیچ موقع بحق حرف نمی زند و هیچ موقع برای خدا حرف نمی زند .
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  20 12
  خدا نکند ادم ها بر پروا بشوند و برای این که شهرت پیدا کنند دست به هرکاری بزننند ادمهای مثل عبدالله ناصری و علی مطهری بخدا هیچ نیستند ولی حرف های خلاف عرف می زنند که در حد جسارت به آب زمزم است و همین هم باعث شهرتشان شده و انها فکر می کنند کسی هستند . خدا رحمت کند استادمان را می فرمود برخی برای بدست اوردن شهرت اگر لاز باشد به کعبه هم جسارت می کنند .
  • IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
   5 1
   چرا به این اسانی بخدا قسم میخوری ...
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  4 14
  8:1آغاسید این چند کلمه را ازحفظی یه چیز خوشکل بنویس کیف کننداین مفسدان همه چی دان-
 • حقیقت گو IR ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  6 3
  باسلام - ناصری یک فرد ... و پر حاشیه است یکی باید به ایشان گوش زد کند که اندازه تو خیلی کوچکتر از آن است که برای مردم و کشور نسخه بپیچید .
 • IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  9 5
  چرا این همه فحش و ناسزا میگویید ایا نمیتوانید از افکارتان دفاع کنید یا در رد نظرات دیگران بحث کنید تمام کنید این فحش و ناسزا گفتن را
 • totonchyan IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  11 5
  آقای مطهری در این سالها بحد کافی افاضات احمقانه شما را شنیده ایم برو کمی استراحت کن یکم به حرفهای ....ت فکرکن البته اگه داشتی کلاً بیخیال ملت شو حرف زدن که بلد نبودی ببینیم حرف نزدن بلدی؟
 • حقیقت گو IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  12 6
  باسلام - آن افرادی که مطهری را سمبل آزادگی می دانند یکسری افراد بیسواد یا کم سواد هستند . باید یک مطالعه در تاریخ داشته باشند و معنی آزادگی را بفهمند بعد آن را اجرایی کنند . آزادگی یعنی شجاعت و سخنان درست و حمایت از مظلوم و ساده زیستن . نه بیراه حرف زدن ، اشرافی زندگی کردن و مظلوم را ندیدن
  • IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
   3 1
   دروغ نگو، دروغگو
 • IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  10 12
  احسنت اقای مطهری واقعا مشارکت بسیار پایین بود حدود20 درصد و دشمن موفق شد
 • IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  9 5
  واقعا اظهار نظرهای غیر حرفه ای و شکمی علی مطهری و ناصری ادم متاسف می کند که چرا اینها در جهالت خودشان این قدر حرف می زنند. کم گوی و گزیده چون در ...
 • قاسم IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  10 16
  آقای مطهری یه مقدار فکر کن و بصیر باش . مردم از شما اصلاح طلبها و دروغ پردازی های انتخاباتی تان خسته شده اند و به شما و امثال شما رای ندادند نه اینکه حساسیتی نداشته باشند. نکنه شما هم مانند طلحه وزبیر صدر اسلام در مقابل حکومت به حق ولی مومنین قرار بگیری و به خیل پسر نوح پیغمیر ملحق شوی ؟
 • IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  6 7
  روح بابای جمع فتنه گران لعنت
 • IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  3 14
  مظهری وامدار هیچ گروه و جناحی نبود اصولگرایان اگر یکی مثل مطهری داشتن اونو رو سرشون میگذاشتن حلوا حلوا میکردن
  • IR ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
   3 2
   حتی اصلاح طلبان تهوع آور؟!
 • م-ع-م IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  2 0
  مخالفان نشان داده اند ، همیشه سخن خود را از زبان ساده لوهان میگویند.
 • IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  7 2
  مطهری فتنه گر و حرافی بیش نیست
 • DE ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  2 0
  اینجور مواضع ! گیریها واقعا ظلم به جناب علی آقا مطهریست ایشان با خیالی جمع و مطمئن نون اسم پدرش را میخورد و حقوق مجلسی میگیرد. از جیب من که تا حالا نخورده پول بیت المال است .هرطور خواستند مختارن خرج کنند وا لّا
 • IE ۰۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  1 0
  راستی آقای مطهری دیگه قرص ضد بارداری برای مخالفینت نداری ؟
 • IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  1 0
  مطهری حیا کن شرم کن از خدا بترس برو یک گوشه حرف بزن تا بمیری

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس