ضرب‌المثل ژاپنی ریش‌سفید مجلس/ ‌دیده بوسی در شرایط کرونایی!

پس از اعلام آرای انتخابات رئیس مجلس، منتخبان یک به یک به سمت محمدباقر قالیباف رفتند، به وی تبریک گفته و بعضاً با وی دیده‌بوسی کردند.

به گزارش مشرق، ساعت هشت و پنج دقیقه بود که دومین جلسه علنی مجلس یازدهمی‌ها آغاز شد.

از نکاتی که توجه همگان را به خود جلب کرد، آغاز سر وقت صحن علنی مجلس بود؛ موضوعی که در مجلس دهم کمتر شاهد آن بودیم.

بیشتر بخوانید:

حال و هوای امروز مجلس به جهت انتخاب هیئت رئیسه دائم ویژه بود و کمتر منتخبی روی صندلی خود نشسته بود و آنان در قالب گعده‌هایی مشغول رایزنی بودند.

جلسه مشورت منتخبان

موضوعی که باعث شد رئیس سنی مجلس به منتخبان تذکر دهد و خطاب به آنان گفت: گویا جلسه مشورت گذاشته‌اید، سر صندلی‌های خود بنشینید.

سید رضا تقوی رئیس سنی مجلس یازدهم دومین نطق خود را در این جلسه مطرح کرد و پیش از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه مجلس یازدهم، به کسانی که آرای لازم برای تصدی هیئت رئیسه مجلس را کسب می‌کنند، توصیه‌هایی ارائه کرد.

ضرب المثل ژاپنی

در ادامه رئیس سنی مجلس ضرب‌المثلی ژاپنی مبنی بر «به خاطر میخی نعلی افتاد / به خاطر نعلی اسبی افتاد / به خاطر اسبی سواری افتاد / به خاطر سواری جنگی شکست خورد و به خاطر شکستی یک مملکت نابود شد» زد و گفت: این ضرب‌المثل نشان می‌دهد که میخ اول را باید خوب کوبید و امروز هم در انتخاب هیئت رئیسه مجلس باید دقت کنیم.

سروصدای انصرافی‌ها

از حواشی دیگر امروز مجلس آن بود که کاندیداهای برخی از مناصب هیئت رئیسه مجلس به یکباره تصمیم گرفتند که از این رقابت انصراف دهند. این مسئله باعث شد که هیئت رئیسه سنی مجلس بارها تذکر دهد کسانی که می‌خواهند از نامزدی هیئت رئیسه مجلس انصراف دهند، درخواست خود را به شکل مکتوب به ما ارائه دهند.

‌دیده بوسی در شرایط کرونایی!

در ادامه جلسه ماراتن انتخاب هیئت رئیسه دائم آغاز شد و پس از دقایقی شاهد بودیم که منتخبان مجلس یک به یک به سمت محمدباقر قالیباف رفتند، به وی تبریک گفته و بعضاً با وی دیده‌بوسی کردند؛ همین مسئله باعث شد که پیش از اعلام رسمی نتایج آرای انتخابات ریاست مجلس از پشت تریبون، رئیس شدن منتخب اول مردم تهران رسانه‌ای شود.

این موضوع هم از موضوعاتی بود که باعث تذکر سید رضا تقوی به منتخبان شد و خطاب به آنان گفت: منتخبان بهتر است شأن مجلس را رعایت کنند و اجازه دهند که آمار انتخابات از تریبون مجلس اعلام شود چرا که برخی از منتخبان به این نکته توجه نکردند و نتیجه انتخابات هیئت رئیسه را اعلام کردند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • DE ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  1 5
  با این شرایط باید صندلی ها رو بکنن به جاش تخت بزارن. بیمارستان تخصصی کرونای بهارستان.
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  6 1
  کرونا نگیرن صلوات....

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس