روحانی

رئیس جمهور گفت: گزارشی را دیروز بانک مرکزی از وضع پس‌انداز مردم در بانک‌ها به من داد که حاکی از رشد پس‌انداز مردم بود.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در آیین آغاز بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت‌خانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی در استان ایلام که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: امسال برای ما سال بسیار مهمی است؛‌ سالی که از یک طرف تحریم و از یک طرف توطئه‌های دشمنان و از طرف دیگر کرونا را داریم. اما باید امسال را در عمل تبدیل کنیم به سال جهش تولید و همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند امسال باید یک اقدام ویژه‌ای در بخش تولید اعم از کشاورزی، صنعت، خدمات و ... انجام دهیم.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: امسال دست به دست هم می‌دهیم تا سال، سال جهش تولید باشد و دشمنان ما هم بداند که این ملت قدرتمند در برابر توطئه آنها تسلیم نخواهد شد.

** قدردانی رئیس جمهور از تلاش و مجاهدت کارگران ایرانی

رئیس جمهور با تبریک روز کارگر و قدردانی از تلاش و مجاهدت همه کارگران ایرانی تصریح کرد: در طول سال‌های گذشته و بویژه امسال که سال سختی برای همه مردم بود، با مشکلاتی که این بیماری برای سلامت مردم و هم برای شغل و کار مردم ایجاد کرد، اما در عین حال کارگران عزیز در کارگاه‌های خود فعال بودند و با همه توان برای رفع نیازمندی‌های کشور خدمت کردند.

روحانی ادامه داد: اینکه امروز می‌بینیم محصولات کشاورزی مورد نیاز مردم، محصولات غذایی مردم  و محصولات مربوط به نیازهای بهداشتی، به وفور در اختیار مردم است، در سایه کار و تلاش کارگران عزیز است و در کنار تلاشی که کادر درمانی و پزشکی در این ایام انجام دادند که مجاهدت بزرگی بود، کارگران هم برای رفع نیازمندی‌های جامعه تلاش ومجاهدت کردند.

وی گفت: تلاش ما بر این متمرکز بوده که بتوانیم در این ایام، سلامت مردم را به عنوان هدف اول مورد حراست قرار دهیم و بعد هم نیازهای مردم را بتوانیم در بازار تأمین کنیم و کارگاه‌ها و بنگاه‌های تولیدی بتوانند به فعالیت خودشان ادامه دهند.

** پس‌انداز مردم در بانک‌ها رشد کرده است

رئیس جمهور با بیان اینکه امسال شرایط ما به دلیل این ویروس کمی سخت است،‌ تاکید کرد: در این روز کارگر احساس می‌کنم که عده‌ای از کارگران و فعالان اقتصادی ما در فشار و مضیقه هستند؛ اما در کنار همه این سختی‌ها قدم های بسیار خوبی را هم امسال شاهد هستیم. گزارشی را دیروز بانک مرکزی از وضع پس‌انداز مردم به من در بانک‌ها داد که رشد داشته است.

روحانی ادامه داد: در بورس هم شاهد یک تحول و رشد بی نظیر بودیم که مردم عزیز ما و آن ۲ میلیون نفری که بیشتر در بورس فعال هستند،‌ از این تحول خوشحال هستند و هم سود فرآوانی به آنها رسیده است. همچنین طرح‌های بسیار مهمی در هفته‌ها و ماه‌های پیش رو به بورس عرضه خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری با آزاد شدن سهام عدالت موافقت کردند، برای مردم بسیار مهم است. آنهایی که دارای سهم یک میلیونی هستند اگر بخواهند سهمشان را در معرض فروش قرار بدهند رقم قابل ملاحظه‌ای در اختیارشان قرار می‌گیرد و آنهایی که می‌خواهند نگه دارند و می‌توانند نگه دارند و شاید بهتر باشد، سود خوبی هم شامل آنها می‌شود، هم امسال که سودش مربوط به پارسال است و سال آینده که سود امسال است. این هم قدم مهمی بود که با دستور مقام معظم رهبری در زمینه مسأله بورس برداشته شد.

** برای پنجمین سال در گندم خودکفا هستیم

رئیس جمهور در ادامه بیان کرد: در زمینه تأمین مواد غذایی و کالاهای اساسی امسال در برخی از کالاها تقریباً خودکفا هستیم. این افتخار برای دولت تدبیر و امید است که برای پنجمین سال، در گندم خودکفا هستیم و این در تاریخ کشورمان کمتر سابقه داشته که ۴، ۵ سال به طور مداوم و پشت سر هم در گندم خودکفا باشیم. آقای استاندار هم اشاره کردند که در ایلام، تولید گندم از سال ۹۲ تا حالا چند برابر شده و در کلزا هم شاهد رشد چند برابر هستیم.

رئیس جمهور همچنین خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید،  ۲۴ سد در منطقه غرب کشور تکمیل و افتتاح شده است همه اینها نشان می دهد که شرایط مناسبی برای برای فعالیت و تولید مردم ایجاد شده است. البته فعالان در زمینه سفر، گردشگری و شرکت‌های نقل و انتقال مشکل داشتند.

وی تصریح کرد: اصولاً برخی از کسب و کارها بخاطر اینکه یک ماه، ۵ هفته تعطیل بودند، ایام عید نتوانستند فعال باشند دچار مشکل هستند و دولت همه توان خود را بکار خواهد گرفت تا حدامکان به اینها کمک شود تا ماه رمضان و سال خوبی را پیش رو داشته باشند.

روحانی تاکید کرد: برای موفقیت در برابر ویروس کرونا، راهی جز همکاری و هماهنگی نداریم. بار اصلی بر دوش وزارت بهداشت و پزشکان، پرستاران و کادر درمانی کشور است، اما کمک اصلی به دست مردم و با مراعات است که از این مسأله عبور خواهیم کرد.

** موفقیت ما در برابر کرونا قابل ملاحظه است

وی با اشاره به آمار مربوط به ویروس کرونا خاطرنشان کرد: آمار و ارقام کشور در مقایسه با کشورهای دیگر، نشان می‌دهد که موفقیت ما قابل ملاحظه بوده است. البته اینکه ما در دنیا چندم هستیم، پایان مسابقه معلوم می‌شود الان وسط مسابقه هستیم و این بازی ادامه دارد.

رئیس جمهور گفت: اگر جایی بگوییم دولت موفق خواهد شد، این حرف نادرست است. دولت نمی‌تواند در هیچ امر مهمی موفق شود، این ملت است که موفق می‌شود و دولت باید همه توان و تلاش خود را برای موفقیت مردم و کمک به مردم بکار بگیرد، آن کسی که در برابر مشکلات سینه سپر کرده، ملت است و ما هم پشتیبان و در کنار آنها هستیم. 

وی در ادامه بیان کرد: هر مقدار توان داشته باشیم مردم را یاری و کمک می‌کنیم و مردم باید بدانند که تنها نیستند، مردم باید بدانند دولت، دولت به معنی نظام، همه ارکان نظام، نیروهای مسلح، همه خیرین، همه آنهایی که دل پاکی دارند و دست‌شان در راه خدا باز است، در کنار آنها هستند.

** روند ثبت‌نام دریافت بیمه بیکاری متوقف شده است

رئیس جمهور در همین زمینه بیان کرد: در این  ۷ الی ۱۰ روز یک مقدار فعالیت اقتصادی شروع شده و خیلی با احتیاط این فعالیت‌ها را ادامه می‌دهیم. دیروز وزیر کار اعلام کرد روند ثبت نام دریافت بیمه بیکاری متوقف شده و حتی برخی از آنها اعلام کردند که از این ثبت نام بیمه بیکاری خارج می‌شوند و دنبال شغل‌شان می‌روند و این خبر بسیار خوشحال‌کننده‌ای برای من بود.

وی بر همین اساس اضافه کرد: البته می‌دانم در بسیاری از شغل‌ها مشکل داریم و ماه‌ها مشکل داریم، چون برای ما روشن نیست که پایان این بیماری چه روزی و تاریخی است و این برای همه مبهم است. با رهبران بعضی از کشورها که مذاکره می‌کردیم از آنها سوال می‌کردم که شما پیش‌بینی‌تخصصی‌تان کی است آنها می‌گفتند ما نمی‌دانیم. ممکن است چند ماه و یکی از آنها می‌گفت تا سال آینده گرفتارش باشیم.

** آمار مبتلایان کرونا نزولی است

روحانی ادامه داد: البته هنوز برای ما روشن نیست که چگونه است اما باید تلاش‌ خودمان را انجام دهیم. به مردم عزیزمان اعلام می‌کنم. آمار دیشب را که می دیدم بسیار برای من خوشحال کننده بود که این آمار نزولی است یعنی در مبتلایان و بستری ها در بیمارستان آمار نزولی است.

رئیس جمهور در ادامه سخنانش تصریح کرد: در تمام دنیا که با رهبران آنها صحبت می‌کنم سوال‌شان این است و می‌گویند شما تخت و پرستار به اندازه کافی دارید؟ مهم این است که در مقابله با این ویروس هم مردم مراقبت کنند و از طرف دیگر بخش درمانی به گونه‌ای آماده باشد که اگر خدای ناکرده یک نفر محتاج به بیمارستان شد، تخت، وسایل و امکاناتش باشد و از همه مهم‌تر پرستار و پزشک آماده باشند و بحمدالله این شرایط را در کشور داریم یعنی اکنون بر مبنای آمار دیشب می‌توانم بگویم که بخش اعظم تخت‌های بیمارستانی که برای کرونا اختصاص دادیم، خالی است و امیدواریم روز به روز خالی‌تر بشود و همه اینها خالی شود و همه مردم بهبود پیدا بکنند.

وی بیان کرد: بنابراین، شرایط، شرایط سخت است اما در عین حال امید ما بسیار زیاد است یکی از این امیدها، طرح‌هایی است که افتتاح می‌شود. تقریباً  افتتاح ها از آغاز سال شروع کردیم و از چند هفته پیش این افتتاح سوم هفتگی است که داریم ان‌شاء الله به همین صورت افتتاح‌ها را در استان‌ها و طرح‌های مختلف ادامه می دهیم.

روحانی عنوان کرد: یکی از طرحهایی که امروز افتتاح شد مربوط به طرح‌های آب بود و اعلام شد که برای بیش از ۵ هزار نفر اشتغال مستقیم درست می‌شود و در بخش کشاورزی هم گفتند که بیش از ۵۵۰۰ اشتغال مستقیم درست می‌شود.

وی اظهار داشت: برای ما مهم است که امسال بتوانیم اشتغال را حفظ کنیم و نگذاریم مردم بیکار باشند. نشاط و سلامت مردم حفظ شود و امیدوارم خداوند سال خوبی را برای ما مقرر کرده باشد.

رئیس جمهور در خاتمه سخنانش تصریح کرد: دعای مردم عزیز ما در این ماه مبارک رمضان ان‌شاء الله دعای مستجاب است و امیدواریم به عید فطر که می‌رسیم روحیه ما شادتر و توکل ما به خدا بیشتر باشد و شرایط کشور هم آن روز بهتر باشد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • مرتضی یاوری IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  12 1
  منی که 3 سال بورس بودم . وقتی روحانی درباره بورس صحبت کرد سریع رفتم کلیه سهم هامو فروختم و نقد کردم سرمایمو به کل از بورس بیرون آوردم و الان دیگه تو بورس نیستم . فکر میکنین چرا ؟! :)
  • IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   3 0
   این ""بیش فعالی ""در روزهای آخر دولت روحانی ،نشان میده که کاسه ای زیر نیم کاسه اش است.
  • IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   5 0
   اسم این مدل نه اداره کشور است نه مقابله با تحریم و نه هیچ کار مفید دیگر. دولت روحانی در حال مین گذاری وجب به وجب کشور علیه دولت و مجلس بعدی است.
  • IR ۰۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۲
   2 0
   احساس این عزیز را به خوبی میفهمم. روحانی از چیزی تعریف کند یعنی دسیسه ای در سر دارد.
 • IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  14 0
  یا حضرت عباس دوباره این از یک چیزی تعریف کرد خدا به دادمون برسه چه نقشه ای برای مردم داره
  • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
   5 2
   معلومه.با واگذاریهای فله ای ،یه زمین سوخته برای دولت بعدی میزاره.مجلس هم با تصویب ان ،انتقامش رو از مردمی که بهش رای ندادن ،میگیره.یه سری واگذاری از نوع هپکو برای نورچشمیها! ودرد وهزینه اش هم از جیب ملت.
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  6 0
  خدا رحم کنه . دولت گند نزنه دوباره به همه چیز
 • IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  9 0
  خووووووب . پس معلوم شد قراره همه چیز خراب بشه دوباره
 • IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  3 0
  فقط بانک
 • سعید IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  5 0
  فعلا بورس و پشتیبانی میکنه تا سهامهای دولتی عرضه بشه قیمت سهام بره بالا مردم هم به خاطر سودی که این مدت داشته میان توی بازار، واگذاری سهام که انجام شد و پولو از مردم گرفت اونموقع گرگ والستریت میخواد که بتونه سهامشو بفروشه و نقدش کنه
 • DE ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  3 0
  پس‌ انداز مردم در بانک‌ها رشد داشته است زیرا وقتی مردم میروند خرید و برای یک زنبیل خرید بایستی چند صد هزار تومان پول بدهند از خرید منصرف شده و پول خود را دربانک انباشته میکنند. هم سانتی روفوژها! میچرخند هم چرخ اقتصاد دور خودش میچرخد هم ملت دور خودشون میچرخند .لذا روحانی مچکریم . به جان جان افه کنه ای جان جان کریه
 • DE ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  7 0
  ازکرامات شیخ ما اینه که ازتصمیم دولتش درمورد چندبرابرکردن قیمت بنزین بی اطلاعه اما درمورد پس انداز 85 ملیون ایرانی درچندین دههابانک.طی چند روز اخیر باطمینان اظهار اطلاع میکند.عجبا
 • رضا IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
  6 0
  سلام مشرق عزیز از جناب آقای رئیس جمهور سوال کنید اگر افزایش پس انداز مردم مثلا 10% باشد با وجود تورم 43% این افزایش است یا کاهش واقعی ضمنا در شرایط تحریمی چکار دیگری میشود کرد جز امید دادن آنهم با وجود کرونا و نفت زیر 10 دلاری ایران
 • DE ۰۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۲
  2 0
  بخاطر همین رشد برای پولهای مردم دندان تیز کردید وبهره بانکی را پائین آوردید که مردم پولشان را بدهند سهام شرکتهای مشکوک و یا ورشکسته و بی ارزش را بخرند . شما که کم کم رفتنی هستی ، بعدش هم گور بابای سهامدار مالباخته ! هرچه پیش آید خوش آید !
 • IR ۰۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۲
  2 0
  این 7 سال روحانی هر کاری کرد از توش فقط و فقط شر در امد خدا لعنت کنه هر کسی که به این مردم ظلم میکنه
 • IR ۰۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۲
  1 1
  جذب پولهای مردم برای مشارکت ایشان در سرمایه گذاری در شرکتها و کارخانجات داخلی کار خیلی خوبی است و باعث رونق تولید و همچنین اعتماد به نفس و موفقیت تولیدکنندگان داخلی اعم از صنایع بزرگ و خرد میشود. ولی وقتی روحانی این پیشنهاد و طرح را میدهد دلواپس میشوم که نقشه ای در سر دارد تا ضربه ای دیگر به اقتصاد بزند. امیدوارم که نیروهای دست اندرکاران امنیت اقتصادی و سایبری کشورمان برای تامین امنیت سرمایه های مردم در بورس و برای جلوگیری از نفوذ و ضربه دشمن به بورس و سقوط آن هوشیار باشند. طرحهای روحانی معمولا راه نفوذی برای دشمنان باز میکند. انشالله که اتفاقی نیفتد و سرمایه گذاری در بورس برای اقتصاد کشور موفقیت آمیز باشد. درایت رهبر عزیزمان در خصوص به کارگیری سهام عدالت بجای واگذاری سهام به مردم خیلی زیرکانه بود. خدا ایشان را برای اسلام حفظ کند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس