کد خبر 1069883
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹
کرونا فروپاشی اتحادیه اروپا

کمیسیون اروپا امروز پیش بینی کرد اقتصاد منطقه یورو به علت شیوع کووید ۱۹ در سال جاری میلادی ۷.۷ درصد کاهش می‌یابد و اروپا در حال تجربه یک شوک اقتصادی بی‌سابقه از زمان رکود اقتصادی بزرگ در دهه ۱۹۳۰ است.

به گزارش مشرق، کمیسیون اروپا امروز پیش بینی کرد، اقتصاد منطقه یورو به علت شیوع کووید ۱۹ در سال جاری میلادی ۷.۷ درصد کاهش می‌یابد؛ تورم این منطقه تقریبا ناپدید می‌شود و بدهی عمومی و کسری بودجه افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید:

یک سوم اروپایی‌ها توان تامین مخارج غیرمنتظره خود را ندارند

بر اساس این گزارش، نرخ تورم به ۰.۲ درصد افت می‌کند، اما سال بعد به ۱.۱ درصد افزایش می‌یابد زمانی که منطقه یورو به رشد ۶.۳ درصدی بازگردد.

همچنین میزان سرمایه‌گذاری امسال ۱۳.۳ درصد کاهش خواهد یافت.

ببینید:

فیلم/ وضعیت آخر الزمانی اقتصاد انگلیس

پائولو جنتیلونی، کمیسیونر اروپا در بخش امور اقتصادی و مالی گفت: «اروپا در حال تجربه یک شوک اقتصادی بی‌سابقه از زمان رکود اقتصادی بزرگ در دهه ۱۹۳۰ است.»

«هم عمق این رکود و هم قدرت بهبود از این شرایط ناهموار خواهد بود، و به سرعت برداشته شدن محدودیت‌ها و قرنطینه، اهمیت گردشگری در هر کشور و منابع مالی هر کشور بستگی دارد.»

به نوشته رویترز، ایتالیا، یونان، اسپانیا و پرتغال در میان کشورهایی هستند که بیشترین خسارت اقتصادی از شیوع این بیماری را دیده اند. لوکزامبروگ، مالتا و اتریش این شوک را بهتر تحمل کرده‌اند.

جنتیلونی گفت: «هم رکود و هم بهبود از این وضعیت ناهموار خواهد بود.»

تولید ناخالص داخلی یونان بیشترین کاهش را خواهد داشت و ۹.۷ درصد خواهد بود. ایتالیا دومین رکود عمیق برابر با ۹.۵ درصد و اسپانیا ۹.۴ درصد رکود خواهند داشت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس