علیرضا مختارپور

متأسفانه بسیاری از نماینده های مجلس، فقط در دو مورد به نهاد توجه دارند؛ یکی نزدیک به انتخابات و دیگر اینکه به حوزه انتخابیه سر می‌زنند و سوال می‌کنند چه کمبودهایی دارید؟!

به گزارش مشرق، علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی در گفتگو با خبرنگار لیزنا درباره طرح مشکل نهاد کتابخانه ها به نمایندگان مجلس گفت: متأسفانه بسیاری از نماینده های مجلس، فقط در دو مورد به نهاد توجه دارند؛ یکی نزدیک به انتخابات و دیگر اینکه به حوزه انتخابیه سر می‌زنند و سوال می‌کنند چه کمبودهایی دارید و به عنوان مثال کتابخانه اعلام می‌کند کامپیوتر نداریم. نماینده محترم می‌گوید من برایتان از دولت تهیه می کنم فقط شما یک نامه خطاب به من (نماینده) بنویسید. کتابخانه نامه به نماینده می‌نویسد، نماینده به وزارت ارشاد، و وزارت ارشاد نامۀ درخواست را به نهاد می دهد. می‌توانم بگویم حداقل در طول ۶ ماه اخیر ۵۰۰ سند روز در این‌ باره دارم.

وی ادامه داد: در این میان نماینده اقدامی کرده است ولی در عمل اتفاقی نیفتاده چرا که همان نماینده در مجلس پولی به نهاد نداده که ما بتوانیم برای کتابخانه هزینه کنیم. برخی از موارد هم که تخیلی است. مثلا نماینده‌ای نامه نوشته است که ۱۰۰ هزار کتاب به همراه ۳۰۰ قفسه کتاب به من (نماینده) بدهید که به کتابخانه عمومی استان بدهم! به ایشان گفتیم ۱۰۰ هزار کتاب را در سال، نهاد کتابخانه ها نمی‌تواند برای کتابخانه هایش بخرد.

وی گفت: جالب است بدانید نمایندگانی در کمیسیون فرهنگی و تلفیق بودند که نهاد هر سال بارها و بارها حتی برای سال ۹۹ به اینان مراجعه کرد و حاضر نشدند حتی یک ریال به نهاد کمک کنند البته وعده می‌دادند اما در کمیسیون خلاف عمل می‌کردند و امروز برخی از آن نمایندگان مطالبه حقوق کتابداران را از ما دارند. مکاتباتش همه موجود است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس