اردشیر زاهدی

وزیر خارجه رژیم پهلوی می گوید: اسرائیل از روز اولی که به وجود آمده، بمب اتمی داشته و امریکا هم چشمش را به روی این موضوع بسته است.

به گزارش مشرق، روزنامه جام جم مصاحبه ای با اردشیر زاهدی انجام داده است که مهمترین محورهای آن در ادامه از نظرتان می گذرد.

بیشتر بخوانید:

 
- من تایید می‌کنم که آمریکا می‌خواهد به ایران زور بگوید، البته ایران را نمی‌شناسند و از شرایط موجود دنیا سوءاستفاده می‌کنند. این حرفی که اینها امروز به ایران می‌زنند، خلاف شرف، اخلاق و انسانیت است، به‌خصوص کشوری که ادعای ابرقدرتی می‌کند. ابرقدرت باید فهم داشته باشد و مخاطب خود را بشناسد.
 
- امروز جمعیت مملکت 83میلیون است، وقتی که ما بودیم 35میلیون بود. از این 83میلیون، حداقل 60میلیون سواد دارند و می‌توانند بخوانند و بنویسند. 40میلیون دانشگاه‌رفته هستند. 30میلیون از 83میلیون، کسانی هستند که کار می‌کنند و 20میلیون آنها خانم‌ها هستند که برای ایران و هر کشور دیگری افتخار است و همه باید به آن افتخار کنیم.
 
- یک کشور که ادعای ابرقدرتی می‌کند، نمی‌تواند حتی دارو را برای این مردم تحریم و برای آنها زحمت ایجاد کند. صرفا به این دلیل که تصور می‌کند تغییر رژیم در ایران به این سادگی‌هاست و می‌تواند آنها را به زانو درآورد.

- این را خطاب به جوان‌ها می‌گویم که تاریخ 200‌ ساله اخیر ایران را بخوانند تا ببینند که متأسفانه، همیشه اجنبی‌ها به ایران زور گفته‌اند و لذا ایران باید قدرت داشته باشد تا بتواند در مقابل زورگویی خارجی‌ها بایستد. این مردم نجیب -که من واقعا افتخار می‌کنم بگویم ایرانی هستم- تمام این مشکلات را تحمل می‌کنند تا خودفروشی نکنند.

- متأسفانه افرادی هم هستند که یا مملکت‌شان را فراموش کرده‌اند یا شرافت و حیثیت خود را از دست داده‌اند. ضرب‌المثلی فارسی داریم که بر اینها منطبق است: بدترین آدم کسی است که سینه مادرش را گاز گرفته است! یک عده‌ای مصداق این ضرب‌المثل هستند و تِز می‌دهند که: بروید و روی ایران بمب بیندازید! بر سر چه کسی؟ سر مردمی که بی‌جهت به آنها ظلم می‌شود؟ روی سر مردمی که این‌طور شرافتمندانه مشکلات را تحمل می‌کنند تا بتوانند به مملکت‌شان کمک و خدمت کنند.

- از طرف خارجی‌ها به ایران ظلم شده و ظلم می‌شود و باید جلوی آن را گرفت. خوشبختانه ایرانی‌ها مرد و مردانه ایستاده و توانسته‌اند به‌تدریج حق خود را بگیرند و خود را ثابت کنند. همین الان که دارم با شما صحبت می‌کنم، مقاله نیویورک‌تایمز جلوی روی من هست که درباره مقاومت ایرانی‌ها در برابر این فشارها نوشته. منظورم این است که خود آمریکایی‌ها هم این را قبول دارند.

- اینها (آمریکایی‌ها) با عربستان سعودی معامله می‌کنند. عربستان سعودی چه عنوانی دارد جز این‌که یک رژیم آدمکش و خونخوار است که می‌رود و در مملکت دیگری آدم‌ها را می‌کشد و بعد می‌گوید: من حافظ مکه هستم! کسی که مسلمان است و شرف دارد، آدمکشی و خونخواری نمی‌کند، آن هم این‌طور وحشیانه.

- اسرائیل از روز اولی که به وجود آمده، بمب اتمی داشته و امریکا هم چشمش را به روی این موضوع بسته است. من چندین‌بار در ملاقات با سفرای مختلف و در سازمان ملل گفته بودم که ما حاضریم بیاییم و تمام منطقه را عاری از سلاح‌های اتمی کنیم، ولی اینها به خاطر این که زرادخانه اسرائیل دست نخورد، قبول نکردند! {موشک} حق ایران است، مخصوصاً که اینها 150 میلیون اسلحه به سعودی‌ها فروختند که برود و در یمن کثافت‌کاری کند و مردم را بکشد!

- اروپا آمده و قرارداد برجام را امضا کرده. حالا آمریکا آمده و آنها را تحت فشار قرار داده و آنها تدریجا دارند به خاطر حفظ منافع و شرکت‌هایشان، به تدریج عقب می‌کشند! این کار اتحادیه اروپا خلاف اخلاق و خلاف تعهدی است که داشته‌اند. البته چین و روسیه سر تعهدشان ایستاده‌اند، برای این که برجام را امضا کرده‌اند، ولی خب بعضی‌ وقت‌ها شل می شوند!
 
- این که یکی بگوید چون قدرت دارم هر کاری دلم خواست می‌کنم، درست نیست. با قلدری هیچ قدرتی نمی‌توانی داشته باشی و در مقابل مردم دنیا کاری نمی‌توانی انجام بدهی! تمام منطقه خلیج‌فارس و جاهای دیگر را به کثافت کشیده‌اند! آمده‌اند و برخلاف تمام شواهد تاریخی، فلسطین را گرفته‌اند و حالا می‌گویند: دستشویی هم که می‌خواهی بروی، باید از من اجازه بگیری! کدام قانون بین‌المللی این رفتار را قبول دارد؟
 
- بعضی از اعراب هم برای پول و برای این که به آنها کمکی شود، فلسطینی‌ها را فراموش کرده‌اند! رفتاری که با فلسطینی‌ها می‌شود، برخلاف حقوق بشر است.چرا در این مورد کسی حرفی نمی‌زند؟ آنچه مال من است، مال من است، آنچه هم که مال شماست، مال من است؟! این را یک‌بار به گرومیکو گفتم که به او بر خورد و البته بعد هم آشتی کردیم. حرف باید منطقی باشد.
 
- به ایران افتخار می‌کنم که عمده چیزهایی را که نیاز دارد، بدون این که از خارج خریده باشد، با همت و تلاش و غیرت همین مهندسین جوان،برای خودش تهیه کرده است. زیردریایی و موشک و هر چه را که نیاز دارد، درست و این همه پیشرفت کرده.

- ایران باید در مقابل دشمن قوی باشد.مگر قرار است ایران همه چیزش را بدهد و کاری را که با قذافی کرده‌اند، با ایران هم بکنند؟ ایران لیبی نیست که آنجا را به کثافت کشیده‌ و هنوز هم توی آن مانده‌اند! قذافی گول خورد. ایران باهوش‌تر از این حرف‌هاست. تاریخ دارد و شرف دارد و به این آسانی نمی‌شود آن را از جا تکان داد.
 
- انگلیسی‌ها خلاف قوانین بین‌الملل عمل کردند که کشتی ایرانی را گرفتند. ایران هم خوشبختانه استقامت کرد و حقوقدانان و قضات اروپایی هم دیدند انگلیس کار اشتباهی کرده و نهایتا کشتی ایرانی آزاد شد. ایران در مقابل تهاجم آنها کشتی‌اش را گرفت و البته کار بسیار خوبی کرد، چون همان‌طور که گفتم: حساب حساب است، کاکا برادر! بنابراین ایران قوی عمل کرد و زیربارِ منم‌منم انگلیسی‌ها نرفت.

- دنیا می‌دانست که اگر آنجا (عربستان) سقوط کند، وضع دنیا از لحاظ نفت عوض خواهد شد. ما به عربستان کمک کردیم که بتواند دوام بیاورد. این وضع را داشت و اگر ما نبودیم، از بین رفته بود! حالا این پسرک برای ماهارت و پورت‌ می‌کند! خوب است یکی پیشینه اینها را به یادشان بیاورد!
 
- به هرحال ما نباید اجازه دهیم که دوباره استیلای آمریکا و انگلیس تکرار شود. یادم هست بچه که بودم، پدر مرا با آن فضاحت دزدیدند و ما همین‌طور ویلان و سرگردان، بدون پدر و مادر مانده بودیم! با چه مصیبتی رفتیم برای دیدار با خواهرم و بعد آمدیم تهران. از خانه می‌خواستیم برویم جایی، باید به سرباز روسی یا انگلیسی یا آمریکایی حساب پس می‌دادیم که: از کجا آمده‌ایم و کجا می‌خواهیم برویم! توی خانه خودمان، با ما مثل دزدها رفتار می‌کردند. این وضع ما بود.

- از لحاظ اقتصادی هم که اوضاع کشور خراب بود...در صف می‌ایستادیم و نان «سیلو» می‌گرفتیم که از سنگ‌های درونش، دندان‌هایمان می‌شکست! ما باید از مملکتمان دفاع کنیم و نگذاریم یکسری عروسک‌های پشت پرده بیایند و منافع مملکت ما را به خطر بیندازند. تردیدی ندارم که جوانان امروز ایران تاریخ را خوب می‌خوانند و می‌دانند. غیرت و جراتش را هم دارند. کسی نتوانسته تا به امروز به ایران زور بگوید و آخر سر این ملت حقش را کف دستش گذاشته‌اند. حالا هم باید قدرت داشته باشد و حق آنها را کف دستشان بگذارند.

- آن بلایی که سر عراق آوردند و جنگ راه انداختند و این هم وضعیت امروز عراق که همه جا را تخریب کردند یا در کشور عزیز همسایه‌مان افغانستان یا در پاکستان که گرفتاری‌های دیگر درست می‌کنند. هر کدامشان هم برای این‌که دو روز اضافه بر سر قدرت بمانند، تحت تأثیر اطرافیانشان و نفوذ اسرائیل، هر کاری می‌کنند...ولی این ایراد به آنها وارد است که وقتی ما می‌گوییم ما هم منافع مملکت خودمان را می‌خواهیم، می‌گویند: نه. البته غلط زیادی می‌کنند و چنین حقی هم ندارند. ایران بارها گفته من برای امضای موافقت‌نامه منع سلاح اتمی حرفی ندارم، به شرط این‌که همگی قرارداد خلع سلاح هسته‌ای را امضا کنیم.
 
- اتم هم چیز کثیفی است، هم چیز خوبی است. درست مثل زبان که اگر خوب بگوید خوب است و گر بد بگوید، بد است. اگر قرار است همه کشورها از اتم فقط برای برق و مسائل غیر جنگی استفاده کنند، ایران هم باید داشته باشد. دوست و رفیق من ذوالفقار علی بوتو می‌گفت: ما پاکستانی‌ها حاضریم علف بخوریم، ولی تسلیم نمی‌شویم... و کارشان هم در اتمی به نتیجه رسید. ولی عادتا، اتم ضد بشر است و من هر چیزی را که ضد بشر باشد، ته دلم با آن مخالفم. بشر، بشر است.

- هوادار همه انسان‌ها هستم. به نژاد برتر هم اعتقاد ندارم. کثافتکاری‌هایی که اینها در یمن کرده‌اند و می‌کنند، چه حکمی دارد؟ در سوریه چه غلطی کردند؟ و در جاهای دیگر!

- وقتی کسانی در خارج یا داخل ایران علیه من موضوع می‌گیرند در زمانی که من با تحریم مردم مخالفت می‌کنم و از استقلال کشور و حق داشتن امکانات هسته‌ای دفاع می‌کنم و پای ملت و مردمم می‌ایستم، وقتی کسی درجهت مقابل این موضع‌گیری بایستد هرکس که باشد او بدون شک تیشه به ریشه ملت می‌زند وخائن است چه اصلاح‌طلب باشد چه سلطنت طلب و نزد مردم ماهیت خود رامعرفی می‌کند و مردم جواب او را خواهند داد.
 
- هر فرد و گروهی که علیه کشور و مملکتش اقدام کند و برود و برای نابودی کشورش از دیگران پول بگیرد، نه قابل اعتماد است، نه قابل احترام. اگر هم به این مملکت بیاید، باید نوکری کسی را بکند که او را سر کار آورده تا او را نگه دارد. حرف همه اینها مفت است. همه اینها دارند خیانت می‌کنند. این آقایی که می‌گوید: برو بمب بینداز، اگر هم توی ایران کس و کاری ندارد، مگر قبر پدر و مادر و خاله و عمه‌اش در ایران نیست؟ اینها احمق و خائن هستند و به جایی هم نمی‌رسند و باعث تأسف هم هستند، چون من معتقدم ایرانی شرف دارد و باید دنبال شرافت و عدالت برود.

- متأسفانه امروز در دنیا عدالت و شرافت پیدا نمی‌شود و هر کسی که زور و پول دارد، هر غلطی که دلش می‌خواهد می‌کند و اینها هم دنبال آنها می‌دوند. این چه جور عدالتی است که در سازمان مللش، با یک «نه» همه چیز می‌مالد و می‌رود؟ به هر حال بودنش بهتر از نبودنش است، اما در آن عدالت نیست.

-در سوریه چه غلطی کردند جز ویرانی؟ توانستند رژیم را عوض کنند؟ در افغانستان چه غلطی کردند جز تخریب؟ در یمن همین‌طور. اینها منافع خودشان را می‌خواهند. اگر انصاف وجود دارد که هر کشوری حق دارد از منافع خودش دفاع کند. اگر هم حق را بی‌شرمی و توپ و تفنگ معلوم می کند که همین بساطی است که راه انداخته‌اند.
 
- کارهایی که آمریکا دارد علیه ایران انجام می‌دهد، رفتارهای بچگانه و احمقانه است. یک ابرقدرت که نباید حرف‌های بچگانه بزند. باید مطالعه داشته‌باشد. انگلیسی‌ها دست‌کم هر جا رفتند، حساب‌شده و با مطالعه کار کردند. نگاه که می‌کنید همه اقدامات اینها غیرعادلانه و غیرشرافتمندانه است. شاید به من ایراد بگیرند که این حرف‌ها را می‌زنم، ولی همه این حرف‌ها از ته قلبم هست و ترسی هم از کسی ندارم.

- بارها در مصاحبه‌ها و مقالاتم چه در دوران مسؤولیت چه بعد از انقلاب درباره صدمات انگلیس به ایران آشکار موضع گرفتم و تنها کسی بودم در تاریخ ایران که وزیرخارجه بریتانیا جورج براون را تهدید کردم اگریک بار دیگر هواپیماها و جت‌های جنگی شما از بالای سر ناوهای ما درخلیج فارس عبور کنند می‌زنیم و منهدمشان می‌کنیم.

- به نظر من دلیل اصلی انقلاب این بود که حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد. این یک واقعیت است. در عصر امروز آزادیِ حرف زدن، حق مردم است. درباره اوضاع مملکت و علت زوال پهلوی باید بگویم علت اصلی این بود که حکومت و رجال و مقامات واقعیت‌ها را نمی‌دیدند و در این شکی نیست امثال علم و هویدا و رجال فاسد دیگر چه برسر این مملکت آوردند. وقتی این وزیر دربار باشد یا آن هویدا نخست وزیر باشد چه انتظاری از حکومت می‌شود داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 32
 • در انتظار بررسی: 12
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  37 10
  چرا این مرد نباید بیاد ایران در تلویزون صحبت کند بس کنید دیگه
  • IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
   4 16
   تو خودتم خائنی خوب خودتو ور انداز کن
 • شکیبا IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  55 3
  بابا بگو تو بودی و این همه مشکل به وجود آمد ه بود ؟! مصاحبه بسیار خوبیه . من این مصاحبه را دوست دارم هرچند بهتر است ادامه پیدا کند و بسیاری از زوایا روشن شود
 • ناشناس IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  10 31
  تاجایی که ما تاریخ خوندیم.پدر حضرتعالی وسیله برگشتن سلطه امریکا و انگلیس به ایران شد.وگرنه شاه که از ایران فرار کرده بود.کودتای سرلشکر زاهدی باعث شد دوباره پای امریکا به ایران بازبشه و شاه برگرده وخودشم مدتی نخست وزیر بشه.الان داستان اون دزده شده که وسط جمع می گفت ای دزد رو بگیرید!
  • IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
   40 3
   فرض مثال درست بگی . خب پدرش به ایشان چه ربطی دارد؟!
  • ناشناس IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
   14 13
   اول اینکه ایشان هیچ وقت رفتارهای پدرش رو تقبیح نکرده.به عبارت بهتر اگه ایجاد زمینه ی استیلای بیگانگان بده واسه همه بده.چه پدر خودش عامل ایجادش باشه چه یه فرد دیگه.دوم اینکه اردشیر زاهدی الان نکته ی جدیدی نگفته که بعضیا خیلی تعجب کردن.درواقع حرف زدن راحت ترین کار دنیاست.ولی زمانی که برمسند کاربود چقدر به شعارهایی که الان میده عمل کرده؟؟دو صدگفته چون نیم کردار نیست.وقتی مسئولیت داشت جاده صاف کن بود یا مانع نفوذ؟این مهمه.وگرنه شعاردادن و حرف زدن وقتی دستت از قدرت کوتاه باشه کار خارق العاده ای نیست.
  • SE ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
   20 4
   گذشته ها گذشته. ملاک خال افراد است و خدا توبه را می پذیرد تا قبل از رسیدن جان به گلوگاه.
 • پ IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  1 4
  ایشون اگر سال 88 مواضع ضد داشتن یعنی بصیرت نداشتن یا ملا..
 • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  53 4
  درود به شرافتت..ای کاش جوانان ما که خودم یکی از انها هستم کمی از دنیای خیالی و دروغی انگلیس و امریکاییها فاصله بگیرند و دوست و دشمنشان را بشناسند.خدا میدونه اگر مقاومت ما بشنکنه بلایی خیلی بدتر از سوریه سر ما می آورند.و آن موقع هستش که مثل شیطان به ریش ما میخندند و می گویند:ما فقط دعوت کردیم میخواستید قبول نکنید.
 • علی IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  52 10
  درد و بلای این فرد بخورد توی سر خیانت کاران نفوذی در این دولت که با کارشان جفایی به این ملت و مملکت کردند که کمتر کسی در حق مملکت خودش کرده است
 • حقیقت گو IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  35 5
  باسلام - درد و بلای این سلطنت طلب بخورد برسر یکسری وطن فروش و غرب زده داخلی که سعی در ارتباط با آمریکا و هم پیمانانش هستند .
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  33 7
  روحش شاد ! از اپوزسیون کثیف هیچی بعید نیست امکان ترور اردشیر زاهدی هست ! بهتره ایشون رو برگردونن ایران یا برای خودش در سوئیس بادیگارد بزاره !
 • تاریخ 200 ساله IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  28 6
  - به هرحال ما نباید اجازه دهیم که دوباره استیلای آمریکا و انگلیس تکرار شود. یادم هست بچه که بودم، پدر مرا با آن فضاحت دزدیدند و ما همین‌طور ویلان و سرگردان، بدون پدر و مادر مانده بودیم! با چه مصیبتی رفتیم برای دیدار با خواهرم و بعد آمدیم تهران. از خانه می‌خواستیم برویم جایی، باید به سرباز روسی یا انگلیسی یا آمریکایی حساب پس می‌دادیم که: از کجا آمده‌ایم و کجا می‌خواهیم برویم! توی خانه خودمان، با ما مثل دزدها رفتار می‌کردند. این وضع ما بود. - از لحاظ اقتصادی هم که اوضاع کشور خراب بود...در صف می‌ایستادیم و نان «سیلو» می‌گرفتیم که از سنگ‌های درونش، دندان‌هایمان می‌شکست! ما باید از مملکتمان دفاع کنیم و نگذاریم یکسری عروسک‌های پشت پرده بیایند و منافع مملکت ما را به خطر بیندازند. تردیدی ندارم که جوانان امروز ایران تاریخ را خوب می‌خوانند و می‌دانند. غیرت و جراتش را هم دارند.
 • IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  55 7
  تمام مطلب را "مو"به "مو" خواندم دلم نیومد که قسمتی از سختان این آزادمرد را جا بگذارم،فقط باچشمانی پرآزآشک می گویم جناب زاهدی عزیز درود به شرفت-ازخدا میخواهم که دراین ماه عزیزخداوند وسیله ای فراهم کنند وبتوانید یکبار دیگرقبل ازهجرت به دیار ابدی وطنت را ببینی ودرسرزمین مادریت دعوت حق را لبیک بگویی وآرام بگیری ایشاا...
 • حسن IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  47 4
  آفرین برآدمهایی که بالاخره سرعقل آمدندامادیرشد.کاش خائنان داخلی وکاسه لیسان آمریکایی که دارندنمک نظام مقدس اسلامی رامیخورندولگد هم میزنندسرعقل بیایند.
 • IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  36 24
  این مردک در ایران زمین مصادره شده داره ؟
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  24 4
  حکومت و رجال و مقامات واقعیت‌ها را نمی‌دیدند.این نکته کلیدی گفتار به نظرم هست.این مردم را درک کنید.چه خودی و چه غیرخودیتان.
 • IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  20 6
  هر چی سابق بوده ،که خود من در دانشگاه تهران به همراه شاه دیدمش ..و ازشون نفرت داشتم ولی فعلا نسبت به خبلی از جوانان و وطن فروشان موضع خوبی دارد
 • سید IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  24 5
  آقا این فرد ؛ هرکی که بوده ، الان داره حرف حساب میزنه و شرف داره به اون آریایی نما های خائن داخلی ! در سنی هم نیست که دنبال منافع شخصی و پست و مقامی باشه ! کاش جوونای خامی که منبع اطلاعاتی شون شبکه های معاند فارسی زبانه ، عبرت بگیرن و بیدار شن !!
 • پیروزه IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  23 6
  الحق که ایرانی وتعسب ایران داری شیر مادر جلالت.لعنت بر وطن فروشان که به ایران پشت کردند از این پیرمرد یاد بگیرید
 • IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  17 7
  جالب بود خیلی خیلی ممنون مشرق
 • خلیل US ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  9 5
  دورود به شر فت همشهری شمارا به زودی در زادگاه ت رزن همدان ملا قات خواهیم کرد
 • DE ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  3 35
  تو خودت باعث نفوذ رژیم صهیونیستی در ارتش بودی آقای زاهدی . خفه شو کثافت مزدور
 • FR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  2 28
  خود زاهدی باعث نفوذ استکبار و صهیونیسم و امریکا و انگلیس زمان طاغوته. چه میگه ؟
 • SE ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  28 2
  ظاهرا خرفهای ارشیر زاهدی بدجور اصلاحاتی ها را عصبانی کرده
 • IR ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  13 1
  حرف حساب
 • IR ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
  19 4
  شیر مادر ایرانی هلالت باشه
 • Ramin IR ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  0 2
  وقتی سر کار بودی باید عقل الانو داشتی... اما بازم بد نیست ... دیرم نیست... ایرانی جماعت باید بدونه ک چقد قدمت داشته و ب خودشو هوشش افتخار کنه... خدایش امپراتوری ایران داره شکل میگیره.. کمی صبر
 • رضا# IR ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  11 1
  مطالب اردشیر زاهدی گواه عینی و ملموس تاریخ معاصر ایران است . متاسفم برای برخی افراد که باید گفت تندروی بی ایمان هستند . مگر خداوند نگفته اگر صد بار گناه کردی برگرد رستگار می شوی ... آنوقت بعضی حضرات به گفته های ادرشیر وطن دوست خرده میگیرند . یعنی شما خود را بر رحمانیت خدا ارجح می دانید .. اگر اینطور است شما ایمان ندارید . ایشان مرد بزرگیست و شایسته احترام ... به تفکر خود وسعت ببخشید و در جذب عناصر همگرا و ایران دوست فعال باشید ... تفرقه یک تفکر انگلیسی است و همگرایی و وحدت یک تفکر الهی .
 • ابی قائدی IR ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  8 2
  احسنت بر اقای زاهدی عین واقعیت میگوید وایشان یک ادم باوجدان میباشد و من به ایرانی بودن وی افتخار میکنم و صمنا از اقای زاهدی میخواهم که مطلومیت ایران را به گوش مردم امریکاه برساند وهمینطور با مصاحبه هایش پته رزیم امریکاه را روی اب بریزد و رزیم ملعون امریکاه به گوش جهانیان برساند به زبان انگلیسی و امریکاهی البته که گفتم ملت مطوم ایران ایران مورد طلم واقع شده ولی زیر بار استکبار هم نمیروند و امریکاه دست از پاه خطا کند صد تا عین السد برایش درست میکنیم ولعنت کنه وطن فروشان و خود فروشان وکاسه لیسهای که تو امریکاه کاسه لیسی میکنند گندتون علطی نمیتونه شماهای بی شرف و حیوان صفت پشیزی بیش نیستید
 • IR ۰۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  24 4
  دردوبلای این بخورتوی اون سرخودفروخته واجنبی پرست بی ریشه واصل ونسب که صلواتی شرفشون رودراختیاردشمنان ایران قرارمیدهند وصلواتی برایشان جاسوسی میکنند امثال این صدها باربراین نانجیبان وطن فروش پاکترهستند.ای کاش به این وامثال اکبراعتمادی پدراتم ایران اجازه بازگشت به ایران داده شودتاازتجاربشان برای کسانی که فکرمیکنند غرب دلسوزمردم ایران هست استفاده کننداینها صدهابارشرف دارند نسبت به وطن فروشان رجوی کثیف وخلقی ها خودفروخته وجاسوسان صلواتی غربی ها
 • IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
  0 3
  بهتر بود جناب زاهدی حفظه الله تعالی می فرمودند بگذارید سلطه ... برود!! مشرق جان اواخر عمری رفیق زاهدی شدی و شریک قافله!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس