کد خبر 1067907
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
کامل تقوی نژاد

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر ۴۴۵ هزار پرسنل در وزارت بهداشت اشتغال دارند، گفت: حدود ۱۳۰ هزار نیروی جدید برای حوزه سلامت نیاز داریم.

به گزارش مشرق، دکتر سید کامل تقوی نژاد در نشست معاون اول رئیس‌جمهور و معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت اظهار کرد: ظرفیت‌هایی که در دولت یازدهم و دوازدهم ایجاد شد کمک بزرگی به حل بحران کرونا در کشور کرد. در این مدت یک هزار و ۴۸۶ پروژه عمرانی با حدود ۳۶ هزار تخت ساخته شد و یا در حال ساخت است.

بیشتر بخوانید:

شناسایی 1006 مبتلای جدید به کرونا

وی افزود: حدود ۵۰ درصد از هتلینگ ۵۸۰ بیمارستان دولتی در طول ۶ سال گذشته بازسازی و نوسازی شد. ۸ هزار پروژه بهداشتی در کشور اجرا شد که معادل ۳۰ درصد از ظرفیت فضای فیزیکی حوزه بهداشت است.

وی ادامه داد: سال گذشته در کشور ۳۱ بیمارستان با حدود ۳۳۰۰ تخت بیمارستانی به بهره‌برداری رسید و ۹۹ پروژه نیز امسال و سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. برخی از پروژه‌ها نیز در دو ماه اخیر با تسریع در آمورشان تکمیل و برای خدمت‌رسانی به بیماران کووید۱۹ به کار گرفته شدند.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت یادآور شد: در حال حاضر ۴۴۵ هزار پرسنل در وزارت بهداشت اشتغال دارند و حدود ۱۳۰ هزار نیروی جدید برای حوزه سلامت نیاز داریم و ۳۳ هزار نفر از آن‌ها مربوط به پروژه‌هایی است که امسال تکمیل و افتتاح می‌شود.

تقوی نژاد خاطرنشان کرد: پایان سال گذشته دستورالعملی ابلاغ شد که بر اساس آن، پرداخت اضافه‌کار و کارانه در بیمارستان‌های دولتی، جدا شد و این نظام پرداخت، عدالت بیشتری دارد و می‌تواند بخشی از مشکلات موجود پرسنل وزارت بهداشت را حل کند. از سوی دیگر درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌های علوم پزشکی به طور متوسط ماهانه دو هزار میلیارد تومان بود اما در دو ماه گذشته ۷۰ درصد از این درآمدها کاهش یافت که باید به آن توجه جدی کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس