بنیاد برکت

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از ایجاد ۹ هزار شغل توسط این بنیاد برای کولبران استان‌های مرزی کشور خبر داد.

به گزارش مشرق، امیرحسین مدنی که در رزمایش همدلی برکت سخن می‌گفت با بیان این مطلب افزود: ۹ هزار شغل از ۱۸۰ هزار شغلی که بنیاد برکت در سال جاری ایجاد می‌کند، به کولبران سه استان مرزی کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی اختصاص خواهد داشت.

وی متذکر شد: از یک‌سال گذشته و با توجه به حساسیت‌های ایجاد شده در سطح جامعه، درصدد ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای کولبران بودیم که با پیش‌بینی و آماده‌سازی ساز و کارهای این مهم، در سال جاری ۳ هزار طرح اشتغال‌زایی منجر به ایجاد ۹ هزار شغل برای آن‌ها راه‌اندازی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

مدنی با تاکید بر برگزاری رزمایش همدلی برکت به دعوت مقام معظم رهبری تصریح کرد: بنیاد برکت سال گذشته ۴۰ هزار طرح اشتغال‌زایی را در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور راه‌اندازی کرد که ایجاد ۱۲۰ هزار شغل را به دنبال داشت.

 مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: برای امسال نیز ایجاد ۱۸۰ هزار فرصت شغلی را در دستور کار داریم که به این ترتیب، تعداد اشتغال ایجاد شده توسط بنیاد تا پایان سال ۹۹، در مجموع به ۳۰۰ هزار شغل می‌رسد.
به گفته مدنی، ۱۸۰ هزار شغل ایجاد شده توسط بنیاد برکت در سال جاری، با اولویت بیکارشدگان ناشی از کرونا خواهد بود.

وی با تاکید بر این‌که اقدامات بنیاد برکت با یک حرکت جهادی رقم خورده است، اظهار داشت: ۴۰ نیروی شاغل در بنیاد به شکل شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر مشغول به فعالیت و خدمت‌رسانی هستند.

مدنی ادامه داد: همچنین شبکه ۵۰۰ نفری مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت در مناطق روستایی و محروم کشور در حال شناسایی متقاضیان اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت های کسب و کار برای آن‌ها هستند.

مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: ۳۱ استان، ۵۵۰ شهرستان و ۸ هزار روستا تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد قرار دارند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس