کد خبر 1068893
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
کمیته ملی المپیک

پایان بررسی اساسنامه کمیته ملی المپیک در شورای نگهبان اتفاق خوب و مهمی است و اکنون این امیدواری وجود دارد که اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی نیز به تصویب برسد.

به گزارش مشرق، فدراسیون‌های ورزشی بار اصلی ورزش کشور را به دوش می‌کشند و همه امور مربوط به رشته‌های مختلف از جمله مسائل بین‌المللی، داخلی و ... از طریق این نهادهای به رسمیت شناخته شده انجام می‌شود. این فدراسیون‌ها در سالیان گذشته و به دلیل برخی مسائل که پیرامون اساسنامه‌هایشان وجود داشت، با مشکلاتی مواجه شدند.

بیشتر بخوانید:

ایراد اصلی فیفا به اساسنامه فدراسیون فوتبال

در یکی دو سال اخیر و به ویژه ماه‌هایی که گذشت، برخی از فدراسیون‌ها با برگزاری انتخابات به ثبات نسبی رسیدند و برخی دیگر نیز پروسه مربوط به برگزاری انتخابات را پشت سر می‌گذارند تا انتخابات‌شان در اولین فرصت ممکن برگزار شود. با این حال نکته مهم در خصوص فدراسیون‌ها همان مسئله اساسنامه برای یکسان‌سازی آنها است تا ورزش ایران یکپارچه جلو برود و بتواند گام‌های موثری برای درخشش و افتخارآفرینی در عرصه‌های مختلف کسب کند.

این اساسنامه پاییز سال گذشته در کمیسیون اجتماعی دولت به تصویب رسید و سپس به شورای نگهبان ارسال شد تا مورد تایید نهایی قرار بگیرد.

این پروسه در حالی انجام شد که اساسنامه کمیته ملی المپیک نیز پروسه‌ای مشابه آن را پشت سر گذاشت. اساسنامه این نهاد در شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت؛ نکته‌ای که هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان روز گذشته (14 اردیبهشت) آن را تایید کرد و با انتشار مطلبی در صفحه شخصی‌اش نوشت: «اساسنامه کمیته ملی المپیک رسیدگی شد و بررسی آن به پایان رسید.»

بدون شک بررسی و تایید اساسنامه کمیته المپیک در شورای نگهبان اتفاق بسیار خوبی است که می‌تواند ثبات را به یکی از دو بخش اصلی ورزش کشور بیش از گذشته تزریق کند. فدراسیون‌ها نیز به عنوان بازوان اصلی ورزش امیدوارند هرچه زودتر اساسنامه‌شان به تایید نهایی برسد تا شرایط بهتری را نسبت به قبل تجربه کنند.

برای تهیه و تدوین اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی تلاش زیادی صورت گرفته و وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی فدراسیون‌ها و ورزش ایران در انتظار تصویب آن است تا بتواند بیش از پیش در راستای اهداف خود گام بردارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس