بنیاد برکت

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت گفت: با ساخت و تکمیل ۳۰ مرکز بهداشتی- درمانی بنیاد برکت در سال ۹۹، تعداد پروژه‌های بنیاد در این حوزه تا پایان سال جاری به ۱۷۰ پروژه خواهد رسید.

به گزارش مشرق، به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، این بنیاد در سال جدید ۳۰ مرکز بهداشتی- درمانی جدید می‌سازد.

محمد مهجوری با بیان این مطلب افزود: بنیاد برکت امسال ساخت ۳۰ مرکز بهداشتی- درمانی شامل خانه بهداشت، پایگاه سلامت، آزمایشگاه، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه اورژانس، مرکز بهداشت و مرکز جامع سلامت را در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار دارد.

بیشتر بخوانید:

اختصاص ۹ هزار شغل برکت به کولبران استان‌های مرزی

وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در سال گذشته نیز ۴۰ مرکز جامع سلامت و خانه بهداشت را در مناطق کمتر توسعه یافته کشور به بهره‌برداری رسانده است.

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت با اشاره به برخورداری ۱۹ استان کشور از خدمات این بنیاد در حوزه پروژه‌های عمرانی مرتبط با بهداشت و درمان گفت: با ساخت و تکمیل ۳۰ مرکز بهداشتی- درمانی بنیاد برکت در سال ۹۹، تعداد پروژه‌های بنیاد در این حوزه تا پایان سال جاری به ۱۷۰ پروژه خواهد رسید.

مهجوری تصریح کرد: بنیاد برکت قرارداد ساخت و تکمیل ۲۱۰ پروژه بهداشتی- درمانی را در سراسر کشور دارد که برای عملیاتی کردن این پروژه‌ها ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی کرده است.

وی تاکید کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدف توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای شاخصه‌های سلامت و بهداشت و ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته، اجرای و تکمیل پروژه‌های بهداشتی- درمانی را در مناطق محروم و روستایی کشور از طریق بنیاد برکت دنبال می‌کند.

به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، پروژه‌های بهداشتی- درمانی این بنیاد در ۱۹ استان و ۹۴ شهرستان به بهره‌برداری رسیده یا در حال ساخت است.

مهجوری با اشاره به این‌که استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان و لرستان بیشترین سهم را از پروژه‌های پروژه‌های بهداشتی- درمانی بنیاد برکت به خود اختصاص داده‌اند، اظهار داشت: همچنین در حوزه‌ امور زیربنایی، مشارکت در ساخت و تکمیل ۱۱ بیمارستان در مناطق محروم، از برجسته‌ترین اقداماتی است که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت انجام داده، که تاکنون ۸ بیمارستان در شهرستان‌های درگز، مینودشت، گرمسار، میانه، بانه، فردوس، قرچک ورامین و بهار در همدان به بهره‌برداری رسیده و احداث بیمارستان‌ نی‌ریز در استان فارس نیز امسال به پایان خواهد رسید.

وی افزود: علاوه بر این ۱۱ بیمارستان، بنیاد برکت در ساخت ۴ مرکز پیشرفته درمان سرطان مشارکت دارد.

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت در پایان یادآور شد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) همچنین احداث بیمارستان بزرگ، استاندارد، به ‌روز و مجهزی را در منطقه‌ ۲۲ تهران با بالاترین استانداردهای جهانی در دست ساخت دارد که با ساخت این بیمارستان شاهد تحولی بزرگ در بخش سلامت کشور خواهیم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس