بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گفت که آمریکا برای تأمین منافع خود به تروریسم اقتصادی و بهداشتی و سیاسی متوسل شده است.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گفت که دولت آمریکا دیگر فقط به حمایت از گروه‌های تروریستی در سوریه و دیگر کشورها بسنده نمی‌کند بلکه برای تحقق منافع خود به تروریسم اقتصادی و بهداشتی و سیاسی متوسل شده است.

بیشتر بخوانید:

دیده‌بان: ترکیه بیش از ۷ هزار مزدور را از سوریه به لیبی فرستاده است

وی در یک ویدئوکنفرانس درباره بررسی تأثیر اقدامات اقتصادی ظالمانه و یکجانبه علیه کشورها و ملت‌ها در مقابله با ویروس کرونا گفت: کشورهایی که در معرض این‌گونه تحریم‌ها هستند با فشارها و چالش‌های بیشتری برای مقابله با کرونا روبه‌رو هستند و علاوه بر آن این‌گونه اقدامات غیرقانونی تأثیرات منفی زیادی بر رفاه شهروندان و زندگی روزمره آنها خواهد گذاشت.

الجعفری گفت: بحران کنونی مرتبط با شیوع این ویروس خطرناک سوریه را با چالش‌های جدید و بی‌سابقه‌ای مواجه کرده است که در رأس این چالش‌ها فراهم کردن زیرساخت‌های اساسی و تجهیزات لازم برای بخش بهداشت و درمان به‌منظور مقابله با ویروس کرونا است.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گفت که اقدامات یکجانبه علیه بانک‌های سوریه منجر به تضعیف توان بخش دولتی و خصوصی برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی خواهد شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس