کد خبر 1070046
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
مخالفت حماس و جهاد اسلامی با طرحی عربی برای ازسرگیری مذاکرات سازش

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین با طرحی عربی که برای مقابله با الحاق اراضی، بازگشت به مذاکرات را مطرح می‌کند، مخالفت کردند.

به گزارش مشرق، در ادامه واکنش‌ها به قصد رژیم صهیونیستی برای الحاق اراضی کرانه باختری، «احمد الدیک» مشاور وزیر خارجه تشکیلات خودگردان از پروژه‌ای عربی برای مقابله با الحاق خبر داد که شامل دعوت به مذاکرات با مرجعیت بین‌المللی است.

بر اساس گزارش‌ها، این طرح مورد موافقت کشورهای عربی از جمله تشکیلات خودگردان قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

«خالد البطش» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به این موضوع اعلام کرد، دعوت به مذاکره «فرار از رویارویی و جستجوی ابزارهای بی‌فایده برای طولانی کردن اشغالگری» است.

وی به وبگاه «الرساله» فلسطین گفت، آنچه انتظار می‌رود بازگشت به مذاکرات نیست بلکه خروج از توافق اسلو، لغو شناسایی رژیم صهیونیستی و بازگرداندن وحدت مورد انتظار است تا مقدمه‌ای برای تحرکات میدانی و مردمی حقیقی در کرانه باختری باشد.

«صلاح البردویل» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس هم اعلام کرد، پیشنهاد بازگشت به مذاکرات  رفتن به سمت مسیر شکست وعادی‌سازی روابط است.

وی به الرساله گفت: مذاکرات از پایه و اساس فکر بدی است زیرا شخصی بر سر سرزمین و حقوق خود مذاکره نمی‌کند. بدتر آنکه این مذاکره به نفع رژیم (صهیونیستی) می‌چرخد.

البردویل ادامه داد: این فکر، بازتولید جنایتی است که سی سال از عمر مسأله فلسطین را تباه و مقاومت را محاصره کرد و در هم شکست.

وی در ادامه تأکید کرد، موافقت تشکیلات خودگردان با این پروژه، تلاش برای فرار از شکست سی ساله است.

البردویل سپس وجود هرگونه مذاکره میان حماس و طرف‌های عربی درباره روند تسویه را تکذیب و بر حمایت از مسأله فلسطین و تقویت ایستادگی آن تأکید کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس