کد خبر 1067589
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
درخواست پوتین برای اصلاح بازار نفت/همه کشورها باید همکاری کنند

رئیس‌جمهور روسیه در نشست توسعه انرژی، از همه کشورها برای پایداری بازار نفت، دعوت کرد.

به گزارش مشرق به نقل از راشاتودی، پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، با دعوت از کشورها برای ایجاد توازن در بازار انرژی، گفت:  بازار انرژی در روسیه و همچنین سایر کشورها در ماه‌های اخیر با شوک جدی مواجه شده است.

وی با بیان اینکه شیوع بیماری کووید19، تاثیر بدی را روی اقتصاد جهان و تقاضای انرژی گذاشته است، گفت: این مسائل به خارج از مرزهای ملی هم ورود کرده و به همه این کشورها تاثیر گذاشته است.

بیشتر بخوانید:

نفت؛ زیر صفر

آیا بحران نفت تاثیری بر روابط آمریکا و سعودی‌ دارد؟

پوتین که در نشست توسعه بازار انرژی سخن گفت:‌این اولین باری نیست که بازار انرژی جهان با نوسان همراه شده است. اما هرگزشاهد چنین وضعیتی عجیبی نبوده‌ایم.

رئیس‌جمهور روسیه تاکید کرد: این کشور راه‌های جدید را برای پایدار بازار انرژی جستجو خواهد کرد. اما واضح است این راه‌ها نیاز به همکاری‌های مشترک نظیر توافق اوپک پلاس نیاز دارد.

وی گفت:‌ما برای ایجاد یک همکاری مؤثر ادامه خواهیم داد تا اینکه با شرکای خارجی خود به توافقی برای ایجاد تعادل  توازن در بازار انرژی دست یابیم. تلاش برای پیدا کردن راه‌حل شرایط را برای بخش خصوصی،برای اجرای طرح‌های بلندمدت، سرمایه‌گذاری و همچنین ایجاد اشتغال جدید میسر خواهد کرد.

به گفته وی، انرژی کلید اقتصاد روسیه محسوب می‌شود و مستقیم روی توسعه کارخانه‌ها، حمل و نقل، کشاورزی، شهرها، روستاها، و به طور کلی تمام کشور و همچنین صادرات، تاثیر می‌گذارد.

پوتین همچنین تاکید کرد که اهمیت حفظ امنیت انرژی داخلی، بسیار مهم است و کمبود سوخت و انرژی در بازار داخلی و ‌محدودیت در عرضه انرژی در هیچ شرایطی نباید اتفاق بیفتد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس